Niekoniecznie myślisz o tym spontanicznie, ale kiedy słuchasz trochę więcej, zdajesz sobie sprawę, że hałas w padel leży u podstaw obaw: czy może to być powracający problem dla klubów?

Le padel, hałaśliwy sport?

Prawdę mówiąc, kiedy wchodzimy do gry 20×10, z towarzyszem w ręku i bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani do wygrania gry, niekoniecznie zdajemy sobie sprawę z hałasu, jaki to generuje.

A jednak między dźwiękiem piłek odbijających się od kryształu, przytłaczającymi uderzeniami i okrzykami radości lub złości niektórych graczy, decybele mogą szybko wzrosnąć.

O ile niektóre kluby prawie zbankrutowały. Tak było w przypadku TCM Padelw Marsylii. W 2019 roku klub musiał stawić się w sądzie, aby bronić się przed skargami mieszkańców sąsiedniej rezydencji, którzy skarżyli się na hałas.

Sąd w Marsylii orzekł i stwierdził, że padel „nie było miejsca w mieście i na dworze”.

W następstwie tej decyzji TCM złożył odwołanie.

Czy hałas może hamować rozwój? padel ?

To jest pytanie, które zadajemy sobie dzisiaj na Padel Magazine.

Jak żyć razem padel i mieszkańców? Czy hałas może spowolnić wznoszenie? padel we Francji ?

Inwestorzy nie mają łatwo, jeśli chodzi o otwarcie nowego centrum. Rzeczywiście, muszą radzić sobie z całym mnóstwem problemów, w tym z tym, aby nie niepokoić sąsiedztwa.

Ponadto w niektórych miastach lub na niektórych obszarach konieczne jest również uwzględnienie godzin pracy.

Na razie wydaje nam się, że najrozsądniej, czy to pod względem klimatycznym, czy dźwiękowym, byłaby budowa hal, w których gracze mogliby przychodzić i bawić się bez względu na pogodę, i to bez zbytniego uciążliwego hałasu. Sąsiedzi (oczywiście pod warunkiem, że pokój jest dobrze ocieplony).

I czy wystąpiły jakiekolwiek problemy związane z zanieczyszczeniem hałasem z? padel ?

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.