Jak czerpać maksymalną przyjemność z padel niezależnie od jego poziomu gry? Kluczem jest przede wszystkim podejście mentalne i stan umysłu, który wnosimy na dwór. Drużyna Dwadzieścia na dziesięć poprzez swoją ofertę praktyk Padel Doświadczenie dzieli się z Tobą kilkoma kluczami, aby poczuć się lepiej na korcie i wyjść poza zwykłe frustracje.

LE PADEL TO WSZYSTKO KIFF, WRESZCIE PRAWIE...

Kiedy mówimy o padel, myślimy o relaksie, w tym uprzywilejowanym momencie dnia, kiedy spotykamy się z przyjaciółmi, aby uderzyć małą żółtą kulkę między czterema ścianami. Powszechnie wiadomo, że padel To jest szczęście! No tak i nie.

Tak, ponieważ padel to sport, który jest jednocześnie zabawny, zabawny i dostępny, a jednocześnie intensywny i techniczny dla tych, którzy traktują go poważnie. Ale jak wszystkie sporty, padel może szybko stać się sportem "bólowym", jeśli nie masz odpowiedniego nastawienia na korcie ...

Niezależnie od poziomu gry, ważne jest, aby robić postępy podczas zabawy na korcie! Brzmi bardzo prosto, ale rzadko tak jest. Pomyśl o tym. Czy jęczysz w najmniejszym stopniu? bandeja w sieci? A może jesteś typem „ciągłego coachingu” ze swoim partnerem, kiedy o nic Cię nie prosił? A może zamierzasz wykonać ćwierć obrotu na kontrowersyjnej piłce w grze bez stawki. Krótko mówiąc, tak wiele destrukcyjnych elementów, które psują twoje życie (i innych graczy) na polu padeli dla których można znaleźć proste, przystępne i skuteczne rozwiązania.

rzucać rakietą padel

5 KLUCZY DO ODNIESIENIA SWOICH CZĘŚCI PADEL

Poprzez nasze staże Padel Doświadczenia Twenty by Ten spotykamy wszystkie typy profili graczy. Nasz zespół doświadczonych trenerów widzi to wszystko, ale zapewniamy, że to uwielbiają! Nie widząc graczy, którzy przez cały dzień chłostają się, zaprojektowali małą mapę drogową z kilkoma bardzo prostymi zasadami postępowania, aby gracz mógł uniknąć zwykłych pułapek i mógł jak najlepiej wykorzystać swój staż.

 1. Przyjedź na kort z odpowiednim nastawieniemzabawa palcami padel

Nie od dziś wiadomo, że zwycięstwo wśród wielkich mistrzów często pojawia się przed rozpoczęciem meczu i tak samo jest na naszym poziomie. Nie możesz kontrolować wszystkiego w życiu, ale możesz spróbować przybyć na kort z odpowiednim nastawieniem. Zadaj sobie następujące pytania i bądź ze sobą szczery:

 • Czy przychodzę trochę przed meczem, aby dobrze się rozgrzać i zrelaksować na korcie?
 • Jaki jest mój stan umysłu przed przybyciem do klubu?
 • Czy udaje mi się odłożyć na bok codzienne zmartwienia/pracę, aby w pełni skoncentrować się tylko i wyłącznie na mojej stronie?
 • Czy umieściłem smartfon w torbie w trybie cichym i czy mogę trzymać go w torbie przez całą grę?
 • Czy pomyślałem o schematach gry, które mógłbym przyjąć, o celach, które chciałbym postawić, nie martwiąc się zbytnio o wynik?

(Bardzo) podstawowe pytania, które są najczęściej pomijane. Większość graczy przybywa na ostatnią chwilę, nie ma czasu na rozgrzewkę przed grą, gromadzą się na smartfonie, gdy tylko zadzwoni w torbie… Pomyśl o tym, te małe nawyki mogą mieć duży wpływ na twoją grę.

 1. Bądź w pełni w chwili obecnej

„Uświadom sobie w pełni, że chwila obecna to wszystko, co masz i nic więcej”. takie są mądre słowa Ekcharta Tolle, twórcy Moc chwili obecnej, które nabierają pełnego znaczenia na krótkich odcinkach padel. Możesz szybko odwrócić uwagę od elementów zewnętrznych: pasożytniczych odgłosów, postawy przeciwnika, opaski siatki, nie wspominając o jakości dywanu (ogromny temat!) lub wzmagającym się wiatrem...

Kontroluj to, co jest w naszym zasięgu, będąc w chwili obecnej. Przyjmij nieustanny tok myśli, pozostawiając najbardziej negatywne z umysłu, nie zapominając o tym, by dobrze oddychać i nie wybuchać przy każdym błędzie. Innymi słowy, czy udaje ci się odpuścić i nie kierować się przez cały czas swoim ego, wzywając bardziej intuicję…

Zostań obserwatorem swojego meczu, aby mieć więcej zabawy, zadając sobie następujące pytania:

 • W jakim stanie umysłu są twoi przeciwnicy? Czy wyglądają na zmęczone? Czy są skoncentrowani? W symbiozie ze sobą?
 • Jak twój partner czuje się wokół ciebie? Czy jesteś tam, aby to wesprzeć?
 • Albo wręcz przeciwnie, koncentrujesz się wyłącznie na sobie, na zmiennym wietrze, czy też chichoczesz z powodu bandeja że właśnie wpisałeś bezpośrednio do szklanki?
 1. Życzliwość wobec siebie i partneraradość ze zwycięstwa padel Damska

Le padel jest sportem złożonym pod względem zarządzania emocjami, ponieważ musisz zarządzać nie tylko własnymi emocjami, ale także emocjami partnera.

