Kontynent wiejski po drugiej stronie globu zawsze był mocno zorientowany na sport. Australijczyk w centrum swoich zainteresowań stawia aktywność fizyczną. W tym kontekście, le padel, który przyciągnął wielu sportowców w kraju, dokonał niezwykłego wejścia Australia.

Przy takim rozwoju, a Australijska Federacja Padel (APF) powstał w celu promocji padel w całej Australii. Liczbowo chodzi o otwarcie 25 klubów padel w głównych miastach tak, że ponad 60% mieszkańców ma dostęp do torów.

Projekt rozwoju platformy padel Australijczyk przechodzi również przez organizację międzynarodowych zawodów. Australia zorganizowała już 5 turniejów FIP w roku 2020. Jest to część logiki wzrostu padel, nawet w trudnym kontekście zdrowotnym, którego doświadczamy w Europie.

ziemia padel na zewnątrz w Australii

Australijscy gracze są tutaj! Kiedy już parają się tym uzależniającym nowym sportem, nie zdejmują już rakiet. Wraz ze wzrostem liczby centrów gracze mają nowe możliwości oddania się swojej nowej pasji.

Oto niewyczerpujący przegląd australijskich ośrodków padel :

Korty są przeważnie odkryte, ponieważ klimat nie jest taki sam jak u nas w Europie: stać ich na to, by ich nie przykrywać, a przynajmniej mieć mało zadaszony teren.

 

Źródło: witryna internetowa Federacji Australijskiej Padel et FIP na Facebooku

 

Alexis Dutour

Alexis Dutour jest pasjonatem padel. Dzięki szkoleniu z komunikacji i marketingu oddaje swoje umiejętności w służbie padel aby zaoferować nam artykuły, które są zawsze bardzo interesujące.