Pierwszy oficjalny turniej FFT zatwierdzony dla padel we Francji odbyły się 28 i 29 marca 2015 na Royal Riviera Padel Klub w Beausoleil (Alpes-Maritimes). Zgłosiło się 27 drużyn, na 43 kortach rozegrano 2 mecze w ciągu 2 dni.
Słońce było tam również, aby świętować to pierwsze we Francji. Piękna atmosfera, bardzo żywiołowe gry sporadyczne w systemie grupowym, a potem finałowy stół online. Jak mówi Christian Collange, dyrektor Tennis Soleil i współ-menadżer klubu, wszystkie mecze rozegrano do najlepszych z 9 meczów. padel :

FFT odzyskał padel od jakiegoś czasu. Zgoda federalna obowiązuje od 1 marca tego roku, a ponieważ mieliśmy zaplanowany turniej na koniec marca, ważne było dla nas, aby być pierwszym. Przesłaliśmy plik i otrzymaliśmy homologację na 2 dni przed rozpoczęciem turnieju. Było trochę napięte w czasie, ale dobrze było rozpocząć pierwszy turniej federalny we Francji. W interesie homologacji jest przyciąganie najlepszych graczy, a gracze zajmujący miejsca w rankingu. Wszystkie nasze turnieje padel będą teraz systematycznie zatwierdzane.

Zwycięzcami tej pierwszej edycji są Laurent Bensadoun i Jérémy Scatena w kategorii Elite, którzy pokonali Lionela Vinciguerrę i Juliena Ottomani dzięki wynikowi 9 / 5. Laurent i Jérémy są częścią, jak wiedzą znawcy, wszystkich najlepszych francuskich graczy, zdobyli kilka tytułów mistrza Francji i reprezentowali Francję w międzynarodowych konkursach.
W kategorii Espoirs Patrick Cédras i Grégory Galliano wygrali finał 9 na 6 przeciwko Luisowi Serrano i Damienowi Millecamps.

Kristina Clément, jedna z najlepszych francuskich zawodniczek, która animuje Królewską Riwierę Padel Club zapowiada, że ​​kolejna edycja odbędzie się 6 i 7 czerwca z turniejem mężczyzn ORAZ również turniejem kobiet!

Zespół Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.