W 27 i 28 w lutym przyszła kolej kobiet z Marsylii, Nicei i Perpignan, aby potwierdzić swoją rękę na sześciokątnym padelu.

Jeśli u chłopców opór był dość dobrze zorganizowany w ciągu ostatnich dwóch lat, należy zauważyć, że wśród dziewcząt wszystko pozostaje do zrobienia po wejściu do Aix. A lądowanie z dużą artylerią, nie mniej niż członków francuskiego zespołu 5 na 7, ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek było więcej niż ograniczone ...

Chociaż nie mieliśmy prawa do walki Północ / Południe o ostateczne zwycięstwo, namacalna była prawdziwa chęć postępu i konkurowania z najlepszymi, a pasja Lyonu do padel został dalej zilustrowany.

W sobotę powstały dwie elitarne kury złożone z najlepiej rozstawionego 6. W pierwszym, po opłakaniu pakietu chorobowego dla lokalnego 1 Naomie Bearcroft / Julie Ravier, francuska mistrzyni Laura Clergue / Audrey Casanova są szanowani przez doświadczonych i przyszłych szefów wiosła Lyonnais Virginie Pironneau i Carol Ann Lovera ,

W drugiej grupie Line Meites / Mai Vo potwierdzają swoje postępy, wyprzedzając Géraldine Sorel / Sandy Godard i Lise Franc / Anaïse Rivière. Ta ostatnia wykazuje także odwagę i wzorowy szacunek dla organizacji, walcząc z grypą i jej przeciwnikami.

Dwa kwalifikujące się baseny zgromadziły południowe kobiety i lokalne początkujący. Jeśli para odbiła „muy bonita” sióstr Lugdivine Fontana / Emmanuelle Buttin, sprawiła, że ​​proszek przemówił głośno, aby się zakwalifikować, Leticia Martinez / Laeticia Lamothe będzie miał trudności z przystosowaniem się na krytym polu bitwy, gdzie dostawy zaprawy na wysokości zwykle decydują tutaj na zewnątrz, kolidują ze strukturą ... Lokalne zespoły, Aude Durand / Marie Grang, Chantale Ferrando / Eva Strobel (15ans, benjamin z testu ) uzupełnij tabelę ćwierćfinałową wykazując wielki potencjał  !

W niedzielę, po niezrównoważonym pierwszym meczu, ale nagradzającym przegranych, najlepsze pary 4 zostają znalezione do zemsty na dzień przed półfinałami. Na szczycie tabeli Clergue / Casanova w obliczu Pironneau / Lovera potwierdzają w dwóch zestawach zawieszone 6 / 4 6 / 4.

W drugim półfinale kanonierki Perpignan Meites / Vo zapewniają pokaz, ale spotykają się z cichą siłą Sorel / Godard, który oferuje zemstę finału mistrzostw Francji spornych tutaj nawet w październiku ubiegłego roku.

Podobnie jak u siebie w Lyonie, Clergue / Casanova podchodzi do finału z pewnością siebie. Z drugiej strony Sorel / Godard są zdeterminowani, aby powstrzymać obecną serię porażek ze swoimi przeciwnikami. Niestety, scenariusz „déjà vu” się powtórzy. Mecz jest zrównoważony, ale Laura i Audrey przerywają pod koniec każdego końca seta, aby zdobyć nowy tytuł (7/5 6/4) i zachować swoją niezwyciężoność na ziemi lionezowej (3 zwycięstwa w 3 turniejach).

Po dwóch dniach pełnych uśmiechu i dobrego humoru zmagań nikt nie ma co do tego wątpliwości padel kobiety mają przed sobą świetlaną przyszłość, pod warunkiem, że wszyscy zawodnicy grają w grę na maksa: kluby, zawodnicy i federacje. Plik Padel Club de Lyon, jako klub organizujący swój pierwszy turniej kobiet, nadaje ton i nie pozostawia wątpliwości co do wagi, jaką należy nadać padel suczka we Francji!

Jérôme Bécasset i Jean-Marc Hériard - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.