[src googlemap = ”„Szerokość =” 200 ″ wysokość = ”200 ″]

Spędziliśmy cały weekend w nowym klubie padel w regionie Poitou-Charentes: L'Ars-en-Ré.

Tennis Club Ars-en-Ré rzeczywiście wprowadził na rynek padel i dlatego jest pierwszym klubem w regionie, który oferuje padel odkryty po klubie sportowym, który już od listopada 2 Indoor korty ( Blisko Poitiers).

Wyspa Ré ma wreszcie pole do padla. Podczas inauguracji większość dzieci i dorosłych po raz pierwszy nauczyła się padla. Była też demonstracja padla (Reżyseria: Francja Padel Zawodowiec). Wniosek: Następnego dnia, pomimo deszczu, niektórzy byli gotowi grać przez cały dzień ...

Ten sport może równie dobrze chodzić po wyspie, ponieważ na wyspie jest wielu tenisistów i tenisistów plażowych. Ta nowa oferta jest doskonałym uzupełnieniem tego, co już istnieje.

Jak wyjaśnia Pascal Mussau, menedżer klubu: „Padel jest nie tylko sportem, który przyciągnie nowych sportowców, ale także w tenisie to pole może pomóc na przykład poprawić grę w tenisa.. »

Istnieją podobieństwa między tenisem a wiosłem, a Pascal Mussau zamierza wykorzystać to nowe narzędzie podczas treningu tenisowego.

Joëlle Mussau, współzałożyciel klubu, wydaje się szczególnie wrażliwa na ten nowy klub, który „ oferuje wiele towarzyskości przed domem klubowym ".

Przyszłość Pascal Mussau jest sportowcem, który ma w sobie rywalizację. Ten były negatywny tenis zamierza wkrótce zapytać o możliwość organizacji regionalnych mistrzostw padla w swoim klubie, zanim ewentualnie weźmie udział w mistrzostwach międzyregionalnych, które z pewnością odbędą się po stronie Poitiers.

Franck Binisti - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.