U zarania powstania nowego profesjonalny obwód między FIP i QSI, APT Padel Can Tour dołączyć do Międzynarodowej Federacji Padel oferując obwód skierowany do młodych ludzi?

FIP/QSI: jedyny oficjalny obwód w przyszłości

Międzynarodowa Federacja Padel et QSI mają narysować nowe kontury padel profesjonalny. Niektórzy z najlepszych graczy na świecie już zgodzili się grać na nowym torze, który wydaje się stać nowym punktem odniesienia na światowym poziomie.

A Luigi Carraro ostrzegł: to nowe obwód będzie jedynym rozpoznawanym przez FIP i dlatego jako jedyny przyznaje punkty w międzynarodowym rankingu. Jednak gracze nadal będą mogli brać udział w innych turniejach. Wielki krok naprzód w porównaniu z umową, którą podpisali z World Padel Tour. Rzeczywiście, ta ostatnia zawiera klauzulę wyłączności, która uniemożliwia graczom uczestnictwo w innych obwodach. Klauzula określona jako abuzyjna przez Prezesa FIP, który zresztą tego nie zrobił nie wahaj się wysłać listu do MKOl, w którym nie pochwala pracy wykonanej przez WPT.

Rozumiemy, że w dłuższej perspektywie kilka obwodów powinno współistnieć, ale w tej chwili tylko jeden powinien zostać zatwierdzony przez FIP.

Mówimy sobie jednak, że na nowej szachownicy świata mógłby znaleźć swoje miejsce tor nastawiony na młodych ludzi, który niekoniecznie dąży do tego, by mieć wszystkich najlepszych graczy na świecie. padel w przyszłości na arenie międzynarodowej. Myślimy o profesjonalnym torze, który wykonał świetną robotę w 2021 roku i udowodnił, że może mieć kluczowe znaczenie dla międzynarodowej ekspansji padel : L 'APT Padel Wycieczka.

KALENDARZROAPT2022

TRAFNY Padel Wycieczka, mapa o młodości

Tor prowadzony przez Monte Carlo International Sport był pionierem w internacjonalizacji toru profesjonalnego. Możemy nawet pomyśleć, że popchnął WPT, aby zwrócił się bardziej na zewnątrz.

Oprócz dużego wzrostu nagród pieniężnych w sezonie 2022, APT wprowadza dwie nowe kategorie, które mają na celu pomóc młodym graczom w rozwoju i profesjonalizacji. Przed każdym większym wydarzeniem odbędzie się turniej Młodszy, potem turniej Przyszłość, za każdym razem z biletem kwalifikacyjnym do następnego turnieju w grze. Wiemy, że Fabrice Pastor zawsze chciał, aby młode talenty mogły się wyrazić. Mając to na uwadze, stworzył Fabrice Pastor Cup i wydaje się, że bardziej niż kiedykolwiek chce obstawiać graczy jutra.

TRAFNY Padel Nowa formuła trasy koncertowej pozwoli wielu młodym ludziom poznać życie gracza padel profesjonalny jeszcze przed byciem. Ci młodzi gracze będą mogli mieć widoczność i wystarczający dochód, aby budować swoją karierę, a tym samym osiągnąć swój pełny potencjał. Jest to wybór w pełni podjęty z myślą o młodości i zdrowym rozwoju padel profesjonalny. Mogliśmy również zobaczyć, jak ci gracze pojawią się na torach FIP/QSI w nadchodzących latach.

Odłożyć na bok różnice z przeszłości?

Dlaczego Międzynarodowa Federacja Padel czy nie może rozpoznać toru, który jest/był zatem formą trampoliny dla elity?

Na razie dawne spory między Fabrice Pastor i Luigi Carraro utrudniają powrót do normalnych relacji. Rzeczywiście, podczas gdy FIP przystąpiła do WPT, APT zwrócił się do FEPA (Europejska Federacja Padel). Od tego czasu napięcia są żywe.

Dziś chcemy wierzyć, że wraz z przewrotem w sytuacji padel zawodowiec, koniec hegemonii WPT i nowy gracz QSI, relacje między FIP i APT normalizują się.

Jako najwyższy organ, Międzynarodowa Federacja Padel, dzięki swoim wartościom sportowym może z powodzeniem zmierzać w kierunku polityki sprzyjającej włączeniu społecznemu. Obwód taki jak APT Padel Wycieczka, która koncentruje się szczególnie na młodych ludziach i kobietach, jest bardzo pozytywnym obwodem dla padel.

Rzeczywiście, w czasach, gdy coraz więcej ludzi jest przyciąganych do padel profesjonalnie, fakt, że istnieje kilka obwodów wydaje się nieunikniony. Na razie różne światowe rankingi mogą zmylić głowy fanów padel, ale FIP pełni rolę unifikatora i regulatora.

Możemy sobie wyobrazić światowy ranking zarządzany przez FIP, w którym wszystkie tory przyznają punkty i w którym występują wszyscy profesjonalni zawodnicy. Ale w tym celu jednostki będą musiały odłożyć na bok kłótnie…

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.