Podobnie jak w 2021 roku, Puchar Świata padel odbędzie się w tym roku w Katarze, w Khalifa International Tennis & Squash Complex w Doha.

To trochę powtarzające się: Międzynarodowa Federacja padel wybiera po raz trzeci z rzędu to samo miejsce na organizację Mistrzostw Świata padel. Rzeczywiście, po roku 2020 (z powodu Covida zawody zostały przełożone na 2021 rok) i 2022 (turniej ostatecznie rozegrano w Dubaju), to miasto Doha zostało wybrane w pierwszej kolejności przez FIP na organizację Mistrzostw Świata w 2024 r.

Po raz kolejny odbędzie się to w Międzynarodowym Kompleksie Tenisowo-Squashowym Khalifa, miejscu, w którym obecnie co roku odbywają się zawody Qatar Major. Premier Padel, że najlepsze narody świata spotkają się tej jesieni podczas trzeciego z rzędu Pucharu Świata na Bliskim Wschodzie.

Wiemy, że miejsce to jest szczególnie cenione przez zawodników, a jakości katarskiej organizacji nie trzeba już udowadniać. Wyobrażamy sobie, że te elementy ponownie zważyły ​​się na wadze, a FIP prawdopodobnie po raz kolejny uznał, że Katar jest idealnym miejscem do zorganizowania turnieju na tym poziomie. Jeśli fani Kataru powinni po raz kolejny nie mogą się doczekać powitania gwiazd padel na całym świecie, niektóre Miłośnicy inne kraje powinny zacząć zgrzytać zębami. Czy nie można było wybrać innej lokalizacji dla tego konkursu i ustalić pewnej rotacji?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !