Jean WALLACH, Prezydent Lyonnais League i Delegat Generalny na FFT Training wraca do pliku treningowego Padel.

Franck Binisti (FB) - Naucz legalnie nauczać padla, czy będzie to możliwe wkrótce?

Jean Wallach (JW) - FFT szuka adaptowalnego rozwiązania dla nauczycieli Padel, którzy w obecnym stanie prawnym nie mogą uczyć za wynagrodzeniem. Należy jednak pamiętać, że sytuacja ta nie ma miejsca od dzisiaj i że dotyczy ona również wszystkich nauczycieli tenisa. Nawet nasi najlepsi gracze nie mogą uczyć za opłatą, jeśli nie mają dyplomu państwowego ani kwalifikacji wydanych przez oddział sportowy.

W oczekiwaniu na rozważenie w przyszłości stworzenia specjalnego dyplomu „Padel”, zaproponowaliśmy oddziałowi „Animator tenisa” CQP, w którego zakres wchodzi Padel.

FB - Jakie byłyby reguły tego stopnia, aby go zdobyć?

JW - Dyplom ten, podobnie jak wszystkie CQP, będzie dostępny poprzez szkolenie lub poprzez walidację wcześniejszego uczenia się (VAE) *, w oparciu o doświadczenia zgromadzone przez kandydatów w różnych obszarach systemu odniesienia.

FB - Czy ten stopień jest restrykcyjny?

JW - Dyplom ten ma na celu zapewnienie animacji struktur oraz inicjacji i odkrycia jednego lub więcej z jednego z trzech sportów: tenisa, tenisa plażowego i Padela. CQP mogą, ale nie muszą obejmować ograniczenie objętości ćwiczeń (nie zostało to jeszcze omówione dla „Facilitatora” CQP). Przekroczenie pułapu nie jest jednak zabronione, ale musi mu towarzyszyć propozycja rozwoju kariery, która mogłaby zostać zrealizowana poprzez stworzenie w przyszłości dyplomu poświęconego Padelowi.

FB - Czy nauczyciel padel, który uzyskał dyplom np. W Hiszpanii, może uzyskać uznanie we Francji?

Uznanie dyplomu zagranicznego można dokonać za pośrednictwem komisji ds. Równoważności. Problem polega na tym, że we Francji nie ma dyplomu Padela uznanego przez Ministerstwo ds. Młodzieży, Sportu i Spójności Społecznej (MJSCS).

Jeśli chodzi o CQP, dotyczy to tylko działu sportowego. Szkolenie jest przypisywane delegatowi. Dyplom ten nie dotyczy zatem Ministerstwa Sportu. Z pewnością będą istnieć możliwości uzyskania przez zaawansowanego informatora równoważności, jeśli potwierdzi on swoją VAE.

FB - Jakie byłyby kontury tego treningu Padel?

W CQP „Facilitator” kontury (objętość i treść szkolenia) są omawiane na FFT i dotyczą zarówno DTN, jak i DVF (Federal Life Directorate). Nie uwzględniono jeszcze całkowitej liczby godzin ani kosztów szkolenia. Należy zauważyć, że liczba godzin treningu CQP jest zmienna (średnio od 100 do 300 h treningu, w tym obecność w strukturze gospodarza). Fakt bycia certyfikacją pociąga za sobą wsparcie formacji przez OPCA oddziału, w tym przypadku Uniformation (patrz http://www.uniformation.fr/)

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.