Padel Magazine przygląda się zupełnie nowemu sportowi, który, nawiasem mówiąc, nie był nawet przedmiotem oficjalnej premiery: Bquet. Stworzony w 2014 roku przez Hiszpana Fernando Moli bquet wkrótce w kadziach?

Bquet: „ sport średniozaawansowany między padel a tenisem »

Bquet to sport stworzony i opatentowany w Hiszpanii, będący połączeniem dwóch bardzo popularnych sportów. Tenis: królewski sport rakietowy uprawiany we wszystkich krajach świata padel który ma ugruntowaną pozycję w Hiszpanii, w krajach Ameryki Łacińskiej, a ostatnio rozwija się błyskawicznie w niektórych krajach europejskich, takich jak Francja, Anglia, Włochy, a nawet Niemcy.

« W ten sposób połączenie tych sportów 2 daje początek sportowi, który jest zabawny, dynamiczny i ekscytujący, który nie sprawi, że będziesz bardzo uzależniony „Podsumowuje Rachid Benhedach, prezes firmy One Padel, wyłączny przedstawiciel grupy we Francji.

Zwróć uwagę na podobną mowę opisującą padel. Nawiasem mówiąc, przepisy są takie same jak w przypadku padla.

Rachid Benhedach wyjaśnia dalej, że „ Wiele odmian gier i łatwość adaptacji sprawiają, że jest to bardzo dostępny sport, w rzeczywistości nie jest konieczne posiadanie określonych umiejętności technicznych, rakieta do pierwszego strzału ”. Nadal ... tenisistki zaczną wyraźnie wyprzedzać.

Gracz natychmiast czerpie przyjemność. Oczywistym jest, że gracze sportów rakietowych będą mieli wyraźną przewagę nad neofitami.

Jaka jest więc różnica między bquet a padel ?

Z pewnością, dla tenisisty lub padla, rozpoczęcie i zagranie będzie wystarczająco szybkie, ale tenisiści będą wyraźnie mieli przewagę nad graczami.

Po pierwsze, rakieta używana na bokecie to mini rakieta tenisowa. Jest lekki i bardzo plastyczny. Jego specyfika: naciąganie jak tenis. W przeciwieństwie do tenisistów tenisiści będą więc mieli niemal natychmiastowy chwyt rakiety. padel który będzie musiał się dostosować.

Następnie, czy nam się to podoba, czy nie, bquet obejmuje techniczne elementy tenisa, których opanowanie wymaga czasu: forhend i topspin bekhend (nawet jeśli często gramy z odcięciem), wolejki nieco bardziej skomplikowane niż prosta opozycja jak w padel.

Na bankiecie jest więcej powodów do pokrycia! 24 metry na 11 metrów dla bquet przeciwko 20x10 dla padel. Wniosek: gra w Australijczyka staje się znacznie bardziej ryzykowna. Wskazane jest nawet, aby nie robić tego systematycznie.

Wreszcie do grona, aby zdobyć punkt na dole boiska jest znacznie częstsze w przypadku padla Wyjaśnia twórcę Bquet: Fernando Moli. W padlu zwycięskie strzały linii bazowej są rzadkie, podczas gdy hamak jest znacznie bardziej powszechny, ale wymaga treningu.

Jak rozwinąć bquet we Francji?

ONE PADEL jest wyłącznym dystrybutorem we Francji, Belgii, Szwajcarii, Holandii i we Włoszech. Ta firma pracowała od ponad roku, aby stworzyć tę słynną partię bquet.

Rozmiar: 24x11
Wysokość okien i kraty: liczniki 4.

« Rok 2015 pozwolił nam się rozwijać i wprowadzać techniczne modyfikacje terenu i zasad, aby uczynić ten sport bardziej prostym i dostępnym Wyjaśnia Rachid Benhedach.

Faza rozwoju jest teraz zakończona. Miejsce na początku marketingu od końca stycznia 2016,.

Profesjonalny tenis i padel już pod urokiem

Wielu profesjonalnych graczy wypróbowało Bquet, jak Juan Carlos Ferrero, w tenisie lub wśród graczy padel : Juan Martin Diaz, Nerone, Guttierez i inni mniej znani. Wszyscy zostali przekonani.

Madrycka Federacja Tenisowa rozpoczęła walkę z panoramicznym terenem. Zamierza promować ten sport. Hiszpańska Federacja Tenisowa byłaby znacznie bardziej zainteresowana tym sportem niż w przeszłości z padelem. Ponieważ dziś Hiszpańska Federacja Tenisowa żałuje gorzko, że Padel uciekł z kolan.

Potencjał: „Ogromny”

Podobnie jak padel, pęczek ma ogromny potencjał. W Hiszpanii ten sport wydaje się tak oczywisty, że tym razem Hiszpańska Federacja Tenisowa wydaje się być o krok do przodu w promowaniu tego sportu.

We Francji, przy prawie milionie tenisistów 1, wyobrażamy sobie potencjał tej grupy. Ponieważ nawet bardziej niż padel stado pod każdym względem zbliża się do tenisa. Nawet tenisiści, którzy nie przekonali padla, będą zaskoczeni tym sportem.

Franck Binisti - Padel Magazine
Z cenną pomocą Fernando Moli i Rachida Benhedacha

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.