Obecnie możesz śledzić Santiago Premier Padel P1, turniej tygodnia w Chile, który już się odbył wiele niespodzianek. Z tej okazji dział badań i analizy danych FIP dokładniej zbadał rozwój padel w Chile i jedno jest pewne, mówiąc o tym kraju, nie należy zapominać padel !

Kiedy myślimy o krajach Ameryki Południowej padel, od razu zwracamy się oczywiście do Argentyny ze wszystkimi jej legendami... i do Brazylii, zwłaszcza z niejakim Pablo Limą. Często zapominamy o Chile, które jednak zasługuje na małe spojrzenie.

W Chile jest ich więcej niż 550 klubów, z 2 utworów grać i kilkaset tysięcy amatorów. Poziom profesjonalny, Chile jest czwarty kraj na świecie po Hiszpanii, Włoszech i Argentynie, które mają najwięcej zawodników w rankingach FIP mężczyzn i kobiet: 177 mężczyzn i 62 kobiety.

Obecnie najwyżej notowanym Chilijczykiem jest Javiera Valdesa, zajmująca 55. miejsce na świecie, która dotarła do drugiej rundy turnieju głównego na stadionie Santiago P1. W szczególności był pierwszym chilijskim graczem, który zagrał w ćwierćfinale WPT.

Elementarz Javiego Valdésa chileno cuartos WPT 2023

Jeśli chodzi o zawody międzynarodowe, Chile nie jest pominięte. Od momentu powstania Wycieczka CUPRA FIP, 19 turnieje odbyły się już w Chile, w tym jedenaście dla mężczyzn i osiem dla kobiet. Połowa rozegrana została pomiędzy tym a ubiegłym rokiem: sześć w 2023 r. i już cztery w 2024 r. Widzieliśmy także wydarzenia z World Padel Tour i A1.

Krótko mówiąc, Chile to: jak Argentyna, prawdziwa kraina padel.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.