 • Jak wesprzeć swojego partnera, będąc sam skuteczny, ale także mając odpowiednie słowo we właściwym czasie, aby przywrócić go do gry?
 • I odwrotnie, jak możesz słuchać właściwej rady, gdy sam masz trochę luzu?
 • Jak prowadzić coaching bez coachingu w terenie?
 • Czy wspierasz swojego partnera, dając przykład, będąc solidnym w grze?

Bez względu na poziom gry, na pierwszym miejscu musi być stan umysłu. Nie bądź zbyt surowy dla siebie i swojego partnera. Często mówimy o relaksacji w geście, spróbuj zrobić to samo w głowie. Daj się przeoczyć, zdarza się to nawet najlepszym… pozwól, aby elementy, których nie możesz kontrolować, „przejdą przez ciebie”. Potraktuj mecz jako podróż, a nawet odkrycie, a nie koniec.

Zanim zaczniesz oczerniać swojego partnera za brak piłki, najpierw daj przykład, będąc nienagannym we własnej grze. Prosta czynność „trzymania łodzi" uspokoi go, a wszystko, czego potrzebujesz, to „zwykłe spojrzenie na niego, aby stworzyć między wami synergię.

Czasami musisz „założyć” trochę więcej, aby pokazać swoje wsparcie partnerowi. Wspieraj go życzliwością, dostosowując się do niego. Czy potrzebuje częstej zachęty, czy wystarczy kilka słów? Od Ciebie zależy znalezienie odpowiedniej równowagi. Z drugiej strony nie bądź uczniem trenera, który nie przestaje udzielać porad taktycznych i technicznych między punktami, co w większości przypadków nie działa, ponieważ partner może szybko zaplątać się w zarośla, a nawet nadwyrężyć się pod dodatkową presję i popełniaj więcej błędów, które będą cię jeszcze bardziej denerwować.

Aby zrobić kolejny krok naprzód ze swoim partnerem, zastosuj podejście zalecane przez Jeana Michela Pequry'ego (byłego Top 200 ATP i jednego z najlepszych graczy padel Francuz, trener mentalny francuskiej drużyny padel), co sugeruje, że gracze padel spędzać czas ze swoim partnerem poza boiskiem: rozgrzej się z nim trochę przed meczem, porozmawiaj, wypij kawę po meczu, aby lepiej zrozumieć jego osobowość, cele gry, przeanalizuj jego mocne i słabe strony i porozmawiaj z nim ( lepiej trenować poza kortem). Zdziwisz się, jak wiele możesz się o nim dowiedzieć i jak korzystne będzie to dla Ciebie na korcie.

 1. Pracuj nad „mentalnymi” na jego poziomiestężenie padel dwadzieścia na dziesięć

Większość graczy WPT postępuje zgodnie ze specyficznym przygotowaniem mentalnym, aby ustalić precyzyjne cele, lepiej przygotować swoje mecze i wiedzieć, jak radzić sobie w „gorących momentach” podczas ważnych punktów. Ich mózg jest więc „wstępnie okablowany”, aby radzić sobie ze stresem meczów.

Bez konieczności wykonywania rozległych przygotowań umysłowych, możesz na swoim poziomie „umięśnić swój mózg”, obserwując chwile oszołomienia w domu i unikając w jak największym stopniu powracania do swoich błędów i frustracji przy najmniejszym błędzie.

Weź również na siebie odpowiedzialność i przyznaj się do błędów, które popełniasz na boisku. Zbyt łatwo zrzucić winę na szczęście przeciwnika lub elementy zewnętrzne (nad którymi nie mamy kontroli), które są tylko ujściem...

Nie zmienisz swoich złych nawyków z dnia na dzień, ale im bardziej przygotujesz się do meczów, wizualizujesz swoje schematy gry i przyjmiesz właściwy sposób myślenia po przybyciu na kort, tym silniejszy będziesz. Jedno jest pewne, jeśli nie podejmiesz wysiłku i niczego nie zmienisz, nie będziesz w stanie zrobić postępu.

 1. Podsumowanie meczu

Zbyt często po meczu od razu ruszamy dalej. Wyciągamy smartfon z torby i mamy nadzieję, że zgubimy się na Instagramie lub Whatsappie. Albo mamy dobre piwo i marlboro, żeby zapomnieć o kiepskim występie dnia. Poświęć przynajmniej dobre pięć minut, jeśli to możliwe ze swoim partnerem, po każdym meczu (lub w najgorszym przypadku w samochodzie w drodze do domu lub wieczorem, kiedy kładziesz się spać), aby przeanalizować, co zrobiłeś dzisiaj dobrze, a zwłaszcza pogratulować Ci za to, że zrobiłeś to dobrze! I tak zachęcaj się! Następnie spróbuj ponownie zwizualizować swoje błędy, modyfikując je w swoim umyśle, aby pomyłki zamieniły się w udane.

