Kilka tygodni temu Padel Magazine zbadałnagłe pojawienie się padel w Chile. Dziś prezydent federacji chilijskiej potwierdza wnioski z Padel Mag!

Naszą uwagę zwróciły słowa amatora, z którym rozmawialiśmy, Joaquína Aguada: „Graliśmy padel w Chile, ale naprawdę wzrosła wraz z pandemią. Był to jeden z pierwszych sportów, który można było wznowić.”

W ostatnich wypowiedziach dla bio bio diarioFabian Parolin, prezydent federacji chilijskiej, potwierdził tę teorię i dodaje bardzo zaskakującą:

„Dwa zjawiska sprzyjały padel. Najpierw środki społeczne w kraju, wierzcie lub nie, ale pomogły, ponieważ ludzie podjęli środki ostrożności i przestali tak często wychodzić, szukając bardziej zamkniętych zajęć. Kilka miesięcy później pandemia całkowicie nas zatrzymała i było bardzo ciężko. Ale potem skorzystaliśmy na zniesieniu kwarantanny, braku kontaktu fizycznego i wznowieniu sportu.

Oprócz wyjaśnienia boomu w tym sporcie wywołanego pandemią, F. Parolin opowiada o „buncie październikowym” w Chile w 2019 roku. Te historyczne przejawy społeczne będą zatem miały pozytywny wpływ na pojawienie się padel. Jak sport jest zawsze zwierciadłem społeczeństwa, a studiując go można dogłębnie zrozumieć socjologię narodu.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !