Laura Clergue jest nie tylko mistrzynią padel, ale jest też wojownikiem. Chce dać sobie środki, aby posunąć się tak daleko, jak to możliwe. Podwójna mistrzyni Francji w 2015 i 2016 roku ze swoją partnerką Audrey Casanovą wyrusza, by spróbować szczęścia w World Padel Tour.

Laura, czy spodziewałeś się, że pójdziesz tak szybko na środku padla?

Rzeczywiście wszystko idzie bardzo szybko. Odkryłem padel w 2014. Poza tym był częściowo z wami, w Manosque (uwaga na inauguracji Klubu Padel de Manosque - Henri Leconte). Myślę o treningu w Set Club d'Aix. Padel to miłość od pierwszego wejrzenia. Dzięki mojemu doświadczeniu w tenisie udało mi się szybko zdobyć dobre bazy. Pomógł mi mój entourage pro padel.

Rok później zostałeś mistrzem Francji ...

To prawda, że ​​jest to niesamowite. Z Audrey udało nam się zostać 2-krotnym mistrzem Francji padel w 2015 i tym roku. Podczas gdy ja nie gram padel niż od 2014 roku. Wszystko idzie niesamowicie szybko i tym lepiej!

A teraz atak na World Padel Tour ...

Nowa przygoda dla mnie. Odłożyłem pracę na bok, aby poświęcić się Padelowi 100%. Jadę do Madrytu, serca profesjonalnego padla. Wielcy gracze padel pochodzą z Madrytu. Idę trenować w Sport Center Manolo Santana. Najlepsi trenerzy są w Hiszpanii. I mój, to będzie Gaby Reca, była mistrzyni świata padel. Nie możemy marzyć o lepszych.

 Masz ambicje od pierwszego roku?

World Padel Tour nie jest łatwa. Zanim przejdziesz daleko, musisz przejść przez etapy. I to nie jest łatwe. Podobnie jak tenis, musisz zdobywać punkty, aby uczestniczyć w profesjonalnych etapach wiosłowania. Następnie konieczne jest zaliczenie kwalifikacji przed ewentualnym zintegrowaniem tabeli głównej. Krótko mówiąc, droga jest długa.

Ale tak, jestem konkurentem. Wiem, że można coś zrobić. Idę do tego dokładnie.

Widzimy, że World Padel Tour porywa obcokrajowców, aby przybyli na profesjonalny tor. Dobra rzecz?

Na razie widzę trudność przygotowania przed World Padel Tour.

Wszystko gra się w Hiszpanii lub prawie. Więc jeśli są jakieś udogodnienia, nie odmówimy. Ale ostatecznie pole zwycięży jak zawsze.

Jesteś pierwszym Francuzem, który wypróbował profesjonalną przygodę.

Myślę, że nie będę jedyny. Ale mówimy o Hiszpanii. Jest tuż obok Francji. Idziemy grać w padla. Tak, przygoda będzie piękna i zrobimy wszystko, aby posunąć się tak daleko, jak to możliwe, ale jestem bardzo pewny mojej adaptacji w Hiszpanii.

Myślę, że bycie jedynym obcokrajowcem w tym bardzo hiszpańskim lub argentyńskim środowisku będzie dla mnie dobrą rzeczą. Wiem, że profesjonalna społeczność wiosła jest podekscytowana tym, że ten sport staje się międzynarodowy.

Wkrótce inni Francuzi pójdą w ich ślady?

Mam taką nadzieję. W każdym razie mam nadzieję, że moja przygoda w Hiszpanii pozwoli innym przyjść na profesjonalny tor.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.