Piłka nożna 5-osobowa, wspinaczka blokowa, ... nowe praktyki sportowe wiem a sukces rozwój. To jest sprawa Padel, nowy sport rakietowy coraz więcej obserwujących we Francji.

Dziś ta dyscyplina skupia więcej niż 8 milionów graczy na całym świecie, głównie w krajach latynoskich, skąd ma swoje korzenie.  Aktor pionier Padel wraz z otwarciem pierwszych placówek w 2014 roku w Bordeaux i regionie paryskim Grupa LE FIVE wspiera wykładniczy wzrost tego sportu o przekroczenie symbolicznego paska 100 utworów utworzony do końca roku.

Praktyka dostępna dla wszystkich

Nie musisz być ekspertem, aby błyszczeć na Padel. Ten zabawny i przystępny sport wywodzący się z tenisa jest dla każdego: entuzjastów sportu, takich jak niedzielni sportowcy poszukujący endorfin, przyjemności z gry i towarzyskości.

Zasada jest prosta: 4 graczy, którzy spotykają się w meczu 2v2 na niewielkim boisku, otoczonym oknami i kratami, piłeczkami podobnymi do tenisowych i grubymi gumowymi rakietami z otworami i krótszymi. Te specyfiki sprawiają, że Padel przystępne i zabawne, zarówno dla miłośników, jak i początkujących. Zabawa, ta praktyka gwarantuje dzieciom i seniorom radość z satysfakcjonującej i przyjemnej zabawy.

Korzyści dla ciała i duszy

Le Padel jest sportem aerobowym, ponieważ wymaga ciągłych małych ruchów, ale bez przemocy. To także prawdziwe fizyczne wyzwanie. Równoważenie ciężarem ciała angażuje intensywną pracę pośladków i ścięgien ... Przy meczach trwających średnio od 1 godziny do 1 godziny 30 minut daje pewność wyrzeźbienia sylwetki. , przy czym nie mniej niż 600 kalorii zostało spalonych podczas godzinnego spotkania.

Le Padel to także sport promujący relacje społeczne, bo uprawiają go cztery osoby. Jest to zatem okazja do poznania nowych ludzi, ale jest to też sport, którym łatwo się dzielić z rodziną lub przyjaciółmi, ponieważ ma tę zaletę, że można go mieszać!

Ponadto, padel miał bardzo szybki rozwój w Hiszpanii, który został referencja w badaniu tego sportu. Wzrost liczby uczestników jest spektakularny, a rok 2019 pozostanie historycznym rokiem dla sportów rakietowych w Hiszpanii: le padel wyprzedził tenis, aby dotrzeć do 4 milionów uczestników, z których 50% to kobiety.

Przegląd atmosfery 4Padel Créteil

4PADEL, największy plac zabaw we Francji 

4PADEL jest to jednostka dedykowana Padel z grupy LE FIVE - europejskiego lidera w sporcie halowym - która oferuje ponad 70 torów rozmieszczonych na terenie przez 16 klubów. 4PADEL to przede wszystkim możliwość zafundowania sobie chwili relaksu i dobrej zabawy, uprawiania aktywności fizycznej a la carte w elastycznych godzinach i bez abonamentu oraz miłego spędzenia miłej chwili na kortach, jak w barze sportowym! Obowiązuje tylko jedna zasada: możesz grać, ćwiczyć, bawić się i wymyślać grę na nowo, jak chcesz.

  • 4 FUN: Gramy przede wszystkim dla zabawy, na torze i poza nim.
  • 4 WSZYSCY: Bawimy się niezależnie od naszego poziomu i gramy z każdym.
  • 4 TY: Niewątpliwie nowa praktyka sportowa, której wielu szuka, łącząca sport, dostępność techniczną i fizyczną, moment społeczny i stały postęp

Postawić się w sytuacji Padelista, po prostu przejrzyj listę 70 utworów i 16 klubów w całej Francji!

Dynamicznie rozwijający się sport we Francji

Obecnie w wielu krajach latynoskich padel to sztandarowy sport, podobnie jak 12 000 torów i 4 miliony hiszpańskich trenerów, którzy rozwinęli się w mniej niż 20 lat. We Francji praktyka ta zaczęła się tak naprawdę dopiero w 2015 roku, ale postęp jest wykładniczy - do tej pory na tym terytorium znajduje się 1 utworów i około 000 200 praktykujących. Grupa Le Five, jeden z pionierów tego nowego sportu we Francji, liczy na silny rozwój tej dyscypliny w kraju, w którym sporty rakietowe były od dawna bardzo popularne. Model sportu rekreacyjnego we Francji jest prawdziwym sukcesem, podobnie jak piłka nożna pięcioosobowa, rynek amatorów 000M we Francji, który rozwinął się w ciągu zaledwie 5 lat i stał się najpopularniejszym sportem zespołowym, czy nawet bouldering, który dociera do osób uprawiających 5M.

35 nowych tras zjazdowych w 2021 r., Aby przekroczyć 100 w 4PADEL:

  • 4PADEL Marville (93): 7 nowych szlaków
  • 4PADEL La Rochelle (17): +4 stoki (już 2 istniejące)
  • 4PADEL Colomiers (31): 100% centrum Padel +8 utworów (już 3 istniejące)
  • 4PADEL Nantes (44): 6 nowych utworów
  • 4PADEL Montreuil (93): 5 nowych tras
  • 4PADEL Niort (79): 5 nowych tras
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi