Oficjalny turniej FN 1er FFT we Francji odbył się na 28 i 29 Mars 2015 w Royal Riviera Padel Club w Beausoleil (Alpes-Maritimes). Zespoły 27 weszły, mecze 43 rozgrywane na 2 krótko przez dni 2.
Słońce było także na spotkaniu, aby świętować to pierwsze we Francji. Miła atmosfera, żywe gry rozgrywane przez system bilardowy i stół finałowy online. Wszystkie mecze zostały rozegrane w najlepszych grach 9 z remisami na 8 wszędzie. Jak mówi Christian Collange, dyrektor Tennis Soleil i współzarządzający klubem padel:

FFT odzyskuje padel przez krótki czas. Homologacja federalna obowiązuje od marca 1er w tym roku, a ponieważ mieliśmy zaplanowany turniej pod koniec marca, ważne było, abyśmy byli pierwsi. Złożyliśmy plik i otrzymaliśmy homologację 2 na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju. To było trochę właściwe pod względem czasu, ale dobrze było uruchomić federalny turniej 1er we Francji. Zainteresowaniem homologacją jest przyciągnięcie najlepszych graczy i umożliwienie ich sklasyfikowania. Wszystkie nasze turnieje Padel będą teraz systematycznie homologowane.

Zwycięzcami tej pierwszej edycji są Laurent Bensadoun i Jérémy Scatena w kategorii Elite, którzy pokonali Lionela Vinciguerrę i Juliena Ottomani dzięki wynikowi 9 / 5. Laurent i Jérémy są częścią, jak wiedzą znawcy, wszystkich najlepszych francuskich graczy, zdobyli kilka tytułów mistrza Francji i reprezentowali Francję w międzynarodowych konkursach.
W kategorii Espoirs Patrick Cédras i Grégory Galliano wygrali finał 9 na 6 przeciwko Luisowi Serrano i Damienowi Millecamps.

Kristina Clément, jedna z najlepszych francuskich zawodniczek i Royal Riviera Padel Club, ogłasza, że ​​kolejna edycja odbędzie się w czerwcu 6 i 7 z turniejem męskim ORAZ turniejem kobiecym!

Zespół Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.