Jak czerpać maksymalną przyjemność z padel niezależnie od poziomu gry? Kluczowe jest przede wszystkim podejście mentalne i stan umysłu, który wnosimy na kort. Drużyna Dwadzieścia na dziesięć poprzez swoją ofertę praktyk Padel Doświadczenie dzieli się z Tobą kilkoma kluczami do lepszego samopoczucia na korcie i wyjścia poza zwykłe frustracje.

LE PADEL TO TYLKO KIFF, W KOŃCU PRAWIE...

Kiedy mówimy o padel, myślimy o relaksie, w tym uprzywilejowanym momencie dnia, kiedy spotykamy się z przyjaciółmi, aby uderzyć małą żółtą piłeczkę między czterema ścianami. Powszechnie wiadomo, padel To jest szczęście! Cóż, tak i nie.

Tak, ponieważ padel to sport, który jest zabawny, zabawny i przystępny, a jednocześnie intensywny i techniczny dla tych, którzy traktują go poważnie. Ale jak wszystkie sporty, padel może szybko stać się sportem „przyprawiającym o ból głowy”, jeśli nie masz odpowiedniego nastawienia na korcie…

Bez względu na poziom gry, ważne jest, aby robić postępy podczas zabawy na korcie! Wydaje się to bardzo uproszczone jako obserwacja, ale rzadko tak jest. Pomyśl o tym. Czy narzekasz choć trochę bandeja w sieci? A może jesteś typem „ciągłego coachingu” ze swoim partnerem, kiedy o nic cię nie prosi? A może zamierzasz iść prosto na sporną piłkę w grze bez stawek. Krótko mówiąc, tak wiele destrukcyjnych elementów, które rujnują twoje życie (i życie innych graczy) na boisku padeli dla których można znaleźć proste, dostępne i skuteczne rozwiązania.

rzucać rakietą padel

5 KLUCZY DO UDANEJ GRY PADEL

Poprzez nasze staże Padel Experience by Twenty by Ten przekraczamy wszystkie typy profili graczy. Nasz zespół doświadczonych trenerów widzi wszystkie kolory, ale zapewniamy Cię, że to uwielbiają! Widząc, jak gracze biczują się przez cały dzień, opracowali krótką mapę drogową z kilkoma bardzo prostymi zasadami postępowania, które należy przyjąć, aby gracz uniknął typowych pułapek i mógł jak najlepiej wykorzystać swój staż.

  1. Przyjdź na kort z odpowiednim nastawieniemprzyjemność palca padel

Powszechnie wiadomo, że zwycięstwo wielkich mistrzów często kształtuje się jeszcze przed rozpoczęciem meczu i tak samo jest na naszym poziomie. Nie da się wszystkiego w życiu kontrolować, ale można spróbować przybyć na kort z odpowiednim nastawieniem. Zadaj sobie następujące pytania i bądź ze sobą szczery:

  • Czy przychodzę trochę przed meczem, aby odpowiednio się rozgrzać i wyjść na kort zrelaksowany?
  • Jaki jest mój stan umysłu przed przybyciem do klubu?
  • Czy udaje mi się odłożyć na bok codzienne zmartwienia/pracę, aby w pełni i wyłącznie skoncentrować się na sobie?
  • Czy umieściłem smartfon w trybie cichym w torbie i czy mogę go zostawić w torbie na całą grę?
  • Czy pomyślałem o wzorcach gry, które chciałbym przyjąć, o celach, które chciałbym wprowadzić, nie martwiąc się zbytnio o wynik?

(Bardzo) podstawowe pytania, które są najczęściej pomijane. Większość graczy przybywa na ostatnią chwilę, nie poświęcają czasu na rozgrzewkę przed meczem, pędzą do smartfona, gdy tylko zadzwoni w torbie… Pomyśl o tym, te małe nawyki mogą mieć ogromny wpływ na twoją grę.

  1. Bądź w pełni w chwili obecnej

„Bądź w pełni świadomy, że chwila obecna jest wszystkim, co masz i niczym więcej”. takie są mądre słowa Ekcharta Tolle'a, przywódcy myśli siła chwili obecnej, które nabierają pełnego znaczenia w krótkim czasie padel. Szybko można rozproszyć się czynnikami zewnętrznymi: pasożytniczymi odgłosami, postawą przeciwnika, taśmą sieci, nie wspominając o jakości dywanu (rozległy temat!) czy wietrze, który się wzmaga...

Kontroluj żywioły, które są w naszym zasięgu, będąc w chwili obecnej. Powitaj nieustanny ciąg myśli, pomijając najbardziej negatywne z twojego umysłu, nie zapominając o tym, aby dobrze oddychać i nie wybuchać przy każdym błędzie. Innymi słowy, czy udaje Ci się odpuścić i nie dać się na stałe kierować swoim ego, odwołując się bardziej do swojej intuicji...

