Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) ujawnia pierwsze szczegóły nowego toru. Pierwszy turniej odbędzie się w Doha. Odkrywamy również nowy system punktów, ranking i nową nagrodę pieniężną. Oto oficjalne oświadczenie FIP.

Doha, pierwszy cel podróży

Zaledwie dwa tygodnie po oficjalnym uruchomieniu Międzynarodowa Federacja Padel (FIP), organ zarządzający padel, dziś ujawniono pierwsze szczegóły nowego oficjalnego toru.

W pierwszym z serii ogłoszeń, które mają nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni, FIP oficjalnie potwierdziło, że w tym roku odbędzie się co najmniej dziesięć nowych turniejów – w tym cztery zawody kategorii 1 – przy czym pierwsze wydarzenie kategorii 1 zostało potwierdzone, że odbędzie się o godz. Doha, Katar, od 28 marca do 2 kwietnia.

Pozostałe trzy wydarzenia Tier 1 zostaną ogłoszone wkrótce, w związku z szaleńczym zainteresowaniem głównych miast – w Europie i na całym świecie – gospodarzami nowych turniejów, po uruchomieniu oficjalnego toru w zeszłym miesiącu. Ujawniono, że kwota nagrody za każde wydarzenie poziomu 1 wynosi 525 000 € dla każdego turnieju.

10 nowych oficjalnych turniejów FIP w 2022 r. – które mają natychmiastowe punkty rankingowe – stanowią uzupełnienie 120 turniejów już zaplanowanych w kalendarzu FIP, obejmujących ponad 40 krajów na całym świecie.

Doha było spektakularnym gospodarzem Mistrzostw Świata padel w listopadzie ubiegłego roku w powszechnie uważanym turnieju padel najbardziej olśniewająca i odnosząca sukcesy wszech czasów, z najnowocześniejszymi udogodnieniami, ogólnym profesjonalizmem i skupieniem się na dobrym samopoczuciu gracza, niezrównana w padel. W ostatnim czasie Doha stała się głównym celem głównych wydarzeń sportowych. Formuła 1 Grand Prix, Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, coroczne turnieje tenisowe ATP i WTA… a nawet jeszcze w tym roku Mistrzostwa Świata FIFA 2022!

Nowy system punktowy

FIP ogłosiła również dzisiaj system punktacji rankingowej, który będzie obowiązywał na nowym oficjalnym torze. System punktacji rankingowej będzie obejmował: 2000 punktów przyznanych zwycięskiej parze zawodów kategorii 1; 1000 punktów za wydarzenia kategorii 2; 500 punktów za wydarzenia kategorii 3; a następnie odpowiednie punkty obejmujące istniejącą trasę CUPRA FIP Tour. Nowy system rankingowy rund jest dostępny tutaj: patrz załączony dokument.

Identyfikacja wizualna i nadawca w najbliższych dniach

W nadchodzących dniach FIP ma również ogłosić nowego ważnego międzynarodowego partnera telewizyjnego, który podniesie poziom padel na poziomach niespotykanych wcześniej na różnych kluczowych rynkach międzynarodowych. Oczekuje się również znaczących wiadomości dotyczących wprowadzenia nowej nazwy, logo i innych tożsamości marki oficjalnej trasy, do których doradzali jedni z najlepszych konsultantów kreatywnych na świecie.

Ten nowy rozdział padel pod kierownictwem FIP, profesjonalizacja i globalizacja sportu jest w pełni wspierana przez czołowych światowych graczy, reprezentowanych przez Stowarzyszenie Zawodowców Zawodowych (PPA), oraz nowe globalne partnerstwo strategiczne z Qatar Sports Investment (QSI). QSI jest grupą inwestycyjną stojącą za kilkoma wiodącymi markami i firmami sportowymi, która wniesie niezrównaną wiedzę i doświadczenie biznesowe w rozwijaniu sportu i marek na arenie światowej.

Wyłączność FIP

Należy zauważyć, że nowy tor to tylko oficjalny obwód de padel, podlegająca zarządzaniu i regulacji FIP, korzystająca z oficjalnego systemu rankingowego FIP i podlegająca auspicjom międzynarodowej społeczności sportowej, w tym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Z perspektywy zarządzania, w ramach oficjalnej trasy FIP, przedstawiciele graczy zasiadają w różnych komisjach i bezpośrednio przyczyniają się do kształtowania przyszłości ich gry.

Luigi Carraro, Prezydent Międzynarodowej Federacji padel (FIP), powiedział: „Reakcja, jaką otrzymaliśmy od uruchomienia nowego oficjalnego toru zaledwie dwa tygodnie temu, była absolutnie zdumiewająca. Od miast-gospodarzy przez międzynarodowych nadawców po głównych sponsorów i innych partnerów komercyjnych – w tym niektóre z największych marek i niektóre z największych nazwisk w sporcie. Cieszymy się, że 28 marca zainaugurujemy nowy tor w Doha, w największym turnieju w padel nigdy nie zorganizowane. Cieszymy się również, że możemy ujawnić pule nagród w turniejach poziomu 1, a także nasz nowy system punktów rankingowych. Nigdy nie doświadczyliśmy takiego entuzjazmu dla naszego sportu, ani tak pozytywnej i zawodowej przyszłości naszych zawodników.”

Zarząd Stowarzyszenia Zawodowych Graczy (PPA) zadeklarował: : „Samo to ogłoszenie pokazuje zmianę sejsmiczną zachodzącą w padel w nowym oficjalnym obwodzie zarządzanym przez Międzynarodową Federację padel. Nowe duże turnieje, rekordowe nagrody, nowy system punktów rankingowych, który daje graczom wszystkich rang możliwości – te rzeczy były niewyobrażalne kilka miesięcy temu, teraz są rzeczywistością. Gracze są wreszcie w sercu przyszłości padel – i to jest niesamowicie ekscytujące.”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !