Le padel Na Martynice przechodzi pierwszą dużą ekspansję. Liczba graczy rośnie, a pierwszy P500 został zorganizowany. Padel Magazine spotkanie Raphael Porry, CTR ligi.

„The padel Proszę"

Lorenzo Lecci Lopez: Jaka jest sytuacja padel w Martininiż ?

Raphael Porry: „Dzisiaj jest 5 utworów padel. 2 znajdują się w centrum wyspy w klubie tenisowym de la Plaine i są tam 3 kryte korty w prywatnej strukturze zwanej Arena. Ta struktura wystąpiła o afiliację. Jestnie sześćdziesięciu graczy i około dziesięciu zawodniczek. Następne wydarzenie będzie mieszanym turniejem, który pozwoli kobietom się rozwijać.

„The padel cieszy, ponieważ jest to nowa dyscyplina na terytorium. Jest bardzo szybko dostępny, nawet dla kogośn, który nigdy nie grał w tenisa. Wszyscy dobrze się bawią”. 

„Trenują z nami regularnie Hiszpan i Argentyńczyk. Bardzo nam pomagają w szybszym postępie”.

padel Martynika

Wiele realizowanych projektów

Lorenzo Lecci Lopez: Jakie są obecne projekty w Martynika ?

Raphael Porry: „Pierwszy projekt to rozwój praktyki. Ustanawiamy 2 dni otwarte. Pierwsza w niedzielę 20 lutego z zajęciami wokół rakiet śnieżnych. Drugi zostanie utworzony 13 marca i będzie związany z Dniem Tenisa Kobiet. Chcielibyśmy co miesiąc organizować P500 mężczyzn, P100 mężczyzn i P100 kobiet. Więc możemy dotknąć cała społeczność padel".

„Chcemy zwiększyć liczbę utworów padel. Są 3 kluby, które chciałyby mieć 2 tory. Chcemy im pomóc w zakresie finansowania, aby to umożliwić. Do września 5 klubów mogłoodważyć się na ślady padel. Moglibyśmy mieć co najmniej kilkanaście utworów padel".

„Z Jérémie Euphrasią, trenerem padel, chcemy również organizować szkolenia dla młodzieży. Celem jest, aby móc zaoferować zespół młodych ludzi nar mistrzostwa Francji, które odbędą się w 2022 r. Jest to część naszej polityki rozwoju.

„Zorganizujemy szkolenia we współpracy z ligą Occitanie, aby nauczyciele mogli mieć dyplom. To szkolenie odbędzie się od 11 do 15 kwietnia w centrum ligi. “

Pierwszy P500

Pierwszy P500 odbył się na Martynice w centrum ligi, zorganizowanym przez Tennis Club de la Plaine. Od soboty rano do niedzieli wieczorem w bardzo dobrym stanie wzięło udział XNUMX par. Mecze były gorące aż do ćwierćfinałów.

padel martynika porry p500

Raphaël Porry i Jérémie Euphrasie wygrali finał z Lionelem Grangenois i Jean-Jérôme Izambardem

 

„Kiedy pojawiły się najlepsze nasiona, gry były nieco bardziej suche. Wszystkie świat zapytał nas „Kiedy jest następny turniej?”. Zmusza nas do przyjrzenia się ustalanemu harmonogramowi”.

Wizja długoterminowa

Lorenzo Lecci Lopez: Jak to widzisz padel Martynika w ciągu najbliższych 5 lat?

Raphael Porry: „Jeżeli uda nam się mieć 5 dodatkowych klubów, regularne treningi dla młodych ludzi i parytet w praktyce, celem będzie zagęszczenie kalendarza turniejami dla młodych ludzi i bardziej regularnymi P500. Moglibyśmy nawet zrobić P1000, aby przybyli metropolici. Obwód 3 P1000 w naszych różnych klubach jest możliwy, aby zwiększyć widoczność tej bardzo atrakcyjnej dyscypliny. Za 5 lat chcemy padel być dobrze implaby móc zorganizować turniej międzynarodowy »

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !