Niektórzy, powtarzając to, zaczynają w to wątpić. Ale padel ewoluuje we Francji. I jest tam FFT który dostarcza nam wszystkich liczb, które pozwalają nam to zrealizować.

Sieć i miejsca praktyki

Łatwo powiedzieć, że liczba klubów i boisk we Francji rośnie, że bez względu na to, gdzie jesteśmy we Francji, możemy znaleźć boiska padel, ale co tak naprawdę jest w faktach?

Jeśli zaobserwujemy ewolucja liczby klubów, jasne jest, że znajdujemy się w fazie wznoszenia. W 2019 roku było 288; w 2020 r. 344 i w 2021 roku? 411. Wśród tych 411 klubów, 96 z nich to TYLKO kluby padel.

co się tyczy liczba sądów, z pewnością tutaj ewolucja jest najbardziej uderzająca. tak en 2019 policzono liczbę witryn do 639, w 2021 jest już 955. Zauważamy również że 57% ziemi jest na zewnątrz co w związku z tym daje nam 43% to korty kryte.

Nasuwa się nam pytanie, w jakich regionach te wzrosty były najbardziej odczuwalne?

  • Oksytanie: + 12 klubów
  • Nowa Akwitania: + 10 klubów
  • Owernia Rodan-Alpy: + 10 klubów
  • Provence Alpes Côtes d'Azur: + 8 klubów
  • Grand Est: + 6 klubów
  • Hauts de France: + 5 klubów

Więc to jest Region Oksytanii, historyczny region padel we Francji, która nadal wydaje się być najbardziej „dynamiczna” w ostatnich miesiącach pod względem budownictwa infrastrukturalnego.

Na zakończenie tej części pomyśleliśmy o przeanalizowaniu rozkładu boisk według klubów. Ile jest zazwyczaj kortów w klubie? Cóż, odpowiedź jest następująca: 3 kluby na 4 mają mniej niż 3 korty o padel. A tylko 5 klubów we Francji ma co najmniej 10 boisk (WinWin Padel, Tuluza Padel
Klub, 4Padel Tuluza-Colomiers, Padel Postawa, Casa Padel).

winwin padel nimes

Animacja i konkurs

Infrastruktury są podstawowymi elementami umożliwiającymi ilościowe określenie ewolucji sportu, ale nie możemy przeprowadzić pełnej analizy statystycznej bez skupienia się na zawodnikach i ewolucji różnych rozgrywek.

Zacznijmy naszą drugą analizę od skupienie się na praktykach. Liczyliśmy z grubsza 80 000 w 2019 r., w 2021 liczba ta wzrosłaby do 150 000! Imponujący wzrost, który wyraźnie pokazuje rosnące znaczenie padel we francuskim krajobrazie sportowym.

Jeśli chodzi o graczy rankingowych, wyniki są podobne. tak w 2019 roku w rankingu było 7 graczy z FFT (6 mężczyzn et 1 kobiet), w 2021 r. liczba graczy rankingowych prawie się podwoiła, do 13 572 (11 mężczyzn et 1 kobiet)Ale jeśli przeanalizujemy te liczby, co to konkretnie oznacza? Że obserwujemy stały wzrost liczby ogłoszeń, co jest bardzo dobrą rzeczą.

Z drugiej strony te statystyki prowadzą nas do podniesienia ważnej kwestii:  tylko 1 na 7 graczy to kobiety. Liczba mówi sama za siebie. Przed nami jeszcze długa droga, zanim będziemy mogli mówić o „równoważności” pod względem liczby graczy w rankingu we Francji.

Jeśli chodzi o turnieje, zauważamy, że a turniej w dwójkę organizowany we Francji to P100. Zauważamy również, żew 2021 r. (stan na 1 września 2021 r.) zarejestrowano 1248 turniejów : z którego 71% turniejów mężczyzn, 21% turniejów Pań jak 8% mieszane turnieje.

Należy zaznaczyć, że wszystkie liczby nie są ostateczne dla roku 2021 (który jeszcze się nie skończył) i trzeba będzie poczekać co najmniej do 2022 r., aby mieć lepszą widoczność ze statystycznego punktu widzenia. Jednak te liczby pozwalają nam dostrzec pojawiające się trendy i pozwalają nam potwierdzić nasze początkowe twierdzenie: tak padel ewoluuje we Francji.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.