Nice ASPTT jest od 2014 wyposażony w podziałkę padla. Pierrick Bihoué, dyrektor sportowy Asptt Nice (sekcja tenisa i wiosła) wspomina przygodę klubu wokół padla.

Zanim porozmawiamy o klubie, znamy Cię z zeszłego roku na mistrzostwach Francji w Padel.

Pasjonuję się Padelem. Gram tam raz w tygodniu. Zrobiłem 5e za kwalifikacje do mistrzostw Francji padel Ligi Lazurowe Wybrzeże, z pewnością najtrudniejsza liga, w szczególności para Haziza / Scatena, Fouquet / Fouquet, Moreau / Ritz itp. Obecnie nie ma już pary Fouquet ani pary Moreau / Ritz. Może później dam radę.

Aby wrócić do klubu, ASPTT to duży klub tenisowy, który chciał dostać się do padla ...

Mamy więcej niż członków klubu 500, nie mówiąc już o graczach padel, którzy są głównie osobami z zewnątrz. Przyjeżdżają tu też mili piłkarze. Lubią ten sport, ponieważ padel to sport zespołowy, w którym musisz się komunikować.

Pole padla dotarło w maju 2014. Można powiedzieć, że pomysł padla, to ja wprowadziłem go na początku. Mimo to wymagało wsparcia całej drużyny sportowej i ratusza.

Dlaczego zwiększyłeś padel tak nagle w klubie?

Pierwszy padel to sport od 2013 w pełnym rozwoju. Widzieliśmy gwałtowny wzrost padla w Sophia Antipolis lub Roquettan.

Reforma szkół była także jednym z powodów naszego rozwoju w tym sektorze. W środę rano są zajęcia. W rezultacie cała szkoła tenisowa wzrosła w sobotę, dlatego potrzebowaliśmy mini kortu tenisowego. Dlatego łatwiej było zaproponować nowe działanie, zwłaszcza gdy masz okazję grać w 4.

Zrobiliśmy więcej niż 160000 € współpracuje z padel. I to właśnie padel umożliwił nam sfinansowanie renowacji konstrukcji i instalacji gruntu.

Z ziemią padel, czy udało ci się zbudować bazę graczy?

Wiele osób przyjeżdża raz w tygodniu. To więcej graczy Padel - hobby. Zawodnicy grają tutaj momentalnie, ale z boiskiem pozostajemy na chwilę trochę ograniczeni. Ale to głównie padel / rozrywka. Przybywa tu niewielu konkurentów.

Czy myślisz, że drugie pole byłoby możliwe w ASPTT NICE?

Nawet gdybyśmy tego chcieli, nie byłoby możliwe zainstalowanie kolejnego boiska do padla, ponieważ tenis pozostaje główną aktywnością i mamy 7 piękny ubity grunt.

Zatrzymamy się więc na chwilę przynajmniej na boisku, które już jest świetne do odkrywania tego sportu i dobrej zabawy!

Franck Binisti - Padel Magazine

Powrót do albumu ze zdjęciami:
https://www.facebook.com/PadelMagazine/photos/?tab=album&album_id=1050454135051704

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.