Po epickim sukcesie amerykańskim, w którym Międzynarodowa Federacja Paddle (FIP) potwierdziła, potwierdziła i przekazała informacje o Miami podczas Mistrzostw Świata Padel 2015, ostatecznie wybrano Malagę, tym samym zlekceważąc pozostałe miasta postulantne, zwłaszcza Miami.

Trzeba powiedzieć, że przypadek mistrzostw świata w padel stał się już dość długą historią.

WPT, PPT, fep, FEP, FIP?

Pomiędzy Padel Pro Tour (PPT), World Padel Tour (WPT), Międzynarodową Federacją Padel (FIP), Hiszpańską Federacją Padel (FEP) i Europejską Federacją Paddle, bardzo trudno jest wiedzieć, kto co robi ,

Bez wchodzenia w szczegóły, które nie są tak interesujące, staramy się mówić o różnych instytucjach.

Po pierwsze, World Padel Tour (WPT) przypomina trochę tenis stołowy ATP. WPT to profesjonalny tor padelowy, podobnie jak turnieje tenisowe ATP. WPT to prywatna instytucja, która wygląda jak franczyza. Aby wziąć udział w turnieju World Padel Tour, musisz zapłacić przynajmniej porządną sumę 150 000 € (za etap). Istnieje jak w tenisie, różne rodzaje turniejów WPT, aby poznać pretendentów od tego roku, które są turniejami profesjonalnymi, ale w których nie biorą udziału najlepsi gracze, etapy WPT i ostatecznie ranga Mistrz (podobnie jak Monte Carlo Master we wrześniu przyszłego roku).

Padel Pro Tour (PPT) była profesjonalną trasą referencyjną kilka lat temu. Ale do 2013 trwała wojna między WPT i PPT. Ta wojna trwa w sądach. Wygrał PPT. Problem, WPT tymczasem stał się punktem odniesienia dla obwodu zawodowego. Wreszcie PPT i WPT zasadniczo połączyły się, dzieląc role.

Federacja Hiszpańska jest oczywiście najbardziej imponującą Federacją, ponieważ liczy miliony licencjobiorców i stała się ważniejsza niż Hiszpańska Federacja Tenisowa. Ale to kolejna debata. Jego ambicją jest ugruntowanie pozycji Federacji odniesienia w planie światowym, co oczywiście nie jest gustem Międzynarodowej Federacji Padel.

Tymczasem kilka lat temu narodziła się nowa Federacja: Europejska Federacja Padela. Otwiera się zatem otwarty konflikt między tą nową Federacją Europejską a FIP. Powód powołany przez EFF: FIP nie byłby uzasadniony.

Ostatni kwak: Miami jest uprzejme z grilla przez Malagę i PPT

W styczniu zeszłego roku piorun w Miami: Padel Pro Tour rzuca wyzwanie mistrzostwom świata Padel w Miami, podczas gdy FIP już się o tym poinformował i potwierdził. Jak się tu dostaliśmy?

TPP stała się przynajmniej na ten rok organizatorem tych mistrzostw świata. Uważa, że ​​nie skonsultowano się z nią w sprawie tej nagrody. Przypomina również, że jest związany umową z FIP. To on (PPT) powinien zajmować czołowe miejsca w mistrzostwach świata do 2017.

W styczniu PPT zaskakuje FIP, odwołując przyznanie mistrzostw świata Padel w Miami.

3 miesiące później, PPT ostatecznie formalizuje przyznawanie mistrzostw świata w Padel na ziemiach słynnej zawodniczki Caroline Navarro: Malaga.

Zawody odbędą się od 9 do 15 Listopad 2015.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.