Podczas Mistrzostw Europy Padel w Lizbonie drużynie Francji udało się przywrócić dziewczętom bardzo piękny brązowy medal. Panowie nie dali się podwoić, ale Włosi postanowili inaczej. Wracając do tego wielkiego tygodnia Padel.

Powiedzmy, że Francja jest rzeczywiście jednym z najlepszych europejskich narodów wiosłowych. Najpierw wśród dziewcząt Collombon / Ginier, Clergue / Casanova, Godallier / Vandaele i Damiano / Vo zarządzali niemal idealnym kursem. Ten 3e miejsce ” to ich miejsce „Mówi Robin Haziza, jeden z męskich członków zespołu Team France. Trzeba powiedzieć, że poza Portugalią i Hiszpanią obecnie niedostępnymi, Francuzi byli imperialni przeciwko innym narodom.

Jeśli chodzi o mężczyzn, Portugalia i Hiszpania prowadzą piłkę w Europie, 3e miejsce było przedmiotem chciwości wielu innych narodów europejskich. Kilka krajów może ubiegać się o to miejsce, zwłaszcza narody 2 przyzwyczajone do spotkań każdego roku: Włochy i Francja. Włochy mają w swoich szeregach graczy 2 na światowej czele: Andrés Britos i Marcelo Capitani. Magicy 2, którzy mieli rację w stosunku do Francuzów w tym małym finałowym „bardzo caliente”. Na papierze Francja miała bardziej jednorodny zespół, ale nie na tyle, aby pokonać go w najlepszych grach 3. Blanqué / Bergeron, Scatena / Ritz, Moreau / haziza i Fernandez / Le Panse dali z siebie wszystko w tym tygodniu i nie zaszli daleko, aby przynieść ten medal.

Sukces tego francuskiego zespołu zawdzięczamy w dużej mierze Alexisowi Sallesowi i Patrickowi Fouquet, kapitanom tego zespołu Francji Padel. Namiętni kapitanowie, którzy nam to zwracają!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.