Na podstawie analizy przeprowadzonej przez Padelonomika, byliśmy ciekawi, jaki sport rakietowy jest obecnie popularny we Francji. Chociaż jasne jest, że tenis nadal jest numerem 1, padel wkracza do francuskiego krajobrazu, ponieważ jest teraz pozycjonowany jako drugi sport rakietowy.

Ale na czym polegamy? Cóż, to bardzo proste. Przeprowadzając porównanie badań związanych z głównymi sportami rakietowymi we Francji, widzimy, że do tej pory padel jest pozycjonowany jako sport rakietowy numer 2. Wyprzedza badmintona, squasha, a nawet tenisa stołowego. Jeśli przyjrzymy się uważnie, zobaczymy, że padel od początku 2021 r. znajduje się na bardzo wysokim zboczu.

Porównanie wyszukiwań sportów rakietowych we Francji, lipiec 2022 r.
niebieski: ten padel / czerwony: tenis stołowy / żółty: badminton / zielony: squash

A jeśli pchniemy analizę dalej, zobaczymy, że większość konkurentów padel są w stagnacji, z wyjątkiem badmintona, który przeżywa okresy silnych wzrostów, a za którym przechodzi okresy, kiedy wydaje się, że wzbudza znacznie mniejsze zainteresowanie wśród Francuzów.

Jeśli ten wykres stanowi tylko część potencjalnej analizy, która pozwoliłaby nam wyraźnie zidentyfikować drugi sport rakietowy we Francji, warto jednak zauważyć, że padel wydaje się budzić coraz większe zainteresowanie we Francji.

Le padel zaczyna naprawdę tworzyć swoje miejsce we francuskim krajobrazie, a to dla naszego największego szczęścia!

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.