Podczas gdy my zastanawia się dzisiaj, czy World Padel Tour ukarze graczy którzy otwarcie krytykowali go w prasie, wróćmy do historii z 2015 roku, podczas meczu ćwierćfinałowego WPT La Nucia.

W polu, które znaleźliśmy obecne numery 1 Fernando Belasteguin i Pablo Lima, w przeciwieństwie do Agustina Gomeza Sillingo i Cristiana Gutierreza.

Przez cały mecz panowało napięcie, a faworyci byli wyraźnie celem publiczności tego dnia.

Bela i Lima pękają

Zanim wrócimy do tego incydentu, przypomnijmy kontekst tego wydarzenia. W rzeczy samej, według naszych kolegów z Padelazowy, więź między Argentyńczykami a społeczeństwem Nucia był wyjątkowy. O ile po zwycięstwie często wydawał się uwielbiany, to widzowie często byli przeciwko niemu podczas meczów. I tak 21 sierpnia 2015 roku w tym mieście niedaleko Alicante nie było miejsca na dobre odczucia.

Uchwycone w grze, 4 graczy idą cios za cios i wydaje się, że trybun nie docenił dwóch piłek wysłanych przez numer 1 w kierunku ciał swoich przeciwników.

To są rzeczy, które się zdarzają padel, ale tego dnia publiczność najwyraźniej nie była zadowolona. Gwizdki odbiły się echem po całym kompleksie, a dwóch widzów posunęło się nawet do ksenofobicznych obelg. Co znośnie irytuje Argentyńczyka i Brazylijczyka.

Pod koniec meczu, wygranego przez faworytów, Bela strzelił lobem w tę część publiczności, z której pochodziły obelgi, a jego partner również posłał piłkę w kierunku zaciekłej widowni.

Gest, który niestety miał swoje konsekwencje, ponieważ obecną na widowni kobietę strzelono w oko. Mimo wszystko pech, ponieważ ten ostatni niedawno przeszedł operację zaćmy i że ma zawieźć ją na izbę przyjęć bez trudu…

Bela i Lima usankcjonowane

Aby przypomnieć, że sportowiec musi dawać przykład i zawsze wiedzieć, jak się kontrolować, World Padel Tour niczego nie przegapił i natychmiast zaatakował radę dyscyplinarną, aby zdecydować o karze, jaka zostanie nałożona na dwóch graczy.

Przepisy stanowią, że każde naruszenie tych ostatnich, dotyczące złośliwych czynów, niewłaściwego zachowania, a nawet podżegania do przemocy, musi być karane. Miesiąc po tym niefortunnym zdarzeniu władze WPT orzekł i postanowił ukarać każdego z graczy grzywną w wysokości 7 euro.

Po tym pęknięciu, dzień po wydarzeniach, legenda o Pehuajo przeprosił, kiedy pojawił się na boisku przed zatłoczoną trybuną.

Nawiązał też kontakt z damą dotkniętą w oku, a także poprosił ją o przebaczenie, obwiniając swój gest.

Dwóch przyjaciół wyraziło się również za pośrednictwem swoich sieci społecznościowych.

W pewnym sensie to wydarzenie pozwoliło też nieco bardziej uczłowieczyć te dwie legendy padel. Pamiętajcie, że w tamtych czasach ta para była nietykalna i królowała na 20×10.
Wiele osób postrzegało je jako maszyny, ale ten niefortunny incydent sprawił, że stały się trochę bardziej ludzkie. Oni też mogą się załamać i popełnić błąd, a przede wszystkim rozpoznać go, przepraszając.

Oto obrazy, które udało nam się znaleźć

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.