Le padel może być jedną z nowości na Igrzyska Azjatyckie w Doha w 2030 roku. W każdym razie jest to sedno programu Sport na całe życie, na którym Katar zakład, aby pokonać Arabię ​​Saudyjską.

Miejsce padel w ofercie Doha

„Katarski Komitet Olimpijski (QOC)” zdecydował się wykorzystać siłę sportu w rozwoju społecznym kraju, aby przekonać jury.

Cnoty społeczne padel są w pełni kompatybilne z programem Sport na całe życie KKK, dlatego ta ostatnia decyduje się na organizację imprez padel promować swój pomysł.

Od 27 do 31 października QOC zorganizował turniej padel au Klub sportowy Al Sadd. Pomysł polegał na umożliwieniu sportowcom kontynuowania aktywności w pełnym bezpieczeństwie, pomimo kryzysu związanego z koronawirusem.

„Dziś bardziej niż kiedykolwiek sport ma do odegrania kluczową rolę dać nadzieję. Turniej padel QOC to tylko jeden ze sposobów, aby pozwolić naszej społeczności pozostać aktywnymi pomimo kryzysu Covid-19 i grać w bezpiecznym środowisku. Jest to kluczowe nie tylko dla sprawności fizycznej, ale także dla zdrowia psychicznego.

Znaczenie zdobycia tych gier

Ta faza zaproszenia jest bardzo szczególna, ponieważ jest przeciwna dwóch rywalizujących ze sobą krajów Zatoki Perskiej. W ostatnich latach ta rywalizacja dała się odczuć w sporcie przy organizacji imprez międzynarodowych czy w przejmowaniu dużych struktur w sporcie zachodnim.

Rijad vs Doha. To pojedynek o zdobycie Igrzysk Azjatyckich 2030. Zdobycie tych drugich jest więc kapitałem dla dwóch krajów, które chcą udowodnić swoją wyższość na Bliskim Wschodzie. Środki do osiągnięcia tego celu są zatem dziesięciokrotnie zwiększone, a padel korzyści.

Le padel rozwija się globalnie, Katar coraz bardziej rozwija ten sport : widok nie byłby zaskakujący padel do Igrzysk Azjatyckich 2030. padel jest częścią krótkiej listy oferowanych sportów.

źródło: Alkass Digital

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.