Le padel podbić Wielką Brytanię

Le padel zyskuje coraz większą popularność i przejmuje kontrolę nad Wielką Brytanią. Za tą inicjatywą stoi firma Padium stworzona przez założyciela Spotify, Martina Lorentzona i przedsiębiorcę Houmana Ashrafzadeha.

Dwaj panowie, którzy wcześniej pracowali razem w wielu innych firmach, tym razem postanowili zająć się zupełnie innym projektem: zaoferować padel do londyńczyków.

Kryzys Covid był trampoliną do rozwoju padel, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Rzeczywiście Brytyjczycy wykazali w tym okresie duże zainteresowanie tym sportem, co znacznie zwiększyło liczbę otwieranych nowych torów.

Ale po spadku wzrostu w ostatnim czasie, nowi inwestorzy zdecydowali się umieścić padel stoi w regionie.

Największy klub w padel z Wielkiej Brytanii

W tym celu Houman Ashrafzadeh, przedsiębiorca stojący za siecią restauracji Urban Green w Londynie, postanowił otworzyć Padium, klub, który określa jako największy i najbardziej ekskluzywny w Londynie. Jak wyjaśniono wcześniej, w tej inicjatywie pomaga mu w szczególności Martin Lorentzon, współzałożyciel platformy Spotify.

W wywiadzie dla szwedzkiego Breakit Houman Ashrafzadeh opowiada o tej nowej przygodzie:

„Dorastałem w Helsingborgu w Szwecji, ale przez długi czas mieszkałem w Londynie.

Podążałem za boomem padel Szwecji i za każdym razem, gdy wracałem, bawiliśmy się z przyjaciółmi i rodziną.

Tutaj w centrum Londynu było tylko 4-5 kortów, były one na zewnątrz i jakość była słaba – ale zawsze były pełne. Trudno było więc grać”.

„Chcemy stworzyć największy klub w Wielkiej Brytanii. Jest tu około 230 torów, o znacznie większej populacji niż w Szwecji.

Widzimy tu ogromne możliwości wzrostu, a wraz z Niemcami i Stanami Zjednoczonymi Wielka Brytania jest rynkiem, na którym padel ma największe szanse rozwoju.

Nowy klub nazywa się Padium i znajduje się w finansowej dzielnicy Canary Wharf. Klub ma zostać otwarty latem tego roku i będzie dysponował siedmioma kortami tenisowymi padel i sklep”.


Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!