Kiedy kalendarz na 2024 r Premier Padel wyszedł, niektórzy gracze byli rozczarowani, widząc, że Valladolid, rodzinne miasto niejakiego Arturo Coello, nie miało w tym sezonie najważniejszego turnieju. Aby choć trochę pocieszyć fanów, FIP zdecydowało się to zrobić zorganizować FIP Tour Platinum, ale teraz dowiadujemy się, że konkurencja została ulepszona i stała się Premier Padel P2! Turniej odbędzie się w dniach 16–22 września w hali w „Polideportivo Pisuerga” i zastąpi w kalendarzu niemiecki P2, który został przełożony na 2025 rok.

Miłośnicy Plaza Mayor niech nie panikują, bo to właśnie w tym miejscu w 2025 roku odbędą się zawody.

Ponadto w ramach CUPRA FIP Tour odbędzie się kolejny turniej na Sardynii, FIP Platinum Sardegna, który odbędzie się w Cagliari w dniach 15–21 lipca, czyli w tygodniu poprzedzającym końcową fazę Mistrzostw Europy. Padel FIP w tym samym mieście (22-28 lipca).

W harmonogramie sezonu 2024 wprowadzono inne zmiany:

  • Turniej w Genui Premier Padel P2 odbędzie się teraz w dniach 2–7 lipca 2024 r. (a nie 15–21 lipca).
  • Le Premier Padel NewGiza P1 (21-27 października) staje się wydarzeniem kategorii P2.
  • Le Premier Padel P2 w Niemczech, pierwotnie zaplanowane na 16-22 września 2024 r., zostaje przełożone na sezon 2025.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !