Z 3 treflami padel a wkrótce 4, liga Langwedocji jest wyjątkowo dobrze przygotowana. Oprócz oferowania 10 pól padel w tym 6 w Club du Mas w Perpignan, gdzie odbywają się finałowe odcinki narodowe Padel Puchar w Cap d'Agde gromadzący setki zakwalifikowanych par z całej Francji, równolegle do najsłynniejszych amatorskich zawodów tenisowych we Francji: National Tennis Cup (NTC)

Region jest zatem jednym z najbardziej dynamicznych.

The Mas Club - lokomotywa ligi

Znajdujący się w Perpignan klub Mas był pierwszym, który zainwestował tak dużo w ligę Langwedocji. Teraz, dzięki swoim 6 boiskom, klub w dużej mierze uczestniczył w emancypacji padel Mówi po francusku od dwóch lat.

Trzeba powiedzieć, że ten klub cieszy się doskonałą lokalizacją. Zanim zostałeś klubem padel Znany był z kortów do tenisa i squasha. Dlatego też była tam pula graczy. Nadal konieczne było przekształcenie testu.

 Ocena: „3 ziemie padel Niedawno wybudowano panoramiczne widoki na 1 korcie tenisowym » wyjaśnia Alain Henri, jeden z menedżerów klubu, aby poradzić sobie z rosnącym popytem.

I z 78 parami zarejestrowanymi na scenie krajowej Padel Puchar, to nie będzie za dużo.

Małe rozczarowanie jednak dla klubu Mas. Liga Langwedocji zdecydowała się zagrać w regionalnej fazie mistrzostw Francji w klubie Saint Cyprien. To dość zaskakujące, podczas gdy klub Mas jest klubem, który uruchomił padel w regionie i który był jednym z ważnych aktorów integracji padel w FFT. Alain Henri dodaje, że „ nie skonsultowano się nawet z klubem ".

Mas Club pojawi się na linii w przyszłym roku.

Klub Saint Cyprien - ogromny kompleks sportowy

Matt HUMPAGE, dyrektor Biura Turystycznego w Saint Cyprien mówi nam:

« Klub tenisowy sięga czasów powstania Grand Stade w 1983 roku z takimi gwiazdami jak Yannick Noah i Michel Platini, centrum poświęcone tenisowi i piłce nożnej. Pierwsze doświadczenie padel data 2011. Hiszpanie chwalą sukces padel w Ameryce Łacińskiej i Hiszpanii. Biuro turystyczne decyduje się więc na tę przygodę padel poprzez utworzenie pola padel na 1 miesiąc przed kapitanatem portu. »

W obliczu rosnącego sukcesu tego sportu, 2 lata później, biuro turystyczne postanawia definitywnie wyruszyć do dużej wanny, budując pola 3 na Grand Stade.

Z prawie 150 graczami klub Saint Cyprien jest jednym z klubów, w którym rozwija się, nawet jeśli Olivier Roudière, menadżer sportowy serwisu przyznaje: „ Istnieją inne zajęcia, w tym tenis, który pozostaje główną działalnością ośrodka, ale uważamy, że padel może zająć coraz ważniejsze miejsce ”

Według niego „ etap Padel Infinity Tour pozwoliło pokazać emancypację tego sportu, bo par było bardzo dużo ".

Fazy ​​regionalne odbyły się w Saint Cyprien i przyniosły zwycięstwo Jean Pascal Pellicer / Erwan Nicol i Line Meites / Emmeline Lambrejts, którzy wzięli udział w ostatnich fazach mistrzostw Francji Padel zaplanowane na przyszły październik.

Kryty centrum Narbonne - « Squash i padel można mieszać »

W Narbonne, Indoor Center oferuje teraz padel oprócz 5 stóp i squasha. Z tej strony też są pasjonaci, choć zdaniem menadżera klubu „To nie jest El Dorado, za którym wszyscy się opowiadają, nadal musimy rozwijać tę działalność w regionie ”. Jedna z mocnych stron platformy padel  jest możliwość „  przekraczać zasady, nawet jeśli nie masz techniki podczas zabawy ".

Ten klub sportowy początkowo 10 lat temu bardzo skoncentrował się na squashu i jorkyballu, dlatego rozszerza swoją działalność o dziedzinę padel.

Trzy kluby zgadzają się co do jednego: „The padel to sport w pełni rozwinięty i można bezpiecznie założyć, że ten sport stanie się tym, czym dziś we Francji jest football 5 ”.

Dla Vincenta Thomasa, kierownika centrum, „ Le padel pozwala przyciągać nowych ludzi, a nawet widzimy graczy w squasha padel. Będziemy mogli zrewitalizować ośrodek »

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.