Le padel będzie dyscypliną olimpijską najpóźniej do 2032 roku, teraz jest to pewne. Od polityków po sportowców, nie ma już wątpliwości.

Le padel waliduje 3 etapy olimpijskie

Pytanie nie brzmi, czy padel pewnego dnia będzie sportem olimpijskim, bo to oczywiste.

Pytanie brzmi, czy będzie na Igrzyskach Olimpijskich 2028 w Los Angeles, czy też będzie musiał poczekać na Igrzyska Olimpijskie 2032 w Australii. XXXVᵉ Olimpiada odbędzie się w 2032 roku w Brisbane i już słyszymy głośne głosy kto ma nadzieję? padel podczas tych Igrzysk Olimpijskich.

fip luigi carraro premier padel

Po Europie i Azji: Ameryka Łacińska

Podczas gdy padel jest częścią dyscyplin Gry europejskie i Igrzyska azjatyckie (uwaga: co jeszcze nie zostało potwierdzone), czas na poddanie się fali Ameryki Południowej padel.

Trzeba przyznać, że dość zaskakujące było to, że nie widziałem już tego padel podczas tych igrzysk południowoamerykańskich, podczas gdy kraje Ameryki Łacińskiej są historycznie bardzo lubiane padel przez kilkadziesiąt lat, zaczynając od Brazylii i Argentyny.

Widzimy to ponownie podczas Mendozy Premier Padel z ewidencją obecności.

Z oficjalnym komunikatem FIP, że padel będzie częścią południowoamerykańskich gier z edycji 2022 (która odbędzie się w październiku przyszłego roku w Paragwaju), za kulisami pojawiają się głosy:jest to trzeci decydujący krok, padel będzie olimpijski".

Luigi Carraro premier padel Mendoza

Le padel będzie olimpijski. Ten sport staje się poważnym problemem ekonomicznym. Ten sport jest bardzo telegeniczny, to sport zespołowy, który jest dla każdego. A przede wszystkim wszystkie kontynenty są dotknięte tą falą.

Czy będzie obecny od 2028, czy będziemy musieli poczekać do 2032?

Zgodnie z twoimi przewidywaniami!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.