Dzięki klubom padel 3, a wkrótce 4, liga Langwedocji jest szczególnie dobrze wyposażona. Oprócz oferowania kortów Padel 10, w tym 6, w Club du Mas w Perpignan, jest gospodarzem finałów Krajowego Pucharu Padel w Cap d'Agde, gromadząc setki wykwalifikowanych par z całej Francji równolegle z najsłynniejszym z amatorskie zawody tenisowe we Francji: National Tennis Cup (NTC)

Region jest zatem jednym z najbardziej dynamicznych.

The Mas Club - lokomotywa ligi

padel masKlub Mas z siedzibą w Perpignan jako pierwszy zainwestował tyle samo w ligę Langwedocji. Odtąd, dzięki swoim polom 6, klub w dużej mierze uczestniczył w emancypacji francuskojęzycznego padla w ciągu ostatnich dwóch lat.

Trzeba powiedzieć, że ten klub cieszy się doskonałą lokalizacją. Zanim stał się znanym klubem wiosłowym, był znany ze swoich kortów tenisowych i squashowych. Pula graczy była tam. Konieczne było jednak przekształcenie eseju.

Ocena: «3 Ostatnio na boisku tenisowym 1 powstały panoramiczne boiska do padla » wyjaśnia Alain Henri, jeden z menedżerów klubu, aby poradzić sobie z rosnącym popytem.

A przy parach 78 zarejestrowanych na etapie National Padel Cup, nie będzie to zbyt wiele.

Małe rozczarowanie dla klubu Mas. Liga Langwedocji postanowiła zorganizować fazę regionalną mistrzostw Francji w klubie Saint Cyprien. Jest to dość zaskakujące, podczas gdy klub Mas jest klubem, który wypuścił padla w regionie i był jednym z ważnych graczy na rzecz integracji padla w FFT. Alain Henri dodaje, że „ nie skonsultowano się nawet z klubem ".

Mas Club pojawi się na linii w przyszłym roku.

Klub Saint Cyprien - ogromny kompleks sportowy

Matt HUMPAGE, dyrektor biura turystycznego Saint Cyprien mówi nam:

« Klub tenisowy powraca do powstania Grand Stade w 1983 z gwiazdami takimi jak Yannick Noah i Michel Platini, centrum poświęcone tenisowi i piłce nożnej. Doświadczenie padla 1ere pochodzi z 2011. Hiszpanie chwalą sukces padla w Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii. Biuro Turystyczne postanawia zatem wyruszyć na przygodę z padlem, ustawiając boisko na miesiące 1 przed kapitanem. »

W obliczu rosnącego sukcesu tego sportu, 2 lata później, biuro turystyczne postanawia definitywnie wyruszyć do dużej wanny, budując pola 3 na Grand Stade.

Klub Saint Cyprien, w pobliżu graczy 150, jest jednym z klubów, w których rośnie, nawet jeśli Olivier Roudière, menedżer sportowy witryny przyznaje: Istnieją inne działania, w tym tenis, który pozostaje główną działalnością ośrodka, ale uważamy, że padel może zająć miejsce coraz ważniejsze »

Według niego „ etap Padel Infinity Tour pokazał emancypację tego sportu, ponieważ było wiele par ".

Fazy ​​regionalne odbyły się w Saint Cyprien i były świadkiem zwycięstwa Jeana Pascala Pellicera / Erwana Nicola i Line Meites / Emmeline Lambrejts, aby wziąć udział w finałach Mistrzostw Francji w Padelu zaplanowanych na październik.

święty cyprien

Kryty centrum Narbonne - « Squash i wiosło mogą dobrze się dogadać »

kryte centrum padelW Narbonne jest to Indoor Center, które obecnie oferuje boisko do padla oprócz piłki nożnej i squasha 5. Po tej stronie są też ludzie z pasją, nawet według menedżera klubu „Nie jest to zalecane przez wszystkich eldorado, nadal należy rozwijać tę działalność w regionie ”. Jedną z zalet padla jest możliwość przekraczać zasady, nawet jeśli nie masz techniki podczas zabawy ".

Ten klub sportowy początkowo bardzo koncentrował się na squashu i Jorkyballu tam 10 lat, dlatego dywersyfikuje swoją działalność z boiskiem do padla.

Kluby 3 w większości zgadzają się co do jednej rzeczy: „Padel jest sportem w pełnym rozwoju i można bezpiecznie założyć, że ten sport stanie się obecnie futbolem 5 we Francji”.

Dla Vincenta Thomasa, kierownika centrum, „ Padel może przyciągać nowych ludzi, a my widzimy nawet graczy w squasha. Będziemy mogli zrewitalizować centrum »

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.