Pod koniec obecnego okresu porodu i po wznowieniu zajęć sportowych, wydziałowe mistrzostwa Padel Pirenejów Wschodnich wystartuje w głównych klubach naszego regionu i potrwa sześć miesięcy. To wydziałowy komitet tenisowy jest inicjatorem organizacji tego międzyklubowego konkursu, którego celem jest zgromadzenie zawodników Padel różnych podmiotów sportowych z 66.

Departamentalny Komitet Tenisowy, którego siedziba znajduje się na Grand Stade les Capelans w St Cyprien, ma na celu promocję i rozwój dwóch głównych specjalności sportowych Francuskiej Federacji Tenisowej, a mianowicie tenisa i Padel.

Należy zauważyć, że praktyka Padel bardzo się rozwinął w ostatnich latach w PO, ponieważ w departamencie jest obecnie 41 lokalizacji, co jest największą liczbą obiektów w regionie Occitanie.

W październiku 2020 r. Sądy Padel są obecni w 16 klubach na oddziale. Siedem ośrodków znajduje się w aglomeracji Perpignan, a dziewięć klubów w gminach Argelès, Banyuls, Canet, Espira, Ille sur Têt, Le Boulou, Rivesaltes, Saleilles i St Cyprien.

Na dowód dynamizmu wszystkich tych klubów sportowych, komisja departamentalna zatwierdziła w ostatnim sezonie nie mniej niż 32 turnieje Padel, w tym 9 kategorii P100, 5 kategorii P250 i 18 kategorii P500 i to pomimo kilkumiesięcznej przerwy po zamknięciu wiosennym.

Ponadto nadal z inicjatywy komisji odbyły się wydziałowe mistrzostwa im Padel ujrzał światło dzienne we wrześniu 2019 roku i odbywał się przez cały ostatni sezon sportowy z udziałem ponad 35 drużyn z kilku dywizji. W tym zupełnie nowym wydarzeniu międzyklubowym w meczach u siebie i na wyjeździe grało ponad 160 zawodników.

Końcowe etapy tych mistrzostw właśnie się zakończyły i uhonorowały następujące kluby:

  • Dywizja mieszana: Zwycięzca Le Central Padel, Finalista TC Saleilles
  • Dywizja 3 Panowie: Zwycięzca Le Parc Ducup, finalista TC Saleilles
  • Dywizja 2 Panowie: Zwycięzca Le Five, finalista: Le Central Padel
  • Dywizja 1 Panowie: Zwycięzca Le Mas, finalista: Le Five

Aby uzyskać więcej informacji na temat mistrzostw 2020/2021 lub praktyki Padel, dołącz do Komitetu Tenisowego o godz  comite.po@fft.fr lub pod numerem 04.68.521.521

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.