Z okazji 5-lecia istnienia La Toupie Bleue udostępnia trzecią część swojej nowej sekcji: „Zrób „par 5” podczas pobytu padel ! "

Ta miesięczna kolumna ma na celu dostarczenie 5 wskazówek/rekomendacji/udostępnień dotyczących tematu podróży padel i sama praktyka.

W pierwszej części podzieliliśmy się z Wami 5 dobrych praktyk… przed wyjazdem!

W drugiej części dajemy wam 5 porad na temat „wsiadania do samolotu w podróż padel w Europie ".

Zapobiegaj kontuzjom

Za to 3e miesięczny artykuł, z którym wymienił się Rémi Santiago Molinsa, z siedzibą w Andorze, wykwalifikowany i doświadczony w świecie trenerów fizycznych specjalizujących się w szczególności w metodach zwiększania siły i poprawy kondycji fizycznej dla wszystkich.

Pomiędzy skokami, zmianami kierunku stopy, podparciami i obrotami staw skokowy jest bardzo obciążony w padel … Aby się umiejscowić i zapobiec potencjalnemu miejscowemu urazowi, porozmawiajmy z „Santim”.

Rémi: Santi, czy możesz najpierw przedstawić się czytelnikom Padel Magazine ?

Santi : Nazywam się Santiago Molins, jestem koordynatorem w The Personal Training Club, ośrodku zajmującym się treningiem personalnym w Andorze.

Od 7 lat jestem trenerem personalnym. Specjalizuję się w nadzorowaniu kulturystyki w ośrodkach sportowych oraz w poprawie kondycji fizycznej – u sportowców, a nawet dla ogółu społeczeństwa.

Studiowałem aktywność fizyczną i sport w Barcelonie, gdzie poznałem Rémiego Collata. Posiadam tytuł magistra w zakresie odzyskiwania urazów w aktywności fizycznej i sportowej oraz kilka specjalistycznych stopni związanych z funkcjonalną oceną fizyczną oraz treningiem sportowym. Dążę do tego, aby każdy z moich podopiecznych/sportowców/klientów mógł doskonalić swoje podstawowe zdolności fizyczne jakimi są: mobilność, siła, moc i wytrzymałość.

Poznałam Rémiego na trzecim roku, kiedy przyjechał do Barcelony na rok na Erasmusa. Zostaliśmy dobrymi przyjaciółmi, ponieważ pochodzę z Andory i studiowałem francuski. Mimo wszystko muszę powiedzieć, że poziom hiszpańskiego Rémi był już bardzo dobry i że bardzo dobrze zintegrował się z grupą. Zawsze będę pamiętał jego pożegnalne łzy, kiedy prowadził swoje ostatnie zajęcia w INEFC i zaczęliśmy rzucać nim wśród wszystkich kolegów z klasy! 

Test zgięcia grzbietowego

Rémi: Jak powiedziałem we wstępie, kostki są często używane na torze. padel, ale także w plenerze, zwłaszcza jeśli w pakiecie zaliczymy trekking lub wypad w plener. Czy możesz nam powiedzieć, jak ocenić ruchomość stawu skokowego?

Święty: Rzeczywiście, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ocena ruchomości stawu. Dzięki testowi zgięcia grzbietowego kostki możesz uzyskać pierwszy pomysł na pytanie.

wyniki:

  1. Jeśli jesteśmy w stanie dotknąć ściany kolanem bez podnoszenia pięty, wykluczamy, że problem wynika z braku ruchomości w stawie skokowym.
  2. Jeśli natomiast NIE jesteśmy w stanie dotknąć ściany kolanem bez podnoszenia pięty, mogą nam przyjść do głowy dwa scenariusze:
  • Albo zauważamy duże napięcie w mięśniu płaszczkowatym i mięśniu brzuchatym łydki, co uniemożliwia prawidłowe poruszanie się stawu. W takim przypadku powinniśmy zrobić rozciąganie mięśni łydek.
  • Lub zauważymy blokadę w przedniej części kostki. W takim przypadku powinniśmy udać się do osteopaty lub fizjoterapeuty w celu odblokowania stawu skokowo-piętowego.

Wiertarka

Rémi: To bardzo jasne. Czy możesz podzielić się z nami 5 łatwymi do wykonania ćwiczeniami z niewielkim sprzętem?

Święty: Oczywiście mam nadzieję, że te sposoby pracy pomogą Ci zmniejszyć ryzyko kontuzji. 

Święty: Chciałbym podziękować Rémi Collatowi za możliwość wniesienia mojej wiedzy, aby jego zawodnicy padel i czytelników Padel Magazine są mniej kontuzjowani i osiągają najlepsze wyniki sportowe!

Skontaktuj się z Santiago Molinsem: santi_mol91@hotmail.com

La Toupie Bleueod początku swojego istnienia przykłada szczególną wagę do kondycji sportowej swoich klientów oraz do oceny (na ich życzenie) ich „formy fizycznej”. Właśnie w tym sensie jesteśmy uprawnieni do zdawania egzaminów Instituts des Rencontres de la Forme, i to od 2017 roku.


Remi Collat

Założyciel agencji La Toupie Bleue oferuje tematy na staże i wakacje padel w Europie. Specjalista ds. pobytu padel nie waha się przekazać nam swojej opinii na te tematy.