Obecnie PIĘĆ i UrbanSoccer zainwestowali w padel, w różnych skalach. Pierwsza grupa, tworząc markę 4PADEL i mając ambicję sieci przekraczanie pól wiosła 100 płetwa 2020, znamienity jego ewolucja i ambicja w Padel. 5 Football and padel: historia, która zaczyna się od 2014 ...

Ta piękna historia, która dopiero się zaczyna, nie była tak oczywista w 2013 / 2014. Czas, w którym padel zajmuje coraz więcej miejsca na świecie, ale wciąż był w powijakach.

Jest w 2014, że Kompleksy stóp od Champigny Puis Bordeaux wyruszają na padel. Okres testowy, ale także pasje dla twórców tych stron ... które zaowocują prawdziwą strategią wokół padla i stworzeniem encji poświęconej wyłącznie padelowi: 4PADEL

UrbanSoccer również w to wierzy i rozpoczyna przygodę z padlem w Lille z centrum kortów wiosłowych 4. Struktura pozostaje uważna i ma na celu ewolucję parku Padel wraz z Urban Padel.

To początek szczególnej relacji między piłką nożną w 5 a padelem.

Skok padla to 200m², mniejszy i łatwiejszy do wbudowania w konstrukcje wewnętrzne. Czasami niekoniecznie można postawić boisko do piłki nożnej 5.

Dawniej używane przez centra piłkarskie, które w dużej mierze ewoluowały dzisiaj. Jeśli początkowo struktury te grzebały w ziemi, 4PADEL rozpoczął ofensywę z wyraźną ambicją w pojedynku. Stała się pierwszą siecią Padel we Francji.

Francuska marka Babolat Padel jest teraz powiązana z 4PADEL w celu rozwoju padla za pośrednictwem jego sieci. Te dwie piękne istoty wykonują bardzo ważną pracę, aby zdemokratyzować ten sport na całym terytorium.

To pokazuje ewolucję między 2013 / 2014 i 2019.

"W latach 5 przenieśliśmy się do innego wymiaru„Kilka miesięcy temu wyjaśnił Thomas Dulion, kierownik padla w 4PADEL.

Kontynuował:

W piłce nożnej w 5 mamy głównie dżentelmenów. Aby poszerzyć naszą ofertę, padel jest par excellence sportem drużynowym, który przyciąga nowego rodzaju sportowców, panie, panów, młodych ludzi ... Wokół naszych centrów 4PADEL zbudowano prawdziwą społeczność padel.

A potem mamy piłkarzy, którzy odkrywają padel. I oni też stają się prawdziwymi fanami tego sportu.

Piłka nożna 5 i padel są z pewnością powiązane na zawsze we Francji. A historia zapamięta, że ​​4PADEL był jedną z lokomotyw rozwoju naszego sportu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.