Le padel jest często przedstawiany jako „łatwy” sport na początku. Często zdarza się, że dość powszechne powiedzenie usłyszysz od ludzi, którzy nigdy nie grali padel : "To jest'sport, który nie jest wymagający fizycznie ”.

Możemy odpowiedzieć przez „Tak, ale to zależy”.

W rzeczywistości zależy to od tego, czy patrzymy na 4 początkujących zawodników, którzy już z radością odkładają piłkę z powrotem na boisko, czy też oglądamy mecz 4 profesjonalistów.

Padel zewnętrzne główne Brugges Belgium

Pierwsze części

Prawdą jest, że kiedy zaczynamy padel, zdajemy sobie sprawę, że niekoniecznie musisz dużo się ruszać, że wymiany nie są bezpośrednio długie i dlatego że po godzinie 1 z przyjaciółmi nie jesteśmy aż tak zmęczeni.

Zauważamy również, że jest to sport uprawiany przez wszystkich, młodych i starszych, mężczyzn czy kobiety, który pozwala każdemu od samego początku znaleźć partnera na swoim poziomie i bardzo szybko się bawić. Moglibyśmy więc tak powiedziećpoczątkowo padel jest sportem „łatwym”, niewymagającym fizycznie i technicznie, co nie jest negatywne, wręcz przeciwnie. To fajny sport i odpowiedni dla każdego, ale to nie znaczy, że zawsze możesz grać bez wpadania w czerwień!

Odpowiedni poziom amatorski

Grając, rozwijasz się, znajdujesz się w grach z lepszymi graczami, punkty są bardziej sporne i intensywne, a czasami w końcu znajdujesz siebie zdyszany.

Odpowiedni poziom amatorski powie Ci zatem, że padel to dość wymagający sport. Jednak zawsze znajdą się ludzie, którzy będą w stanie zachować się bardzo dobra pozycja lub bardzo dobra technika. Rzeczywiście, gracze z bardzo dobrą ręką i bardzo dobrym okiem często mogą pozwolić sobie na grę „chodzeniem” do pewnego poziomu… To kolejny aspekt gry. padel dzielenie się z innymi sportami. Ogólnie rzecz biorąc, gdy zwiększasz swój poziom, strony będą żądać od ciebie więcej, zarówno fizycznie, jak i technicznie, i taktycznie .

Wysoki poziom

Jeśli pomyślimy o zawodowi gracze , to prawda, że ​​w padel, mogą występować na bardzo wysokim poziomie w starszym wieku niż w innych sportach. Ale nie mniej prawdą jest, że w ostatnich latach, a zwłaszcza w zeszłym sezonie na WPT, potrzebna jest bardziej fizyczna gra, szybszy i bardziej wymagający.

Rzeczywiście, widzimy, że obecnie ma miejsce odnowa wśród profesjonalistów gracze na najwyższym poziomie są fizycznie na szczycie. I ten wciąż młody sport powinien nas jeszcze zaskoczyć w nadchodzących latach coraz bardziej atletyczni i zręczni gracze !

 

W końcu padel będzie mniej więcej wymagający w zależności od poziomu, na którym będziesz grać. To właśnie sprawia, że ​​piękno tego sportu dyscyplina, w której każdy może znaleźć coś dla siebie!

 

 

Francois-Xavier Coninck

Belgijskie i Tuluza, to możliwe! Pasjonat NBA i Biathlonu, jestem też narkomanem padel. Organizuję turnieje, uczę. Ale to w czym lubię najbardziej padel : to są krótkie skrzyżowane przejścia. Jakie dobre krokiety !!