Padel Magazine - Mistrz Świata Argentyny padel przez zespół!

Wszyscy widzieli zwycięstwo Argentyny, a prognostycy mieli rację. Hiszpania wydawała się trochę słabsza niż ta bardzo kompletna argentyńska drużyna.

W fazie puli argentyński zespół już logicznie zdominował debaty, nie tracąc żadnego zestawu. Argentyna pozostawiła tylko kilka meczów drużynom przeciwnym.

Zwróć jednak uwagę odważnego włoskiego zespołu, któremu udało się wydostać kurczaki 2e przed Portugalią, a zwłaszcza Niemcami, co wydawało się nieco technicznie do przodu.

W grupie B Holendrzy zajęli ostatnie miejsce w grupie, oczywiście za Hiszpanią i Brazylią, ale także za Amerykanami.

W grupie C Belgowie ledwo przegapili występy w grupie, zwłaszcza w bardzo wyrównanych meczach z Meksykiem. Laurent Montoisy i Gerald Moretti przegrali z oportunistycznymi Meksykanami (6/7 6/7). Są to Nicolas Pierre Sinia i Jérémy Gala, którzy również nieznacznie przegapili zwycięstwo, wygrywając w szczególności 1. seta (6/4 2/6 1/6). Para Christophe Rochus / Alec PaulWitmer nie mogła nic zrobić.

W grupie D Szwecja nie była daleko od zajęcia drugiego miejsca w grupie z Urugwajem. Szwajcar wypadł ostatni w basenie. (Le Chilie 2. miejsce)

Mówiąc bardziej ogólnie, jeśli hiszpańskojęzyczne zespoły nadal znacznie wyprzedzają inne kraje, obserwatorzy widzą wyraźny rozwój padel we wszystkich innych krajach. W nadchodzących latach konkurencja będzie prawdopodobnie znacznie ważniejsza.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.