Zostań obserwatorem swojego meczu, aby mieć więcej zabawy, zadając sobie następujące pytania:

  • W jakim stanie są Twoi przeciwnicy? Czy wyglądają na zmęczone? Czy są skupieni? W symbiozie ze sobą?
  • Jak twój partner czuje się przy tobie? Czy jesteś tam, aby go wspierać?
  • Albo wręcz przeciwnie, czy skupiasz się wyłącznie na sobie, na zmieniającym się wietrze, czy też chichoczesz z powodu bandeja który właśnie wpisałeś bezpośrednio do szklanki?
  1. Życzliwość dla siebie i partneraradość ze zwycięstwa radość padel Damska

Le padel to skomplikowany sport pod względem zarządzania emocjami, ponieważ musisz zarządzać nie tylko własnymi emocjami, ale także partnera.

  • Jak wspierać partnera, samemu dobrze się prezentując, ale też mając odpowiednie słowo we właściwym czasie, aby przywrócić go do gry?
  • I odwrotnie, jak możesz słuchać dobrych rad, kiedy sam czujesz się trochę nieswojo?
  • Jak prowadzić coaching bez coachingu w miejscu pracy?
  • Czy wspierasz swojego partnera, dając przykład, będąc silnym w grze?

Niezależnie od poziomu gry, to stan umysłu musi zwyciężyć. Nie bądź zbyt surowy dla siebie i swojego partnera. Często mówimy o relaksacji w geście, spróbuj zrobić to samo w swojej głowie. Pozwól sobie spudłować, zdarza się to nawet najlepszym… niech żywioły, nad którymi nie masz kontroli „przejdą”. Postrzegaj mecz jako podróż, a nawet odkrycie, a nie koniec.

Zanim oczernisz swojego partnera za brak piłki, najpierw daj przykład, będąc nienagannym we własnej grze. Prosta czynność „trzymania koszar” uspokoi go i wystarczy „spojrzenie na niego lub na nią, aby stworzyć synergia między wami.

Czasami trzeba „położyć” trochę więcej siebie, aby okazać wsparcie partnerowi. Wspieraj kukurydzę życzliwością, dostosowując się do niej. Czy potrzebuje częstych zachęt, czy wystarczy kilka słów? Od Ciebie zależy znalezienie właściwej równowagi. Z drugiej strony nie bądź uczniem trenera, który nie ustaje w udzielaniu porad taktyczno-technicznych pomiędzy punktami, które w większości przypadków nie działają, ponieważ partner może szybko się poplątać, a nawet napiąć pod większą presją i będzie popełnić jeszcze więcej błędów, które jeszcze bardziej Cię zirytują.

Aby pójść o krok dalej ze swoim partnerem, zastosuj podejście zalecane przez Jeana Michela Pequry'ego (byłego Top 200 ATP i jednego z najlepszych graczy w padel Francuz, trener mentalny kadry francuskiej im padel), co sugeruje graczom padel spędzać czas ze swoim partnerem poza kortem: Rozgrzej się z nim trochę przed, przedyskutuj, wypij kawę po meczu, aby lepiej zrozumieć jego osobowość, cele gry, przeanalizować jego mocne i słabe strony oraz porozmawiać z nim (lepiej trener poza boiskiem). Zdziwisz się, jak wiele możesz się o nim dowiedzieć i jak wiele korzyści przyniesie ci to raz na korcie.

  1. Pracuj z „umysłem” na jego poziomiestężenie padel dwadzieścia na dziesięć

Większość graczy WPT stosuje określone przygotowanie mentalne, aby wyznaczyć konkretne cele, lepiej przygotować się do swoich meczów i wiedzieć, jak zarządzać „gorącymi momentami” podczas ważnych punktów. Ich mózgi są zatem „wstępnie przygotowane”, aby radzić sobie ze stresem związanym z meczami.

Bez konieczności gruntownego przygotowania mentalnego, możesz również na swoim poziomie „umięśnić swój mózg”, obserwując chwile oszołomienia w domu i unikając w jak największym stopniu powracania do swoich błędów i frustracji przy najmniejszym błędzie.

Weź też odpowiedzialność i przyznaj się do błędów popełnianych na korcie. Zbyt łatwo jest zarzucić szczęściu przeciwnika lub elementy zewnętrzne (na które nie masz wpływu), które są tylko ujściem...

Nie zmienisz swoich złych nawyków z dnia na dzień, ale im bardziej przygotujesz się do meczów, zwizualizujesz swoje wzorce gry i przyjmiesz właściwy sposób myślenia, gdy wejdziesz na kort, tym silniejszy będziesz. Jedno jest pewne, jeśli nie podejmiesz wysiłku i niczego nie zmienisz, nie będziesz mógł się rozwijać.

