Nice ASPTT jest od 2014 wyposażony w podziałkę padla. Pierrick Bihoué, dyrektor sportowy Asptt Nice (sekcja tenisa i wiosła) wspomina przygodę klubu wokół padla.

Zanim porozmawiamy o klubie, znamy Cię z zeszłego roku na mistrzostwach Francji w Padel.

Pasjonuję się Padelem. Gram tam raz w tygodniu. Zrobiłem 5e do kwalifikacji mistrzostw francuskiej ligi padel ligi Lazurowe Wybrzeże z pewnością najtrudniejsze z parą Haziza / Scatena, Fouquet / Fouquet, Moreau / Ritz itp. Dziś nie ma już pary Fouquet ani pary Moreau / Ritz. Może później mogę to zrobić lepiej.

Aby wrócić do klubu, ASPTT to duży klub tenisowy, który chciał dostać się do padla ...

Mamy więcej niż członków klubu 500, nie mówiąc już o graczach padel, którzy są głównie osobami z zewnątrz. Przyjeżdżają tu też mili piłkarze. Lubią ten sport, ponieważ padel to sport zespołowy, w którym musisz się komunikować.

Pole padla dotarło w maju 2014. Można powiedzieć, że pomysł padla, to ja wprowadziłem go na początku. Mimo to wymagało wsparcia całej drużyny sportowej i ratusza.

Dlaczego tak gwałtownie przyspieszyłeś padel w klubie?

Pierwszy padel to sport od 2013 w pełnym rozwoju. Widzieliśmy gwałtowny wzrost padla w Sophia Antipolis lub Roquettan.

Reforma szkół była także jednym z powodów naszego rozwoju w tym sektorze. W środę rano są zajęcia. W rezultacie cała szkoła tenisowa wzrosła w sobotę, dlatego potrzebowaliśmy mini kortu tenisowego. Dlatego łatwiej było zaproponować nowe działanie, zwłaszcza gdy masz okazję grać w 4.

Zrobiliśmy więcej niż 160000 € współpracuje z padel. I to właśnie padel umożliwił nam sfinansowanie renowacji konstrukcji i instalacji gruntu.

Czy udało Ci się zbudować bazę graczy za pomocą boiska do padla?

Wiele osób przyjeżdża raz w tygodniu. To więcej graczy Padel - hobby. Zawodnicy grają tutaj momentalnie, ale z boiskiem pozostajemy na chwilę trochę ograniczeni. Ale to głównie padel / rozrywka. Przybywa tu niewielu konkurentów.

Czy uważasz, że w ASPTT NICE możliwe byłoby drugie danie?

Nawet gdybyśmy tego chcieli, nie byłoby możliwe zainstalowanie kolejnego boiska do padla, ponieważ tenis pozostaje główną aktywnością i mamy 7 piękny ubity grunt.

Zostaniemy na chwilę przynajmniej na boisku, które już teraz jest bardzo dobre, aby odkryć ten sport i dobrze się bawić!

Franck Binisti - Padel Magazine

Powrót do albumu ze zdjęciami:
https://www.facebook.com/PadelMagazine/photos/?tab=album&album_id=1050454135051704

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.