Padel Magazine patrzy na zupełnie nowy sport, który nawet nie był przedmiotem oficjalnej premiery, Le Bquet. Stworzony w 2014 przez hiszpańskiego Fernando Moli, grono wkrótce w pojemnikach?

Grono: „ sport średniozaawansowany między padel a tenisem »

Le Bquet to sport stworzony i opatentowany w Hiszpanii, stworzony z połączenia dwóch bardzo popularnych sportów. Tenis: król rakiet śnieżnych praktykowany we wszystkich krajach świata i padel, który ma ugruntowaną pozycję w Hiszpanii, w krajach Ameryki Łacińskiej, a ostatnio rozwija się z prędkością światła w niektórych krajach europejskich, takich jak Francja, Anglia, Włochy, a nawet Niemcy.

« W ten sposób połączenie tych sportów 2 daje początek sportowi, który jest zabawny, dynamiczny i ekscytujący, który nie sprawi, że będziesz bardzo uzależniony „Podsumowuje Rachid Benhedach, prezes firmy One Padel, wyłączny przedstawiciel grupy we Francji.

Zwróć uwagę na podobną mowę opisującą padel. Nawiasem mówiąc, przepisy są takie same jak w przypadku padla.

Rachid Benhedach wyjaśnia dalej, że „ Wiele odmian gier i łatwość adaptacji sprawiają, że jest to bardzo dostępny sport, w rzeczywistości nie jest konieczne posiadanie określonych umiejętności technicznych, rakieta do pierwszego strzału ”. Nadal ... tenisistki zaczną wyraźnie wyprzedzać.

Gracz natychmiast czerpie przyjemność. Oczywistym jest, że gracze sportów rakietowych będą mieli wyraźną przewagę nad neofitami.

Jaka jest różnica między pęczkiem a padelem?

Z pewnością, dla tenisisty lub padla, rozpoczęcie i zagranie będzie wystarczająco szybkie, ale tenisiści będą wyraźnie mieli przewagę nad graczami.

Po pierwsze, rakieta stosowana w stadzie to rakieta do mini-tenisa. Jest lekki i bardzo plastyczny. Jego specyfika: lina jak tenis. Gracze w tenisa będą mieli niemal natychmiastową przyczepność do rakiety, w przeciwieństwie do graczy Padel, którzy się dostosują.

Następnie, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, plecy wymagają technicznych elementów gry w tenisa, których opanowanie wymaga czasu: wyciągi do gry w forhend i backhand (nawet jeśli często gramy w cut), salwy są nieco bardziej skomplikowane, aby zrozumieć, że prosty sprzeciw jak w padelu.

W parku jest jeszcze więcej ziemi do pokrycia! Mierniki 24 na miernikach 11 dla koloru z 20 × 10 dla padla. Wniosek: gra w Australii staje się bardziej ryzykowna. Wskazane jest nawet, aby nie robić tego systematycznie.

Wreszcie do grona, aby zdobyć punkt na dole boiska jest znacznie częstsze w przypadku padla Wyjaśnia twórcę Bquet: Fernando Moli. W padlu zwycięskie strzały linii bazowej są rzadkie, podczas gdy hamak jest znacznie bardziej powszechny, ale wymaga treningu.

Jak rozwinąć grupę we Francji?

ONE PADEL jest wyłącznym dystrybutorem we Francji, Belgii, Szwajcarii, Holandii i we Włoszech. Ta firma pracowała od ponad roku, aby stworzyć tę słynną partię bquet.

Rozmiar: 24 × 11
Wysokość okien i kraty: liczniki 4.

« Rok 2015 pozwolił nam się rozwijać i wprowadzać techniczne modyfikacje terenu i zasad, aby uczynić ten sport bardziej prostym i dostępnym Wyjaśnia Rachid Benhedach.

Faza rozwoju jest teraz zakończona. Miejsce na początku marketingu od końca stycznia 2016,.

Profesjonalny tenis i padel już pod urokiem

Wielu profesjonalnych graczy wypróbowało Le Bquet, takich jak Juan Carlos Ferrero, w tenisie lub padelcie: Juan Martin Diaz, Nerone, Guttierez i inni mniej znani. Wszyscy zostali uwiedzeni.

Madrycka Federacja Tenisowa rozpoczęła walkę z panoramicznym terenem. Zamierza promować ten sport. Hiszpańska Federacja Tenisowa byłaby znacznie bardziej zainteresowana tym sportem niż w przeszłości z padelem. Ponieważ dziś Hiszpańska Federacja Tenisowa żałuje gorzko, że Padel uciekł z kolan.

Potencjał: „Ogromny”

Podobnie jak padel, pęczek ma ogromny potencjał. W Hiszpanii ten sport wydaje się tak oczywisty, że tym razem Hiszpańska Federacja Tenisowa wydaje się być o krok do przodu w promowaniu tego sportu.

We Francji, przy prawie milionie tenisistów 1, wyobrażamy sobie potencjał tej grupy. Ponieważ nawet bardziej niż padel stado pod każdym względem zbliża się do tenisa. Nawet tenisiści, którzy nie przekonali padla, będą zaskoczeni tym sportem.

Franck Binisti - Padel Magazine
Z cenną pomocą Fernando Moli i Rachida Benhedacha

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.