Padel Magazine - Lob jest jednym ze strzałów, zobacz najczęściej używany strzał padel. Jeśli jest jeden ruch do opanowania padel, To jest ten!

Dobry gracz to taki, który jest w stanie umieścić 10 płatów w tym samym miejscu bez zbędnego gestu. Jest to z pewnością najważniejszy ruch padel dlatego ważne jest, aby tego nie przegapić, ponieważ bez opanowania loba, nawet jeśli jesteś utalentowany, można bezpiecznie założyć, że nie odniesiesz zwycięstwa.

1) Dlaczego lob?

Lob ma wybitnie strategiczną rolę, ale spójrzmy na niektóre z tych cech:

  • Zapadka może wydawać się łatwa, ale robienie tego w niezbyt wygodnych pozycjach to kolejna para rękawów ...
  • Jest to cios, który oszczędza czas, dlatego też przejrzyj jego strategię.
  • Zamachnąć parę w pozycji obronnej w pozycji ataku.
  • Odrzuca rywali, między innymi po nabożeństwie.

To jest strzał, który może wstrząsnąć częścią, znacznie bardziej niż wszystkie inne strzały.

2) Jak zrobić lob padel ?

Możemy oszacować, że konieczne jest opanowanie dwóch koncepcji, aby lobbować do perfekcji:

  • Wysoki lob: który nie pozwala przeciwnikom podbijać piłki.
  • Głęboki lob: piłka wysoka, ale bez głębokości nie przyniesie pożądanego efektu.

Prawidłowa wysokość wynosi około 7 do metrów 8 na poziomie sieci. Im wyższy jest występ, tym lepiej, ponieważ piłka będzie miała tendencję do mniejszego uderzania w pole obrony.

3) Po co osiągać tak wysoki lob?

  • Aby zaoszczędzić czas i lepiej ustawić się.
  • Aby utrudnić rywalom, szczególnie podczas ewentualnego roztrzaskania.
  • Piłka w pionie jest trudniejsza do trafienia niż piłka poziomo.

Ostrzeżenie: Wysoka piłka, która odbija się zbyt mocno od tylnej szyby, może pozwolić przeciwnikowi na rozbicie lub mocne uderzenie w celu późniejszego odbicia. Zalecane jest uderzenie niezbyt pionowo iw narożniki ...

Taktycznie krzyżowanie płata i tak w rogach jest często trudne do odłożenia, ale konieczne jest również granie z przeciwnikami.

Na przykład lobowanie przeciwnej strony przeciwnika może być dobrą strategią. Tak więc lobowanie w środku może być dobrą strategią, a tym samym nie tylko zmiażdżyć przeciwnika, ale także przełamać kąty ...

Taktycznie, lobowanie w bardzo niezręcznej i niewygodnej sytuacji nie musi się opłacać. W takim przypadku lepiej jest spróbować odłożyć krótką i wolną piłkę. Czemu ? Lob będzie miał duże szanse, że zostanie źle wykonany… Wniosek: Twoi przeciwnicy cię ukrzyżują, gdy nie byłeś już na dobrej pozycji.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.