FFT ma przyjemność ogłosić, że ma teraz ponad milion licencjobiorców. Ta liczba, symboliczna i świadcząca o dobrym zdrowiu francuskiego tenisa, nie została osiągnięta od 30 września 2017 r.

Tenis wie nowy entuzjazm publiczności, po stałej erozji obserwowanej w ostatnich latach. Zdobycie tych nowych licencjobiorców tłumaczy się w szczególności wdrożeniem kilku działań:

- Coraz większe zaangażowanie zespołów zarządzających, wolontariusze, nauczyciele w klubach, gdzie ludzki wymiar tenisa jest w pełni wyrażony.
- Jakość usług oferowanych w klubach, aby ułatwić dostęp do praktyków i licencjobiorców.
- Różne kampanie FFT zainicjowane od ponad roku: „Dni Otwarte” w klubach czy „Tenis wraca do szkoły”.
- Dywersyfikacja proponowanej oferty : padel, tenis plażowy, tenis kortowy, tenis zdrowotny, tenis damski, a nawet tenis na wózkach inwalidzkich.

Kontynuuj ten rozmach

FFT zamierza nadal przyciągać nowych licencjobiorców i kontynuować tę dynamikę, w szczególności dzięki reformie licencji, która oferuje wiele korzyści i dostosowuje się do nowych kontekstów rynkowych, a w szczególności do wzrostu Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.