Pierwsze krajowe mistrzostwa padel of Luxembourg zakończył się w najbliższą niedzielę, 11 września 2022 roku, wielkim finałem na dwóch odkrytych kortach Klubu Tenisowego Husen w Parc Hosingen na północy Wielkiego Księstwa.

Etapy grupowe rozgrywane były od 1 do 10 września 2022 roku na 8 halowych torach dwóch ośrodków padel prywatnie, a mianowicie w CK Sportcenter w Kockelscheuer oraz w Sport4Lux w Munsbach.

Pogoda była łaskawa w tę niedzielę 11 września 2022 w Hosingen na wielki finał I” FLT Padel Mistrzostwa CUPRA ".

16 drużyn zakwalifikowało się do półfinałów 4 kategorii (P500, P400, P300 i P100) na obiektach padel Klubu Tenisowego Husen.

Ulubione wygrane:

  • P500: Enric Batalla Lopez i Javier García Ortega (obaj członkowie klubu Letz Make It Padel)
  • P400: Tom Maquel i Michel Zeniti (również członkowie Letz Make It Padel)
  • P300: Giacomo Anselmi i Olivier Dupuis
  • P100: Przemek Jabłonowski i Francisco Vicoafter
Padel Luksemburg

Enric Batalla Lopez, Head trener Padel Klub „Letz to zrobić” Padel » „Czuję się naprawdę zaszczycony, że jestem pierwszym mistrzem padel najwyższej kategorii w Luksemburgu i muszę przyznać, że jestem zdumiony szybkością, z jaką padel osiadł w Luksemburgu. »

Ta pierwsza edycja krajowych mistrzostw padel był prawdziwym sukcesem, na którym Komisja Padel Luksemburskiej Federacji Tenisowej (FLT) będzie mógł budować, aby dalej rozwijać ten wspaniały sport w Wielkim Księstwie.

Cele Komisji Padel zostały osiągnięte, a mianowicie promować padel z klubami tenisowymi i ich członkami w Luksemburgu i oferować wysokiej jakości mistrzostwa krajowe w oficjalnym otoczeniu, w którym praktycy tego sportu mogą się rozwijać i przyciągać uwagę opinii publicznej.

Tom Maquel, mistrz P400 i członek Padel FLT : „Wspaniały start dla małego kraju i przyszłość, na którą czekam w zakresie rozwoju tego sportu w Luksemburgu! »

To pierwsze krajowe mistrzostwa padel to dopiero początek wraz z wprowadzeniem edycji halowej, która odbędzie się wiosną przyszłego roku.

Luksemburg jest również widoczny na arenie międzynarodowej jako Céline François (założyciel i członek Club de Padel „Letz to zrobić Padel i nosiciel pierwszej licencji FIP – LU001), który niedawno grał na FIP Rise w Rotterdamie (Holandia) i dotarł do kwarty.

Potrzebujesz informacji, śledź wiadomości na stronie na Facebooku: Padel Luksemburg przez FLT.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.