La French Touch Academy zrobi nowy krok dzięki doskonałemu wyposażeniu miasto Cap d'Agde. Charles Auffray, współzałożyciel FTA (wraz z Julienem Bercovicim) na tenis Padel Arena spogląda wstecz na projekty, które powinny wyjść z ziemi tak szybko, jak 2022.

Wyjątkowa infrastruktura

„Miasto dużo zainwestowało w centrum. Pozwala nam to na posiadanie wysokiej jakości infrastruktury. A dziś otwierają się dla nas nowe możliwości. Dlatego w przyszłym roku opracujemy 2 kursy:

  • Jeden oparty na długoterminowej perspektywie dla osób w wieku od 12 do 18 lat. Chodzi o to, aby połączyć padel i uczyć się.
  • a drugi kurs zorientowany na świat zawodowy.

W związku z Yannick Martinez, odpowiedzialny za klub tenisowy i padel dla ratusza Cap d'Agde chcemy zaproponować nowe oferty padel we Francji i zostań punktem odniesienia w świecie padel".

Pierwszy sport studyjny padel we Francji

„Studium sportowe padel / zakwaterowanie / nauka / trening fizyczny ujrzą światło dzienne w przyszłym roku. Nicolas trancart jest bardzo dobrym trenerem i należy do elity padel Francuski. Mamy możliwość stworzenia poważnego programu dla dzieci w wieku od 12 do 18 lat, aby realizować silny projekt w padel jak w tenisie.

Jesteśmy w stanie zorganizować program, w którym możemy połączyć sport i naukę. Mamy już spore doświadczenie w tenisie. Chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli zaangażować się w padel podczas realizacji programu szkolnego.

W przyszłym roku mamy nadzieję mieć kilkunastu graczy.

Różnica z tenisem polega na tym, że nie ma perspektyw na moment zagrania w USA. Jesteśmy na dłuższą metę, dogłębnie profesjonalizując Cię w zakresie padel na prom.

Mamy też ambicję iść dalej z tą uczelnią / padel. Program nauczania padel uczelnia: dyplom uzyskuje się kontynuując trening fizyczny i padel".

Zbierz najlepszych

„Dzięki jakości infrastruktury widzimy daleko. Co by było, gdybyśmy zaoferowali stronę, na której najlepsi francuscy gracze mogliby spotkać się, aby trenować zawodowo?

I to właśnie zamierzamy zrobić w przyszłym roku. Posiadamy dużą pojemność recepcyjną oraz pełną infrastrukturę sportową.

Chodzi o to, aby regularnie gromadzić około dziesięciu graczy, w których połączone są treningi padel i praca fizyczna.

Otrzymają bardzo profesjonalne środowisko. Nasze doświadczenie w tenisie będzie służyło padel. Gracze, którzy do nas przyjdą, będą pracować jak profesjonaliści.

Wykorzystamy doświadczenie tenisa i dostosujemy je do padel. Jesteśmy bardzo wydajni w turnieju, w części fizycznej.

Zaangażuj także osoby z zagranicy

"Na poziomie padelistyka, po pierwsze, w zespole mamy już kompetentnych ludzi. Ale moglibyśmy zaangażować także zagranicznych zawodników i trenerów.

Aby zwiększyć poziom, musimy stworzyć emulację dla padel. Najlepsi gracze w tym samym miejscu sprawiają, że pracują technicznie, taktycznie, fizycznie.

Znajdź współpracę również z obcokrajowcami i skorzystaj z ich wiedzy. Robimy to czasami w tenisie. w padel z Hiszpanią, która nie jest tak daleko, będziemy mieli możliwość zrobienia wielkich rzeczy.

Te dwa kursy idą w parze z pomysłem: stworzyć centrum dla najlepszych francuskich graczy w padel".

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.