Czterdziestu zawodników i 33 mecze rozegrane w jeden weekend: to formuła wybrana przez Haut-Rhin na koronację swoich pierwszych mistrzów padel przez zespoły. W tym dziale, który wciąż ma tylko trzy zrzeszone kluby, każdy z torem, takie zawody można było rozegrać tylko dzięki 4Padel z Saint-Louis/Bazylei i z Wittenheim, którzy udostępnili swoje 7 utworów.

„Bez tego partnerstwa publiczno-prywatnego Departament Tenisowy Komitet nie byłby w stanie zorganizować tych pierwszych mistrzostw”, cieszy się sędzia imprezy, Jérôme Arnoux. „W ten sposób byliśmy w stanie zebrać sześć zespołów liczących od sześciu do ośmiu graczy w tym samym miejscu: w sobotę na baseny i półfinały, w niedzielę na finał i mały finał. Żałuję tylko, że ten departamentalny komponent nie zakwalifikował się do międzyklubów w Grand Est League. Ale mam nadzieję, że to nastąpi w przyszłości”.

Na poziomie czysto sportowym jest zespół 1 z 4Padel z Wittenheim który zdobył ten pierwszy tytuł departamentu, po zdominowaniu trzech par ASE Rixheim w finale. Wielka satysfakcja dla pierwszego w Alzacji i na Wielkim Wschodzie, dowód na to, że błyskawiczny wzrost padel dotyczy również regionów wschodnich.

Najmłodsi uczestnicy tych mistrzostw, Adrien Rolando (12 lat) i Lucas Hirschbihler (18 lat).
Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.