4e przybywa na mistrzostwa 2016 Padel we Francji, para Lapouge / Veber kontynuuje swój wielki impet, wygrywając Master My Padel Tour 2016 na US Wissous Tennis / Padel.

Wysoki poziom od kur

W tę niedzielę konieczne było zachowanie szczególnej ostrożności, aby wygrać The Master My Padel Tour w nowym klubie Padel w Wissous na południu Paryża. Mistrz ten zakończył obwód po testach, które odbędą się w całej Ile-de-France, nie wspominając już o Orleanie.

W tym Master, składającym się z 2 puli po 5 par, pierwsze dwie pary z każdej puli dotarły do ​​głównego losowania. W grupie A Bourgouin / Theunynch zajęli pierwsze miejsce w puli, wyprzedzając Quilleta / Kosira. W grupie B Veber / Lapouge zajęli pierwsze miejsce w swojej puli po tym, jak uratowali punkt meczowy przeciwko Lepanse / Gimenez. Para Garnier / Meslin (Laval) wygrała ostatni bilet do głównego losowania.

W półfinale mecz The Garnier / Meslin i Bourgouin / Theunynck zakończył się super tie-breakiem na korzyść miejscowych. Bardzo wyrównany mecz, nawet jeśli mieszkańcy Laval mogą mieć trochę frustracji w drugim secie, który stracili ostro 6/1.

W drugim półfinale para Lapouge / Veber rozwija się przeciwko Ruizowi de Conejo / Maigret. Pomimo płonących Adrien Maigret i poważnych gier Sebastiena Ruiza, ale zbyt wysoko i nisko w stosunku do faworytów turnieju.

Veber / Lapouge: „dobrze naoliwiona para"

Veber-Lapouge-winners-paddle-passion-2016W finale Bourguoin / Theunynck i Veber / Lapouge dają nam świetny występ. Spektakl i gra Gracz, który wykorzysta go w pełni: Maxime Bourguoin, który realizuje wielki mecz z punktami znikąd. Dla Sébastiena Ruiza, jednego z zawodników zawodów i trenera w Bois d'Arcy (The Padel Club): „Uważaj na tego zawodnika, Maxime Bourguoin ciągle się poprawia i na tym etapie zawodów coraz częściej widzieliśmy go w nadchodzących tygodniach / miesiącach.”. A co z Cyrylem Theunynckiem, autorem bardzo poważnego pojedynku z nim, również jakimś punktem obrony poza boiskiem całkowicie „loco”.

Ale jest „hic”: para Lapouge / Veber jest ścianą. Mówi „no pasaran”. Chcemy w to uwierzyć. Jeśli w meczu grupowym nie były tak imponujące, że finał po raz kolejny był tego dowodem, trzeba będzie liczyć na te dwa na kolejne mistrzostwa Francji padel.

W pierwszym secie luki są bardzo małe, do tego stopnia, że ​​wszyscy wierzymy w prawdopodobny tie-break, który zadecyduje między dwoma zespołami. Ale po raz kolejny, w kluczowych momentach, para Lapouge / Veber zakończyła się przełamaniem i wygraną pierwszego seta 6/4. Biorąc pod uwagę pierwszy set, wynik jest ciężki, gdy widzimy grę zaproponowaną przez parę Theunynck / Bourgouin. Ale tak właśnie jest i jest to znak firmowy jedenastych zawodników na Mistrzostwach Świata w padel według zespołu.

W drugim zestawie jest to bardziej skomplikowane dla pary Theunynck / Bourgouin. Porzuca 6 / 3.

Para Lapouge / Veber ponownie oznacza duchy dzięki temu zwycięstwu, nawet jeśli teraz na tę parę czekają wszyscy inni w każdym turnieju. "Staliśmy się parą strzelającą w turnieju ”, Mówi zwycięzcom. I wydaje się, że właśnie się zaczyna!

„Moja pasja Padela się skończyła”

Ten weekend był ostatnim wydarzeniem My Padel Passion. "W przyszłym roku nie będziemy mieć żadnych„Wyjaśnia założycieli obwodu Sylvain Gimenez i Loïc Le Panse. "Zawody te wymagają dużo pracy, a zarządzanie wszystkim staje się coraz bardziej skomplikowaner”. Kluby wykorzystały swoje umiejętności do wykonywania wspaniałych wydarzeń, ale ci gracze padel we Francji również chcą „ciesz się ich pasją".

Jednym z czynników uruchamiających jest zasada dotycząca „nagrody pieniężnej”. "Już teraz, gdy zwrot turnieju jest trudny, FFT wymaga od organizatorów zaoferowania nagrody pieniężnej w celu zwiększenia kategorii turnieju”. Konsekwencja: „Spójrzmy na Lyon, Tuluzę lub Aix, zobaczymy, że niektórzy hiszpańscy gracze, czasem związani z francuskim gdzie indziej, tworzą swój rynek we Francji, ponieważ będą pewni, że wygrają konkurencję, a tym samym nagrodę pieniężną „Wyjaśnia organizatorów.

Być może zasada ta powinna zostać złagodzona lub system zmieniony. Debata jest otwarta.

Farnck Binisti - Padel Magazine.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.