Dania zna od dwóch lat spektakularne przyspieszenie rozwoju padel na jego terytorium. Sport dostępny teraz wszędzie, w szczególności dzięki pracy jego federacji. Spotkaliśmy się Ole Egholm, jego prezes.

Poważna i pełna pasji praca federacji

Padel_Dania_Logo-1

La duński Padel Federacja (DPF) powstała w 2009 roku, ale dopiero w 2017 roku, w trakcie restrukturyzacji, podmiot przyjął realne rozmiary. Następnie jest rozpoznawany jako międzynarodowa federacja padel przez FIP.

Kolektyw pasjonatów, na czele którego stoi Ole Egholm, które działa jako niezależne stowarzyszenie, dysponujące własnymi finansami. Wszystkie działania Stowarzyszenia prowadzą wolontariusze: „W sporcie to serce jest źródłem stworzenia”. 

Federacja ma kilkunastu partnerów, w tym dostawcę Headlub Unisport.

Federalny chaos

"Duńska federacja tenisa próbowała stłumić naszą federację. Chciała adoptować padel jako spółka zależna tenisa. Zakwestionowaliśmy naszą społeczność padel : „Czy chcesz umieścić przyszłość padel w rękach tenisa? ” Wszyscy zawodnicy, nawet ci, którzy również grali w tenisa, odmówili. Nie chcemy być partnerem tenisa. Jesteśmy niezależnym sportem.

ole egholm Denmark

Na początku 2020 roku podczas walnego zgromadzenia zdecydowaliśmy się więc na taki krok kontynuować federację padel."

Ole Egholm walczył zezwolić padel zachować niezależność. Nawet jeśli możliwości ekonomiczne są mniejsze, sport może nadal rozwijać się w naturalny sposób, bez przeszkadzania mu przez interesy tenisa.

„Stamtąd jest trochę początek wojny. Niemniej jednak federacja tenisa utworzyła swoją spółkę zależną padelnawet bez nas. Mają wsparcie rządu. Mamy zatem konkurencyjną sytuację z dwiema federacjami padel w Danii".

„Prowadzimy negocjacje z organem rządowym, który dystrybuuje pieniądze wydane na sport. To my organizujemy wszystkie turnieje. To my mamy sieć graczy. Federacja tenisa zatrudnia jednych z najlepszych graczy padel, ale nawet oni nie uważają, że tenis powinien rozwijać padel. Zwracam również uwagę, że kreatywność produktów oraz różnych turniejów i struktur pochodzi od graczy padela nie tenisistów. ”

Ole Egholm mógłby nas nauczyć niezależności padel. W Danii federacja broni interesów i WSZYSTKICH interesów naszego sportu. Byli w stanie poradzić sobie z pojawieniem się federacji tenisowej i wszystkimi rozbieżnymi interesami padel kto w rezultacie.

Rozpowszechniaj rozgłos padel, priorytet

La Federacja Duńska padel (DNF) absolutnie chce, aby nasz sport był znany na swoim terytorium. Ona „Pomaga dziennikarzom szybko, rzetelnie i skutecznie".

padel federacja dyskusyjna w danii

Coraz więcej ziemi

Liczby w Danii są spektakularne, rozwój wykładniczy. W ciągu zaledwie dwóch lat liczba padel było pomnożone przez 6 ! (patrz wykres poniżej)

klub graficzny padel Dania

„Ta rywalizacja ze strony federacji nie jest ostatecznie taka zła, bo na to pozwalają sądy padel pojawić się w Danii ”. Ole Egholm

Uważa się, że w Danii dwie trzecie kortów to obiekty prywatne, a druga trzecia to korty publiczne zlokalizowane w klubach tenisowych, badmintona, piłkarskich lub golfowych.

Sport teraz dostępny

krótka mapa Danii padel

Wzrost liczby sądów padel w Danii odbyło się wspólnie na terenie całego kraju.

Jak pokazuje mapa obok, Duńczycy mają dostęp do padel we wszystkich częściach tego małego kraju.

Kraje Europy Północnej stopniowo zaczynają tworzyć padel na całym ich terytorium. Wiemy sytuacja padel w Szwecji (w szczególności z impetem Zlatana Ibrahimovicia) lub że w Holandii, ale sytuacja w Danii jest bezprecedensowa pod względem szybkości jej rozwoju.

Wielkie ambicje jak na mały kraj

„Nie poprzestaniemy na tym! Mamy nadzieję, że do końca 350 roku będziemy mieć 400-2 krótkich (x2021). Obecnie jest tak wiele kreacji. Naszym celem jest podnieść padel w 20 największych sportach w Danii w 2025 rokuale myślę, że osiągniemy to wcześniej ” 

Ole Egholm z nadzieją kończy tę dyskusję. Dzięki inicjatywie i pełnej pasji pracy duńskiej federacji padelkraj skandynawski bez wątpienia stanie się wielkim narodem padel.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.