Delfi Brea i Bea Gonzalez, druga para na świecie, niedawne finalistki P2 w Mar del Plata, które od początku sezonu zwyciężyły we wszystkich P1, odpadły w 2/16 finału P1 w Chile, zmierząc się z parą to było znacznie mniej dobre niż na papierze, a mianowicie Hiszpanki Nuria Rodriguez, 23. zawodniczka na świecie i Maria Eulalia Rodriguez Abajo, 50. zawodniczka na świecie.

Jednak w pierwszym secie hiszpańsko-argentyńska para szła spokojnie 6:1. Ale maszyna utknęła. Zwycięstwo pary hiszpańskiej w 3 setach: 1/6 6/3 7/5.

Jeśli wśród panów zdarzają się niespodzianki, to wśród pań jest to znacznie rzadsze. Zobaczymy, czy Rodriguez / Rodriguez Abajo uda się utrzymać tę dynamikę w 8. miejscu przeciwko parze w ich zasięgu, Sharifovej / Martinez. Dół tabeli jest bardzo otwarty, co mogłoby odpowiadać Sainzowi / Llugano (ts8).

Wciąż na dole tabeli należy pamiętać, że Salazar / Icardo (TS4) również wycofał się na 16. miejscu na korzyść Rufo / Caldera. W dolnej części tabeli nie ma już 2 i 4 nasion.

Niestety nie ma to wpływu na parę Collombon/Bidahorria, która plasuje się na samym szczycie tabeli i zagra na 8., ni mniej, ni więcej, z pierwszą światową parą Sanchez/Josemaria.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.