Po epickim sukcesie amerykańskim, w którym Międzynarodowa Federacja Paddle (FIP) potwierdziła, potwierdziła i przekazała informacje o Miami podczas Mistrzostw Świata Padel 2015, ostatecznie wybrano Malagę, tym samym zlekceważąc pozostałe miasta postulantne, zwłaszcza Miami.

Trzeba powiedzieć, że przypadek mistrzostw świata w padel stał się już dość długą historią.

WPT, PPT, fep, FEP, FIP?

Między Padel Pro Tour (PPT), World Padel Tour (WPT), Międzynarodowa Federacja Padel (FIP), hiszpańska Federacja Padel (FEP) i Europejskiej Federacji Padel, bardzo trudno jest wiedzieć, kto co robi.

Bez wchodzenia w szczegóły, które nie są tak interesujące, staramy się mówić o różnych instytucjach.

Przede wszystkim World Padel Tour (WPT) jest w pewnym sensie odpowiednikiem ATP w tenisie. WPT to profesjonalny tor do padla, podobnie jak turnieje tenisowe ATP. WPT to prywatna instytucja, która wygląda jak franczyza. Aby przeprowadzić turniej World Padel Tour, musisz zapłacić przynajmniej porządną sumę 150 000 € (za etap). Podobnie jak w tenisie, istnieją różne typy turniejów WPT, a mianowicie pretendenci od tego roku, które są turniejami profesjonalnymi, ale gdzie najlepsi gracze nie uczestniczą, etapy WPT i wreszcie ranga mistrzowska (tak jak w przypadku Monte Carlo Master we wrześniu).

Le Padel Pro Tour (PPT) było punktem odniesienia dla profesjonalnych tras koncertowych kilka lat temu. Ale do 2013 roku trwała wojna między WPT i PPT. Ta wojna trwała w sądach. Zwyciężył PPT. Problem, w międzyczasie WPT stał się punktem odniesienia na zawodowym torze. Wreszcie, PPT i WPT zasadniczo połączyły się poprzez rozdzielenie ról.

Hiszpańska Federacja jest oczywiście najbardziej imponującą federacją, ponieważ ma miliony licencjobiorców i według niej stała się ważniejsza niż Hiszpańska Federacja Tenisowa. Ale to kolejna debata. Jej ambicją jest ugruntowanie pozycji federacji odniesienia na poziomie światowym, co oczywiście nie jest w guście Międzynarodowej Federacji Padel.

W tym czasie kilka lat temu narodziła się nowa Federacja: Europejska Federacja Padel. Powstaje zatem otwarty konflikt między tą nową Federacją Europejską a FIP. Powód podany przez FEP: FIP nie byłby uzasadniony.

Ostatni kwak: Miami jest uprzejme z grilla przez Malagę i PPT

W styczniu zeszłego roku burza w Miami: The Padel Pro Tour podważa mistrzostwa świata w Padel w Miami, mimo że FIP już przekazało informacje i potwierdziło to miejsce. Jak się tam dostaliśmy?

TPP stała się przynajmniej na ten rok organizatorem tych mistrzostw świata. Uważa, że ​​nie skonsultowano się z nią w sprawie tej nagrody. Przypomina również, że jest związany umową z FIP. To on (PPT) powinien zajmować czołowe miejsca w mistrzostwach świata do 2017.

W styczniu PPT zaskakuje FIP, odwołując przyznanie mistrzostw świata Padel w Miami.

3 miesiące później, PPT ostatecznie formalizuje przyznawanie mistrzostw świata w Padel na ziemiach słynnej zawodniczki Caroline Navarro: Malaga.

Zawody odbędą się od 9 do 15 Listopad 2015.

Franck Binisti - Padel Magazyn
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.