Pierwszy oficjalny turniej padla z homologacją FFT we Francji odbył się 1 i 28 marca 29 na Royal Riviera Padel Klub w Beausoleil (Alpes-Maritimes). Zgłosiło się 27 drużyn, na 43 kortach rozegrano 2 mecze w ciągu 2 dni.
Słońce było także na spotkaniu, aby świętować to pierwsze we Francji. Miła atmosfera, żywe gry rozgrywane przez system bilardowy i stół finałowy online. Wszystkie mecze zostały rozegrane w najlepszych grach 9 z remisami na 8 wszędzie. Jak mówi Christian Collange, dyrektor Tennis Soleil i współzarządzający klubem padel:

FFT odzyskuje padel przez krótki czas. Homologacja federalna obowiązuje od marca 1er w tym roku, a ponieważ mieliśmy zaplanowany turniej pod koniec marca, ważne było, abyśmy byli pierwsi. Złożyliśmy plik i otrzymaliśmy homologację 2 na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. To było trochę właściwe pod względem czasu, ale dobrze było uruchomić federalny turniej 1er we Francji. Zainteresowaniem homologacją jest przyciągnięcie najlepszych graczy i umożliwienie ich sklasyfikowania. Wszystkie nasze turnieje Padel będą teraz systematycznie homologowane.

Zwycięzcami tej pierwszej edycji są Laurent Bensadoun i Jérémy Scatena w kategorii Elite, którzy pokonali Lionela Vinciguerrę i Juliena Ottomani dzięki wynikowi 9 / 5. Laurent i Jérémy są częścią, jak wiedzą znawcy, wszystkich najlepszych francuskich graczy, zdobyli kilka tytułów mistrza Francji i reprezentowali Francję w międzynarodowych konkursach.
W kategorii Espoirs Patrick Cédras i Grégory Galliano wygrali finał 9 na 6 przeciwko Luisowi Serrano i Damienowi Millecamps.

Kristina Clément, jedna z najlepszych francuskich zawodniczek, która animuje Królewską Riwierę Padel Club zapowiada, że ​​kolejna edycja odbędzie się 6 i 7 czerwca z turniejem mężczyzn ORAZ również turniejem kobiet!

Zespół Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.