WPT PRO-Amateurs Tournament w Miami? Wystawa WPT w Rzymie? Mistrzostwa Hiszpanii 31ème?

Nie to, że głównym wydarzeniem świata Padel w ten weekend była organizacja pierwszego zatwierdzonego przez FFT turnieju w Lyonie! Lub prawie ...

Niemniej jednak, aby zebrać się w ciągu zaledwie 15 dni w długi weekend, 16 FFT licencjonował pary mistrzostw przez drużyny tenisowe, to prawdziwy wyczyn. Świadczy to jednak przede wszystkim o ogromnej witalności francuskiego Padela w ogóle z otwieraniem centrów na całym świecie, aw szczególności Padela Lyonnaisa. A także trochę siły przekonywania, aby zobaczyć upór i prześladowanie liderów Klubu Padel w Lyonie, twojego upartego sługi na myśli ...

Niemniej gracze 32, młodzi i starzy, zawodnicy lub zwykli entuzjaści walczyli przez dwa dni na stokach Padel Central Lyon. Pala w dłoni, by wysłać trochę pralinek (bez moderacji!) Najpierw kilka piw (z umiarem) i orzeszki ziemne w domu klubowym po ...

Pierre-Etienne MORILLON i Johan BERGERON nadal na szczycie

Jeśli chodzi o sport, w regionie padel to sport rozgrywany na 2 przeciwko 2, w którym Pierre-Etienne MORILLON i Johan BERGERON zawsze wygrywają na końcu. Po raz kolejny powiedzenie zostało zweryfikowane, ale nie bez trudności, a zwłaszcza po pięknych przyjęciach i niespodziankach zarówno u kurczaków, jak i przy stole finałowym.

W puli A, jeśli liczba nasion 1 i przyszli zwycięzcy błąkali się, nie było tak samo dla szefa ośrodka Laurent BERIARD związanego z Arnaudem „El mytho” CHAFFANJON, wreszcie 3ème na korzyść Fabiena NADAU i Guillaume THIEBAUT, który dotarł do ostatniego obrazu. Taki handlowy gest ze strony Laurenta BERIARDA, nawet jeśli nigdy nie jest skąpy, to salutować!

W grupie B Thibaut PERREON, numer dwa 2 i Gregory JULLIEN, jako pierwsi rozczarowali swoich fanów, kończąc 3emes de poule i organizatorów, nie grając w niedzielne mecze ligowe. Jednak basen został zamknięty .... „Viva” MIHAJLOVIC i jego syn Martin, którzy robią postępy w każdej wyprawie, wykorzystują gratkę, by dotrzeć do ćwierćfinału za „Harlemem” Globetrotters „Z padla: Jean Luc CONTRERAS i Javier DUGONI.

W grupie C, która może być najbardziej kompaktowa pod względem poziomu gry, Simon DESLIENS i Pierre C. wyprzedzają Fabiena LAGUNĘ i Fredericka BAGNARDA na ostatnim remisie, a Loïc GIACOMAZZO Martin LIAM był w stanie zmierzyć się na całej drodze pozostało do uzasadnienia doskonałego rankingu tenisa na torze Padel.

W grupie D dwa pierwsze miejsca obiecano wielu mistrzom Poitevins Alexandre LERUSTE i Jérôme BOEUF oraz miejscowej parze Serge REISINGER Jérôme „poquito” BECASSET. Ale może nie w tej kolejności, ponieważ podczas bardzo bliskiej gry rozegranej w kilku punktach na końcu gry (format nie wymaga reklamy) to druga osoba wygrywa i zachowuje ćwierćfinał więcej ... niedrogie.

Tenis Vs Padel

Ćwierćfinałowy występ pomiędzy Poitevinsem w stylu tenisowym a najbardziej południowoamerykańską parą lokalnego klubu 100% padel przynosi przewagę temu drugiemu, który z kolei będzie silniejszy od siebie w półfinale. Na szczycie tabeli prędkość przelotowa dla Pierre-Etienne MORILLON Johan BERGERON aż do zwycięstwa. Jedyną rzeczą, która mogłaby pozbawić ich tytułu, byłaby eliminacja z powodu późnego zapłonu, ale sędzia turnieju Pierre-Etienne był z siebie wspaniałomyślny!

Nadal pamiętaj o ostatnim punkcie meczu o trzecie miejsce, w którym po dwóch setach zaciekłych między wyczerpanymi quadrami Javier DUGONI niechcący wybierze niewłaściwą stronę, aby dać zwycięstwo swoim przeciwnikom. Rzeczywiście, raz w domu klubowym, między dwoma piwami, podczas losowania, orzeszki ziemne nie były po prawej stronie Serge'a REISINGERA, ale po lewej: Zestaw i mecz!

W tabeli uzupełniającej tym razem szef nie pozostawi nikomu okazji do skorzystania z komercyjnej hojności. W finale jednak zasłużony Thomas MAURAND i Sebastian LAJARA pokonają nawet krótką drogę między torami a szatnią rowerową ...

Ostatecznie „orzeszki ziemne w kraju Pralin” to piękne podsumowanie tego weekendu spotkań, przyjaźni i życzliwości. Cała esencja tego wspaniałego sportu jakim jest Padel! Odstawiliśmy go już w 13-14 June na mistrzostwa ligi Lyonnais!

Jerome Becasset - Padel Magazine

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.