Lou Tennis Padel, klub tenisowy dzielnicy 7e w Lyonie oferuje teraz korty do wiosłowania 2. Nowa przygoda, która się zaczyna. Ivan Masson, kierownik ds. Marketingu i rozwoju padla, mówi nam wszystko.

1 / W jakim duchu klub chciał wejść do padla?

Prezydent klubu Sébastien Faure od kilku lat interesuje się projektem, ponieważ od pierwszych wymian związał się ze sportem. Projekt nabrał tempa w zeszłym roku, odkąd skontaktował się z Henri Leconte w sprawie budowy dwóch Padel na dworze. Chcieliśmy nadać klubowi nowy impuls i ożywić go nowymi członkami. Plik Padel to wciąż młody sport we Francji i jesteśmy przekonani, że w najbliższych latach będzie się on nadal rozwijał.

2 / Jakie zasady wprowadzi klub w celu ulepszenia padla?

Przede wszystkim chciałem odkryć Padel dla wszystkich naszych członków, którzy przybyli licznie, testując ten sport poprzez bezpłatne sesje odkrywania. Ponadto interesuje się również dotknięciem firm, które chciałyby zagrać między 12h a 14h lub wieczorem po pracy, zgodnie z tym samym modelem, co „Soccer Five” (Foot Indoor). Zapewniamy miejsce na organizację seminariów i imprez firmowych zawartych w ofercie pakietowej. Ponadto padel odgrywa również ważną rolę w szkoleniu młodych ludzi, ponieważ jest objęty programem szkoły tenisa. Jest rzeczywiście blisko dzieci 300, które odkrywają Padela od początku października. Zwroty są bardzo pozytywne, ponieważ rodzice już zarejestrowali się na kursy Padel u François Authiera (jednego z najlepszych francuskich graczy wiosłowych).

3 / Co wprowadzisz wkrótce wokół padla? Związek między tenisem a wiosłem?

Wkrótce odwiedzimy witrynę Setteo, która umożliwia nie tylko rezerwację kortów tenisowych i padelskich online, ale także tworzenie i zarządzanie turniejami. Ponadto Setteo umożliwia wyszukiwanie partnerów i pozwala klubowi komunikować się we wszystkich wiadomościach, które mogą zainteresować członków. Remont klubu / baru daje wszystkim graczom możliwość spędzenia przyjaznego i relaksującego dnia po dobrej części.

4 / Jakich wydarzeń nie można przegapić wokół padla w ciągu najbliższych tygodni / miesięcy?

Jeszcze nie oficjalnie zainaugurowaliśmy Padel w Lou Tennis Parc. Rzeczywiście, chcielibyśmy to zrealizować następnej wiosny, ponieważ chcemy zaprosić wszystkich autorów, którzy pozwolili projektowi zobaczyć, w świetle którego pan Leconte. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń, którego nie można przegapić. Następnie, gdy liczba praktyków znacznie wzrośnie, celem będzie stworzenie oficjalnego turnieju, ale także turniejów międzyfirmowych.

W części komercyjnej

  • Roczna subskrypcja Padel dla członków Lou Tennis wynosi 100 €
  • Roczna opłata za Padel dla osób niebędących członkami Lou Tennis wynosi 150 €
  • Zaplanuj rezerwację 28 €
  • Możliwość wypożyczenia i zakupu rakiet, ale także piłek

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.