Yannick Ferret, zastępca dyrektora klubu tenisowego Nice Lawn (NLTC), od wielu lat opowiada nam historię klubu tenisowego Nice Lawn na środku padla.

Zdjęcia klubu TUTAJ.

1 / The Nice Lauwn Tennis Club jest częścią starego klubu Padel we Francji ...

Rzeczywiście, padel nie jest nową działalnością, ponieważ jest obecny w naszej strukturze od ponad lat 10.

Klub tenisowy Nice Lawn był nawet pierwszym klubem w regionie, który opracował padel w ramach partnerstwa z Nallé Grinda. Bardzo dobry gracz padel i miłośnik tego sportu, nalegał, aby zainstalować 2 land w Nice LTC. Rachid Boudni był odpowiedzialny w klubie za zwiększenie aktywności.

2 / Gdzie teraz jesteśmy?

Aktywność padla stopniowo spadała. Nie było to naszym priorytetem, zwłaszcza że Nallé Grinda opuściła łódź. Poza tym nikt tak naprawdę nie zabrał jego apartamentu. To sport, o który trzeba dbać. Aby dopasować, potrzebujesz graczy 4. Przyjazna strona dużo przyciąga, ale jeśli nikomu się nie uda, padel nie może rosnąć. I tak właśnie stało się trochę w naszym klubie. Nie było prawdziwego pragnienia rozwoju.

Ale dzisiaj rzeczy się naprawdę zmieniły.

Przede wszystkim te 2 odnowione działki. Klub zdecydował się zainwestować w oświetlenie, nowe dywany i upiększenie terenu. Tereny wymagały pilnej aktualizacji. Powstała również recepcja. Potrzebowaliśmy przyjaznej przestrzeni dedykowanej padel, zrobione.

3 / Konkretnie, jak to manifestuje twoje ambicje w padel ?

Odrestaurowany obiekt zainaugurujemy we wrześniu 2016.

Mamy odnośnika, to Jean-Jacques Martinez, regularny hiszpański padel. Będzie szukał partnerów, rozrywki i nauczania.

Prezydent, Bernard Leydet, przywódcy i dyrektor generalny, Pierre Albuixech, są teraz mocno zaangażowani w inwestowanie w przygodę Padel. Inwestycje w renowację gruntów to tylko pierwszy krok.

Idea co najmniej dodatkowych terenów 2 jest w umyśle.

Przypomnijmy, że klub ma korty tenisowe 18, siłownię / kulturystykę; obok tenisa PADEL stanie się sztandarową działalnością klubu. Umiejętności Jean-Jacquesa rozwiną cały aspekt nauczania, animacji i konkurencji.

Klub prowadzący szkolenia do tenisa państwowego - za który jestem odpowiedzialny - pomysł rozszerzyłby teraz ten trener tenisa. Maszyna jest już w drodze, ponieważ w naszych treningach tenisowych integrujemy moduł poświęcony padelowi dla przyszłych absolwentów stanu

Wywiad przeprowadził Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.