Turniej WPT „PRO-Amateurs” w Miami? Wystawa WPT w Rzymie? 31. Mistrzostwa Hiszpanii?

Nie, nic z tego, główne wydarzenie w świecie Padel w ten weekend odbył się pierwszy turniej zatwierdzony przez FFT w Lyonie! Albo prawie….

Niemniej jednak, aby zebrać się w ciągu zaledwie 15 dni w długi weekend, 16 FFT licencjonował pary mistrzostw przez drużyny tenisowe, to prawdziwy wyczyn. Świadczy to jednak przede wszystkim o ogromnej witalności francuskiego Padela w ogóle z otwieraniem centrów na całym świecie, aw szczególności Padela Lyonnaisa. A także trochę siły przekonywania, aby zobaczyć upór i prześladowanie liderów Klubu Padel w Lyonie, twojego upartego sługi na myśli ...

Niemniej gracze 32, młodzi i starzy, zawodnicy lub zwykli entuzjaści walczyli przez dwa dni na stokach Padel Central Lyon. Pala w dłoni, by wysłać trochę pralinek (bez moderacji!) Najpierw kilka piw (z umiarem) i orzeszki ziemne w domu klubowym po ...

Pierre-Etienne MORILLON i Johan BERGERON nadal na szczycie

Jeśli chodzi o sport, w regionie padel to sport rozgrywany na 2 przeciwko 2, w którym Pierre-Etienne MORILLON i Johan BERGERON zawsze wygrywają na końcu. Po raz kolejny powiedzenie zostało zweryfikowane, ale nie bez trudności, a zwłaszcza po pięknych przyjęciach i niespodziankach zarówno u kurczaków, jak i przy stole finałowym.

W puli A, jeśli rozstawienia numer 1 i przyszli zwycięzcy wędrowali po okolicy, nie było tak samo z szefem centrum Laurent BERIARD, związanym z Arnaudem „El mytho” CHAFFANJON, ostatecznie trzeci na rzecz Fabiena NADAU Guillaume THIEBAUT, który dotarł do stołu finałowego. Taki komercyjny gest ze strony Laurenta BERIARDA, nawet jeśli nigdy nie jest skąpi, należy przyjąć z zadowoleniem!

W grupie B to Thibaut PERREON i Gregory JULLIEN rozczarowali swoich kibiców z 2. miejsca w grupie, a następnie organizatorzy nie rozegrali w niedzielę meczów klasyfikacyjnych. Jednak basen był zamknięty…. „Viva” MIHAJLOVIC i jego syn Martin, którzy robią postępy z każdą wycieczką, wykorzystują gratkę, aby dotrzeć do ćwierćfinału za drużyną „Harlems Globetrotters "Z padel : Jean Luc CONTRERAS i Javier DUGONI.

W grupie C, która może być najbardziej kompaktowa pod względem poziomu gry, Simon DESLIENS i Pierre C. wyprzedzają Fabiena LAGUNĘ i Fredericka BAGNARDA na ostatnim remisie, a Loïc GIACOMAZZO Martin LIAM był w stanie zmierzyć się na całej drodze pozostało do uzasadnienia doskonałego rankingu tenisa na torze Padel.

W grupie D dwa pierwsze miejsca obiecali wielokrotni mistrzowie Poitevin Alexandre LERUSTE i Jérôme BOEUF oraz lokalna para Serge REISINGER Jérôme „poquito” BECASSET. Ale może nie w tej kolejności, ponieważ podczas bardzo wyrównanego meczu rozgrywanego z kilkoma punktami na koniec gry (format bez reklam) to rzeczywiście druga z nazwisk wygrywa i oszczędza sobie ćwierćfinał więcej niedrogie….

Tenis Vs Padel

Plakat ćwierćfinału między mistrzami tenisistki Poitevins i najbardziej południowoamerykańską parą lokalnego klubu 100% padel obraca się na korzyść sekundantów, którzy z kolei wypadną silniej od nich w półfinale. Na szczycie tabeli prędkość przelotowa Pierre-Etienne MORILLON Johan BERGERON do zwycięstwa. Jedyną rzeczą, która mogłaby ich pozbawić tytułu, byłaby eliminacja z powodu opóźnienia zapłonu, ale Pierre-Etienne, sędzia turnieju, był dla siebie wspaniałomyślny!

Zwróćmy jednak uwagę na ostatni punkt meczu o trzecie miejsce, w którym po dwóch zaciętych setach pomiędzy wyczerpanymi kwadrami Javier DUGONI niestety wybierze złą stronę, aby dać zwycięstwo swoim przeciwnikom. Rzeczywiście, raz w klubie, między dwoma piwami, podczas losowania, orzeszek nie był w prawej ręce Serge'a REISINGERA, ale w lewej: set i mecz!

W tabeli uzupełniającej tym razem szef nie pozostawi nikomu okazji do skorzystania z komercyjnej hojności. W finale jednak zasłużony Thomas MAURAND i Sebastian LAJARA pokonają nawet krótką drogę między torami a szatnią rowerową ...

W końcu „orzeszki w krainie pralin” to miłe podsumowanie tego weekendu, na które składają się spotkania, przyjaźnie i serdeczność. To jest cała esencja tego wspaniałego sportu Padel ! Zrobimy to ponownie w dniach 13-14 czerwca na mistrzostwach Lyonnais!

Jerome Becasset - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.