Kontynuujemy high-end, tym razem koncentrując się na francuskiej marce BABOLAT PADEL.

W ostatnich miesiącach Babolat był wściekły dzięki swojej parze padel  : Jet Padel.

Ale Babolat jest również ekskluzywny w rakietach łopatkowych. Oferuje rakiety łopatkowe 3:

W przeciwieństwie do innych marek, które mają bardzo szeroką gamę, Babolat skupił się na tych modelach 3, z których każdy ma dobrze zdefiniowany styl.

WYCIECZKA NAPĘDOWA: Szwajcarski scyzoryk

Jest to rakieta przeznaczona głównie dla graczy szukających kontroli. Sito jest okrągłe, a guma raczej miękka. Zaleta: a priori brak łokcia tenisowego z tą rakietą, w przeciwieństwie do innych na rynku, szczególnie sztywnych. Pomimo tej lekkości w dłoni, słaby punkt pozostaje wyśrodkowany i szeroki. oznacza to, że pozostanie odporny na niedoskonałości gestu, a nawet, jeśli piłka znajdzie się poza środkiem. Jest lepiej, ale jest znacznie gorzej. Kolejny element, który należy wziąć pod uwagę, w obronie rozerwiesz! Dobrze wchłania piłki i może przeciwdziałać łatwiej niż na przykład Viper. Odpływy piłki są prawidłowe. Można powiedzieć, że jest to szwajcarski scyzoryk z linii Babolat.

WYCIECZKA VIPER: Wszystkie obowiązują

W Babolat Viper Tour całkowicie zmieniamy rejestr. Jest to rakieta, której guma jest bardziej sztywna niż Drive Tour. Większa sztywność, a zatem większa precyzja dzięki tej rakiecie. Z drugiej strony, mniej plastyczna w obronie. Jego waga na prowadzeniu pozwala mu dobrze bronić się z ciężarem, który również nie jest nadmierny, ale jego głównym atutem będzie zwłaszcza atak! jest pewne: wysyła. Szczególnie spodoba się atakującym szukającym władzy w rakiecie. Ten tenisista może mieć większą swobodę dzięki tej rakiecie, ponieważ ma okrągły uchwyt na nadgarstkach. Niektóre rakiety mają klasyczny wybór marek padel, a mianowicie ośmiokątny uchwyt. Ale przyzwyczajenie się do tego zajmuje trochę czasu: Babolat pozostał w swoim rodowodzie.

TOUR SENSATION: pod kontrolą

W porównaniu z dwoma poprzednimi rakietami jest z pewnością najbardziej defensywny. Po pierwszej obserwacji w uchwycie czujemy, że ciężar rakiety jest na poziomie rączki, co daje nam maksimum „wrażeń” i kontroli szczególnie! Bez obaw, liczniki nie będą miały dla ciebie tajemnic! Ale sieć to inna sprawa. Jeśli w kontuarze dobrze reaguje, czasem trudno jest wydrukować ton do piłki, chyba że masz duże ramię. To rakieta do małej gry, dla prostych graczy, którzy chcą zbudować punkt. Na koniec będziesz musiał poprosić strzelca, aby ukończył zadanie. Słodki sport jest bardzo dobry z szerokim marginesem błędu.

Plu ogólnie z tymi trzema rakietami, Babolat Padel oferuje nam wszystkie style. Wielu graczy będzie bardzo zadowolonych z tych rakiet. Wreszcie prawie dlatego, że gracze szukający rakiet ze sztywną gumką albo przetestują Vipera i ponownie, lub mniej więcej, zwrócą się do innych marek.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.