  1. Relacja po meczu

Zbyt często po meczu od razu przechodzimy do czegoś innego. Wyciągamy smartfon z torby i wskakujemy, gubimy się na Instagramie lub Whatsappie. Albo mamy dobre piwo i Marlboro, żeby zapomnieć o kiepskim występie dnia. Poświęć co najmniej pięć dobrych minut, jeśli to możliwe, ze swoim partnerem po każdym meczu (lub w najgorszym przypadku w samochodzie w drodze do domu lub wieczorem, kiedy kładziesz się spać), aby przeanalizować, co zrobiłeś dzisiaj dobrze, a przede wszystkim pogratulować sobie, że zrobiłeś to dobrze! I tak, zachęcaj się! Następnie spróbuj ponownie zwizualizować swoje błędy, modyfikując je w swoim umyśle, tak aby niecelne strzały zamieniły się w udane strzały.

Dzięki powtarzaniu tych mentalnych wzorców w twojej głowie, w końcu powrócą, będziesz miał większą szansę na powodzenie w wykonaniu nowych ruchów, ponieważ będą one już wcześniej zapisane w twoim mózgu. To wtedy mówimy o plastyczności mózgu. Jeśli nigdy nie podsumowujesz swoich meczów w zakamarkach swojego umysłu, nie zrobisz postępów tak szybko, ponieważ zawsze będziesz powtarzać te same błędy i nie będziesz wizualizować swoich uderzeń, aby „zmusić” mózg do kolejnych spotkań, nie zapominając o nowych celach gry, które należy regularnie wyznaczać.


PRAKTYK ŻYCZĘ CI POWODZENIA

Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu czterech dni szkolenia nie uda nam się wszystkiego zmienić w kursantce, ale z naszą formułą łączącą trening padel i fizyki, turniej P100, ciągły coaching przez cały kurs (mecze i treningi), interwencja trenera mentalnego z Jean-Michelem Pequery, nasze zespoły mogą już uświadomić ci wiele rzeczy na boisku i poza nim. Dzięki naszemu doświadczeniu i naszej sprawdzonej metodzie przygotuj się na krok naprzód w swojej grze, ale także w głowie!

etap padel dwadzieścia na dziesięć

STAGE Padel Doświadczenie Twenty by Ten od 23 do 26 września w Beausoleil (Monako): Padel Intensywny + Turniej P100 z ciągłym coachingiem. Zarejestruj się teraz na www.twentybyten.com. Po więcej informacji: info@twentybyten.com / 06 19 44 26 04


Nowe podejście do stażu padel

Interaktywne i różnorodne warsztaty

Oferujemy rozbudowaną metodę ze szczególnie zróżnicowanymi i interaktywnymi warsztatami na każdym korcie, aby gracz mógł pracować nad wszystkimi aspektami swojej gry w zabawny i interaktywny sposób. Każdy warsztat trwa średnio od 30 do 45 minut, co nie pozostawia graczom czasu na nudę.

rada padel dwadzieścia na dziesięć

Treningi i mecze (z ciągłym coachingiem)

Naszym sesjom treningowym zawsze towarzyszą mecze na koniec sesji, aby przyswoić lekcje wyciągnięte z warsztatów, za każdym razem z ciągłym coachingiem, który prowadzi gracza przez całą sesję. Chodzi o to, aby udzielić niewielkiej porady technicznej lub taktycznej, która zrobi różnicę, nie zapominając o pracy nad stanem umysłu i celami pracy (innymi niż wygrywanie za wszelką cenę).

Coaching wideo

Każdy z naszych kursantów jest filmowany w celu dokonania pełnej oceny wideo, która podkreśla jego mocne i słabe strony, a także punkty, nad którymi należy pracować przez cztery dni szkolenia.

Turniej P100

Nie ma sensu trenować, jeśli nie gra się później meczów. Zawodnik nie może robić postępów, jeśli nie zastosuje w praktyce tego, czego się właśnie nauczył w stresującej sytuacji związanej z rywalizacją. Nauczysz się na treningu, ale prawdziwy postęp zrobisz tylko wtedy, gdy zastosujesz te umiejętności w sytuacji meczowej.

Ciągłe szkolenie dla większej zabawy

Priorytetem jest dla nas dobra zabawa naszych podopiecznych na korcie i poza nim w trakcie trwania kursu. Zwycięstwo nie ma dla nas większego znaczenia, jeśli nie idzie w parze z przyjemnością i postępem. Przede wszystkim chcemy, aby zawodnik rozwijał się we własnym tempie, nie był dla siebie (i swoich partnerów!) zbyt surowy, stawiał sobie cele na treningu iw trakcie turnieju inne niż tylko wygrywanie meczy czy turniej. Więcej coachingu dla większej zabawy!

Sesja coachingu mentalnego z Jean-Michelem Pequery

Aby głębiej zagłębić się w fascynujący, ale zbyt mało dyskutowany temat mentalności, przyjdź i ucz się od jednego z najlepszych specjalistów mentalnych na świecie. padel : Jean-Michel Pequery, trener mentalny dla sportowców na wysokim poziomie (m.in.

STAGE Padel Doświadczenie dwudziestu na dziesięć od 23 do 26 września w Beausoleil (Monako): Padel Intensywny + Turniej P100 z ciągłym coachingiem. Zarejestruj się teraz na www.twentybyten.com. Po więcej informacji: info@twentybyten.com / 06 19 44 26 04

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.