Powtarzając te mentalne wzorce w twojej głowie, które w końcu się pojawią, będziesz miał większą szansę na pomyślne wykonanie nowych ruchów, ponieważ zostaną one już wcześniej zapisane w twoim mózgu. To wtedy mówimy o plastyczności mózgu. Jeśli nigdy nie zrobisz bilansu swoich meczów w kąciku umysłu, nie zrobisz postępów tak szybko, ponieważ zawsze będziesz powtarzał te same błędy i nie będziesz wizualizował swoich strzałów, aby „umięśnić” swój mózg przed kolejnymi meczami bez zapomnij o nowych celach gry, które należy ustalać regularnie.


STAŻ, KTÓRY CHCE CIEBIE DOBRZE

Mamy świadomość, że w ciągu czterech dni treningu nie będziemy w stanie zmienić wszystkiego u trenującego, ale dzięki naszej formule łączącej treningi padel i fizyczny, turniej P100, ciągły coaching przez cały kurs (mecze i treningi), interwencja trenera mentalnego z Jean-Michelem Pequery, nasze zespoły mogą już uświadomić Ci wiele rzeczy na boisku i poza nim. Dzięki naszemu doświadczeniu i zatwierdzonej przez nas metodzie przygotuj się do zrobienia kroku naprzód w swojej grze, ale także w swojej głowie!

etap padel dwadzieścia na dziesięć

STAGE Padel Doświadczenie by Twenty by Ten od 23 do 26 września w Beausoleil (Monako): Padel Turniej intensywny + P100 z ciągłym coachingiem. Zarejestruj się teraz www.twentybyten.com. Po więcej informacji: info@twentybyten.com / 06 19 44 26 04


Nowe podejście do stażu padel

Interaktywne i różnorodne warsztaty

Oferujemy rozbudowaną metodę obejmującą różnorodne i interaktywne warsztaty na każdym korcie, dzięki czemu gracz może pracować nad wszystkimi aspektami swojej gry w zabawny i interaktywny sposób. Każdy warsztat trwa średnio od 30 do 45 minut, co nie pozostawia graczom czasu na nudę.

rada padel dwadzieścia na dziesięć

Treningi i mecze (z ciągłym coachingiem)

Naszym treningom zawsze towarzyszą mecze na zakończenie sesji w celu przyswojenia osiągnięć warsztatów z każdorazowym ciągłym coachingiem prowadzącym zawodnika przez całą sesję. Chodzi o to, aby udzielić niewielkiej porady technicznej lub taktycznej, która zrobi różnicę, nie zapominając o pracy nad stanem umysłu i celami pracy (innymi niż wygrywanie za wszelką cenę).

Coaching wideo

Każdy z naszych stażystów jest filmowany w celu stworzenia pełnego raportu wideo, który podkreśla jego mocne i słabe strony, a także punkty, nad którymi należy pracować przez cztery dni stażu.

Turniej P100

Nie ma sensu trenować, jeśli nie grasz później meczów. Gracz nie może się rozwijać, jeśli nie zastosuje w praktyce tego, czego się właśnie nauczył w stresującej sytuacji związanej z zawodami. Nauczysz się na treningu, ale naprawdę poprawisz się tylko poprzez zastosowanie tych umiejętności w sytuacji meczowej.

Ciągły coaching dla większej zabawy

Priorytetem dla nas jest to, aby nasi kursanci dobrze się bawili na boisku i poza nim podczas kursu. Zwycięstwo nie ma dla nas znaczenia, jeśli nie jest połączone z przyjemnością i postępem. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby zawodnik rozwijał się we własnym tempie, nie był zbyt surowy dla siebie (i swoich partnerów!), aby wyznaczał sobie cele na treningach i podczas turnieju inne niż tylko wygrywanie meczów czy turnieju. Więcej coachingu dla większej zabawy!

Sesja coachingu psychicznego z Jean-Michelem Pequery

Aby głębiej zagłębić się w fascynujący temat umysłu, ale zbyt mało się zbliżył, przyjdź i ucz się od jednego z najlepszych specjalistów mentalnych w tej dziedzinie. padel : Jean-Michel Pequery, trener mentalny dla sportowców na wysokim poziomie (m.in. Johan Bergeron, Jérémy Scatena, Léa Godallier ...), który wygłosi interwencję podczas naszego kolejnego stażu w Beausoleil od 23 do 26 września 2021 r.

STAGE Padel Doświadczenie dwudziestu na dziesięć od 23 do 26 września w Beausoleil (Monako): Padel Turniej intensywny + P100 z ciągłym coachingiem. Zarejestruj się teraz na www.twentybyten.com. Po więcej informacji: info@twentybyten.com / 06 19 44 26 04

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.