W 27 i 28 w lutym przyszła kolej kobiet z Marsylii, Nicei i Perpignan, aby potwierdzić swoją rękę na sześciokątnym padelu.

Jeśli u chłopców opór był dość dobrze zorganizowany w ciągu ostatnich dwóch lat, trzeba przyznać, że wśród dziewcząt wszystko pozostaje do zrobienia po wejściu do Aix. A lądowanie z dużą artylerią, nie mniej niż członków francuskiego zespołu 5 na 7, ryzyko nieprzyjemnych niespodzianek było więcej niż ograniczone ...

Chociaż nie mieliśmy bitwy Północ-Południe o ostateczne zwycięstwo, prawdziwe pragnienie postępu i rywalizacji z najlepszymi było wyczuwalne, a pasja Lyonu do padla została ponownie zilustrowana.

W sobotę powstały dwie elitarne kury złożone z najlepiej rozstawionego 6. W pierwszym, po opłakaniu pakietu chorobowego dla lokalnego 1 Naomie Bearcroft / Julie Ravier, francuska mistrzyni Laura Clergue / Audrey Casanova są szanowani przez doświadczonych i przyszłych szefów wiosła Lyonnais Virginie Pironneau i Carol Ann Lovera ,

W drugiej grupie Line Meites / Mai Vo potwierdzają swoje postępy, wyprzedzając Géraldine Sorel / Sandy Godard i Lise Franc / Anaïse Rivière. Ta ostatnia wykazuje także odwagę i wzorowy szacunek dla organizacji, walcząc z grypą i jej przeciwnikami.

Dwie pule kwalifikacyjne składały się z lokalnych i południowych konkurentów. Jeśli para wybiła siostry „muy bonita” Lugdivine Fontana / Emmanuelle Buttin zmówiła głośno, by się zakwalifikować, Leticia Martinez / Laeticia Lamothe będzie miał trudności z przystosowaniem się na krytym polu bitwy, gdzie dostawy zaprawy na wysokości zwykle decydują tutaj na zewnątrz, kolidują ze strukturą ... Lokalne zespoły, Aude Durand / Marie Grang, Chantale Ferrando / Eva Strobel (15ans, benjamin z testu ) uzupełnij tabelę ćwierćfinałową wykazując wielki potencjał !

W niedzielę, po niezrównoważonym pierwszym meczu, ale nagradzającym przegranych, najlepsze pary 4 zostają znalezione do zemsty na dzień przed półfinałami. Na szczycie tabeli Clergue / Casanova w obliczu Pironneau / Lovera potwierdzają w dwóch zestawach zawieszone 6 / 4 6 / 4.

W drugim półfinale kanonierki Perpignan Meites / Vo zapewniają pokaz, ale spotykają się z cichą siłą Sorel / Godard, który oferuje zemstę finału mistrzostw Francji spornych tutaj nawet w październiku ubiegłego roku.

Jak u siebie w Lyonie, Clergue / Casanova zbliżają się do tego finału z pewnością siebie. Przeciwnie, Sorel / Godard są zdeterminowani, aby powstrzymać trwającą serię porażek przeciwko swoim przeciwnikom. Niestety scenariusz „już widziany” zostanie powtórzony. Mecz jest zrównoważony, ale Laura i Audrey przebijają się na końcu każdego końca seta, aby zdobyć nowy tytuł (7 / 5 6 / 4) i zachować swój rekord w Lyonnaise (3 wygrywa w konkursach 3).

Po dwóch dniach rywalizacji pełnej uśmiechów i dobrego humoru nikt nie ma wątpliwości, że wiosło ma przed sobą świetlaną przyszłość, pod warunkiem, że wszyscy jej gracze dokładnie zagrają: kluby, zawodnicy i federacja. Klub Padel w Lyonie, jako klub organizujący swój pierwszy turniej kobiecy, nadaje ton i nie pozostawia wątpliwości, jak ważne jest, aby dać kobietom wiosło we Francji!

Jérôme Bécasset i Jean-Marc Hériard - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.