W sezonie 2015 World Padel Tour dobiega końca i zakończy się w tym tygodniu w Madrycie największym turniejem padla na świecie: The Padel Mistrz Madrytu, turniej zrzeszający 8 najlepszych par męskich i żeńskich roku 2015.

Jeśli tegoroczny padel był ekscytujący, gracze są już w 2016 i bardzo wiele zmian par nastąpi w nowym sezonie. Zadziwiające jest to, że staje się nawykiem, ponieważ już pod koniec ubiegłego roku nastąpił wielki wstrząs.

Jeśli Fernando Belasteguin i Pablo Lima, niekwestionowane liczby na świecie nie zmienią swoich nawyków, prześladowcy próbują zorganizować się, aby zdenerwować hierarchię w przyszłym roku.

Te liczne zmiany są zatem nieuchronnie i bezpośrednio związane z nadmierną dominacją Bela / Lima, zwycięzców turniejów 11 na 12, w które grali razem. I znowu ... Ich jedyną porażką była rezygnacja po kontuzji Limy w Barcelonie. Nie wspominając o dwóch innych WPT wygranych przez Belasteguina z Willy Lahozem podczas nieobecności Limy.

Wydaje się jasne, że wszystkie zmiany, które nastąpią w tym sezonie 2016, były bardzo silnie zorientowane przez tę niepodzielną dominację i że gracze starają się znaleźć najlepszy kompromis / partnera, aby spróbować zatrzymać maszynę, aby wygrać, które są Bela i Lima.

Przybliżmy więc oficjalne zmiany i nasze pomysły na te zmiany:

Juan Martin Diaz / Cristian Gutierrez:

Z pewnością 2 z najbardziej utalentowanych graczy na torze będzie się kojarzył, co może być bardzo spektakularne i gratka dla fanów pięknej gry. Cristian Gutierrez zdecydowanie wraca na lewo, ponieważ będzie grał z południową łapą, która nie gra nigdy w prawo. Nigdy nie grał południową łapą. Oczekujemy wszystkiego od tych dwóch artystów bardzo dobrze znanych opinii publicznej.

Jeśli możemy spodziewać się magii na ziemi w przyszłym roku z tymi zjawiskami 2, wydaje się, że trudno im konkurować z Belą i Limą. Po pierwsze na poziomie fizycznym (lata 40 dla Diaza i 39 dla Gutierreza), ponieważ może im być trudno utrzymać niezbędną intensywność fizyczną przez cały sezon, aby odgrywać wiodącą rolę. Ponadto Gutierrez będzie musiał grać po lewej stronie, co nie jest jego najlepszą stroną gry (chociaż już wcześniej udowodnił, że może zagrać tę rolę).

Juani Mieres / Miguel Lampertti :

Bardzo silna para czystych napastników, którzy wcześniej grali razem. Bez wątpienia przy tej parze ich przeciwnicy będą musieli być bardzo precyzyjni pod względem lobbów, ponieważ rozbicia mogą zaskoczyć na ścieżkach 2016 w tych odtwarzaczach 2. Klucz do ich sukcesu z pewnością zależeć będzie od zdolności Mieresa do dostosowania się do gry po prawej stronie toru po wielu latach gry po lewej stronie z Limą, a następnie Sanyo w tym roku.

Inne prawdopodobne wybuchowe zmiany

Inne znaczące nowe skojarzenia to: Silingo / Allemandi, para, która wydaje się bardzo jednorodna i komplementarna z siłą ognia Silingo po lewej stronie oraz gra z metronomem Germaniego.

Nowa para Poggi / Munoz ma również profil podobny do Silingo / Allemandi i powinna odgrywać wiodącą rolę w 2016. Inne znaczące zmiany dotyczą końca związku legendarnej Gaby Recca i Seby Nerone, którzy postanowili się rozdzielić i połączyli siły odpowiednio z Eliasem Estrella i Frederico Quiles. Chociaż wszystkie te pary będą interesujące do naśladowania, wydaje się skomplikowane, aby te nowe stowarzyszenia mogły podważyć dominację Bela i Lima.

Inne pary nie ogłosiły jeszcze oficjalnej współpracy, ale nie potrwa to długo:

Paquito Navarro / Sanyo Gutierrez: to z pewnością stowarzyszenie ryzykuje byciem najpoważniejszymi rywalami Bela i Lima. Wielu marzyło o tym, aby zobaczyć tych fantastycznych graczy, z którymi 2 się kojarzy. Odbędzie się to w 2016 dla szczęścia oczu z tymi hiperspektakularnymi graczami 2. Wszystkie składniki tych graczy 2 (talent, młodość, wszechstronność, komplementarność) sprawiają, że ta para obiecuje wspaniałą przyszłość w tym sporcie. Niemniej jednak mogą potrzebować turniejów dostosowawczych przed uzyskaniem maksymalnego zwrotu.

Maxi Sanchez / Matias Diaz: Nawet jeśli oficjalnie jeszcze nie ogłosili współpracy, ta para byłaby groźna. Maxi i Matias są niestrudzonymi wojownikami. Maxi jest jednym z najpotężniejszych napastników na świecie, podczas gdy Matias jest wybitnym obrońcą. Ta para z pewnością będzie jedną z najlepszych par 4 na świecie, mając nadzieję na poprawę.
Inne zmiany par są już ogłoszone lub zostaną ogłoszone w najbliższych dniach, ale nie dotyczą zespołów, które powinny odgrywać wiodące role na torze.

Podsumowując, wszystkie te zmiany par w sezonie 2016 (podobnie jak sezon 2015) z pewnością sprawią, że ten sezon 2016 będzie ekscytującym sezonem z pytaniem, które zadają sobie wszyscy miłośnicy wiosła: kto przyjdzie, aby zdetronizować niezwyciężonego Bela i Lima?

Justin Garnier - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.