Padel Magazyn - Lob jest jednym z uderzeń, patrz najczęściej używany skok w padlu. Jeśli w Padelu jest jedno uderzenie do opanowania, to jest to!

Dobry gracz to taki, który potrafi umieścić płaty 10 w tym samym miejscu bez zbędnej akcji. Jest to z pewnością najważniejszy skok padla, więc nie przegap go, ponieważ bez kontroli nad lobem, nawet jeśli jesteś utalentowany, to bezpieczny zakład, że nie wyjdziesz ze zwycięzców.

1) Dlaczego lob?

Lob ma niezwykle strategiczną rolę, ale zobaczmy niektóre z tych funkcji:

  • Zapadka może wydawać się łatwa, ale robienie tego w niezbyt wygodnych pozycjach to kolejna para rękawów ...
  • Jest to cios, który oszczędza czas, dlatego też przejrzyj jego strategię.
  • Zamachnąć parę w pozycji obronnej w pozycji ataku.
  • Odrzuca rywali, między innymi po nabożeństwie.

To jest strzał, który może wstrząsnąć częścią, znacznie bardziej niż wszystkie inne strzały.

2) Jak zrobić płatek Padela?

Możemy rozważyć, że musimy opanować dwie koncepcje, aby lenić do perfekcji:

  • High lob: To nie pozwala przeciwnikom roztrzaskać piłki.
  • Głęboki płat: Wysoka, ale płytka kula nie przyniesie pożądanego efektu.

Prawidłowa wysokość wynosi około 7 do metrów 8 na poziomie sieci. Im wyższy jest występ, tym lepiej, ponieważ piłka będzie miała tendencję do mniejszego uderzania w pole obrony.

3) Po co ustawiać tak wysoki lob?

  • Aby zaoszczędzić czas i lepiej ustawić się.
  • Aby utrudnić rywalom, szczególnie podczas ewentualnego roztrzaskania.
  • Piłka w pionie jest trudniejsza do trafienia niż piłka poziomo.

Uwaga: Wysoka odbijająca się piłka, która zbyt mocno odbija się od tylnej szyby, może pozwolić przeciwnikowi na roztrzaskanie lub uderzenie, które trudno później odłożyć. Zalecany jest strzał niezbyt pionowy i w rogach ...

Taktycznie krzyżowanie płata i tak w rogach jest często trudne do odłożenia, ale konieczne jest również granie z przeciwnikami.

Na przykład lobowanie przeciwnej strony przeciwnika może być dobrą strategią. Tak więc lobowanie w środku może być dobrą strategią, a tym samym nie tylko zmiażdżyć przeciwnika, ale także przełamać kąty ...

Taktycznie robienie płata w bardzo delikatnej i niewygodnej sytuacji niekoniecznie się opłaca. W takim przypadku lepiej jest spróbować postawić krótką i wolną piłkę. Dlaczego Lob będzie miał duże szanse, że zostanie źle zrobiony ... Równowaga: Twoi przeciwnicy cię ukrzyżują, dopóki nie będziesz w dobrej pozycji.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.