To zwycięski powrót dla Laura Clergue kto po rocznej przerwie w padelwraca ze zwycięstwem na swój pierwszy P1000 roku 2022.

Rzeczywiście, podczas gdy kilka dni temu ogłosiliśmy wam jego wróć do Esprit Padel w Lyonie, Aixoise wróciła na przód sceny obok międzynarodowej Fiona Ligi.

Z tej okazji Padel Magazine mogła porozmawiać z Laurą podczas wywiadu, w którym zwierzyła się w swoim roku 2021, ale także o swoich przyszłych projektach i oczywiście o powrocie na tory padel.

„Czas potwierdził mi, że podjąłem właściwą decyzję”

Padel Magazine : Zanim zaczniesz mówić o przyszłości, jak się masz? Co masz robisz w 2021? Czy nadal trenowałeś? 

Laura Clergue: „Wszystko idzie mi dobrze. Czas potwierdził mi, że podjąłem właściwą decyzję, wycofując się z profesjonalnego toru i wracając do Francji. Moje profesjonalne projekty poszły bardzo dobrze, udało mi się rozpocząć działalność eventową w padel i mogłem przeżyć wyjątkową chwilę, stawiając pierwsze kroki jako konsultant w Canal, to było niesamowite. Początek roku nie był łatwy, ponieważ nigdy nie jest łatwo zacząć od zera, zmienić kraj, ale kocham życie, które zbudowałem dla siebie i jestem w ten sposób bardzo spełniony.

W roku 2021 niewiele trenowałem, wręcz sprzyjałem rozwojowi innych zajęć zawodowych. Jednak nadal regularnie grałem w gry z przyjaciółmi w Aix dla zabawy, co pozwoliło mi trochę utrzymać rytm w oczekiwaniu na potencjalny powrót do zawodów, które zawsze trzymałem w kącie.

PM: Podczas mundialu w Katarze rozmawialiśmy trochę o tobie. Laura Clergue na 100% mogło być interesujące, pmyślisz, że mogłeś być częścią zespołu Francji?

LC: „Jak wspomniałem w poprzednim pytaniu, rok 2021 był dla mnie rokiem wyboru i zdecydowałem się zrobić sobie przerwę, przestać rywalizować i ograniczyć treningi. Więc wyraźnie nie byłem wtedy wystarczająco konkurencyjny, aby pojechać na Mistrzostwa Świata w Katarze”.

Wyścig sieciowy Laury Clergue

„Powrócił smak rywalizacji”

PM: Jaki jest twój program w 2022 roku? Czy masz jakieś ambicje we Francji lub na arenie międzynarodowej?

LC: „Po rocznej przerwie wyraźnie powrócił smak rywalizacji, adrenalina meczów, przygotowań, analiz taktycznych itp. Ustaliłem sobie mały harmonogram, aby spróbować wrócić na poziom, pozostawiając sobie czas na życie zawodowe i osobiste. Może dzisiaj z doświadczeniem widzę rzeczy inaczej i szczególnie chcę robić rzeczy inaczej.

Rok 2021 otworzył przede mną pole możliwości zawodowych, to są doświadczenia, które chcę zachować do dziś w swoim życiu. Czy to na imprezach, turniejach, czy jako konsultant, nie chcę z niczego rezygnować.

Będzie to wymagało pewnej organizacji, ale myślę, że zawsze robiłem rzeczy w rozsądny sposób. Dlatego podjąłem decyzję o powrocie tylko na tor francuski, aby zrobić miejsce dla każdego z moich projektów.

Podjąłem decyzję o powrocie na francuski tor w 2022 roku, dla przyjemności gry. Jestem zachwycony, że mogę to zrobić u boku Fiony, razem damy wszystko na boisku. Upewniając się, że jesteś obecny na maksymalnie P1000 i P2000 oraz na mistrzostwach Francji”.

PM: W przyszłym roku też Mistrzostwa Świata 2022. Czy Laura Clergue będzie jednym z pretendentów?

LC: „Zamierzam zwiększyć tempo i ponownie rywalizować, więc potencjalnie będę mógł wybierać, ale oczywiście to trener będzie decydował i nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ poziom rośnie wykładniczo wśród dziewcząt we Francji. Zobaczymy !"

Bekhend Laury Clergue

Udany powrót do Esprit Padel

PM: Jesteś konsultantem Canal+, więc do zobaczenia na antena podczas niektórych turniejów World Padel Tour nadawane na kanale. Jaka była droga do tego statusu?

LC: „Doświadczenie Canal było wyjątkowe. Aby zobaczyć padel na naszych telewizorach było to już niesamowite, móc jeszcze lepiej wyjaśnić to moimi słowami. Część taktyczna padel to ta, którą wolę, dlatego ta rola konsultanta miała dla mnie dużo sensu i świetnie się przy tym bawiłam. Atmosfera na planie była bardzo dobra, a zespół niezwykle troskliwy.

Nigdy nie wyobrażałem sobie ani nie marzyłem o tym, bym mógł być komentatorem. Canal + skontaktował się ze mną, wezwali mnie na wywiad, który przebiegł bardzo dobrze i który doprowadził do tego na żywo podczas finału Masters of WPT.

kanał Laury clergue + komentator

PM: Na koniec, jakie są twoje odczucia po tym turnieju rekonwalescencji i zwycięstwie na P1000 d'Esprit Padel ?

CL: „Jestem bardzo mile zaskoczony tym zwycięstwem w P1000 dla Esprit Padel. Nie postawiliśmy sobie celu, po prostu odnajdujemy się jako zespół, bawimy się i walczymy w każdym meczu.
Stwierdziłem, że poziom dziewcząt był bardzo wysoki od pierwszych rund turnieju pod każdym względem.

Prawie przegraliśmy w naszym pierwszym meczu iw końcu wyszliśmy z wynikiem 7/6 6/4 po dobrej walce. Graliśmy przeciwko 4 parom, z którymi osobiście nigdy nie grałem.

Musieliśmy więc obserwować ich partie i znaleźć skuteczną taktykę, aby pokonać każdego z nich, bo dobra gra już nie wystarcza, trzeba grać fair i chyba tego najbardziej mi brakowało wraz z zaprzestaniem rywalizacji. Znajdź rozwiązania, aby pokonać pary, a następnie daj z siebie wszystko.

To właśnie musieliśmy zrobić w finale, w bardzo wyrównanym meczu z Lucile Pothier i Wendy Barsotti, w którym ostatecznie wygraliśmy 7/6 w trzecim miejscu. Mieliśmy wąską ucieczkę! Muszę przyznać, że fizycznie i technicznie kilka razy było to przybliżone, bo brakuje mi treningu. Ale nadejdzie. Wielką przyjemność sprawiało mi powrót na boisko, spotkanie tam z Fioną, w dobrym humorze, spotkanie dawno niewidzianych osób, spędzenie weekendu ze znajomymi z wygraną jako bonusem”.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.