Le padel we Francji: coraz większy wzrost

Le padel ingeruje trochę bardziej w sferę sportów rakietowych i przybiera prawdziwy obrót we Francji. Z ponad 350 000 praktykujących w kraju, nasz sport zarejestrowany imponujące statystyki w lutym 2023 r. Dowód po raz kolejny, że jego wskaźniki rozwoju są tutaj wykładnicze.

80% wzrost liczby licencjobiorców

Rozwój padel we Francji nie jest żadną tajemnicą. Pod względem graczy, infrastruktury lub turniejów wskaźniki rozwoju padel we Francji są znaczne. Analityk Gilles Fiolet i narzędzie analityczne DigDash przyjdź jeszcze raz, aby nam to potwierdzić. Przyrost liczby graczy pomiędzy styczniem 2022 a lutym 2023 jest dość imponujący.

Rzeczywiście, w lutym 2023 r. jest wielu graczy 33 926, czyli wzrost 80% od stycznia 2022 r. Nawet jeśli mężczyźni pozostają w większości (86%), czy to wśród pań, czy panów, liczba graczy prawie się podwoiła w ciągu jednego roku.

  • Styczeń 2022 Panie: 2
  • Luty 2023 Panie: 4 (70% wzrost)
  • Styczeń 2022 Panowie: 16 025
  • Luty 2023 Panowie: 29 (81% wzrost)

Le padel, nie dość młody?

Liczba konkurentów we Francji gwałtownie rośnie, a mimo to wciąż widzimy kilka czarnych punktów. Nawet jeśli liczba licealistek wzrosła o 70%, to ich obecność w tej dyscyplinie jest wciąż zbyt mała (tylko 14%).

Jeśli chodzi o rozkład wieku kobiet i mężczyzn, zauważamy nową różnicę.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory 18-34 lat stanowią najbardziej reprezentowaną grupę wiekową wśród mężczyzn (łącznie 42%). Wśród pań są to tzw 45-64 lat których jest najwięcej (38%).

Po raz kolejny nieobecni juniorzy. Obecność młodzieży w zawodach jest bardzo rzadka, bo tylko 3% chłopców i dziewcząt. Młodość jest punktem kluczowym dla dobrego rozwoju padel we Francji. przyszłość padel Francuski opiera się na treningu, ale także na organizacji turniejów. FFT dobrze to zrozumiało i właśnie ogłosiło stworzenie trzy nowe turnieje krajowe.

Wiek zawodników według rangi wskazuje na nasz sport i po raz kolejny dowodzi, że padel nie koncentruje się jeszcze wystarczająco na młodych ludziach. Jedno z wyjaśnień tego „dojrzała elita” jest fakt, że przychodzi większość dobrych graczy padel po wycięciu zębów w tenisie. Cena wynajmu to także kolejny czynnik…

Szkolenie jest oczywiście kluczem do przyszłości padel we Francji. Prace prowadzone przez federację z pewnością przyniosą owoce po pewnym czasie, ale pozwoli w przyszłości wyszkolić elitę tzw padel français.

Publié par
Wincenty Gallie