Padel Magazine - Ruben Castilla pozwala nam patrzeć dalej, wyjaśniając nam korzyści płynące z tego sportu dla niepełnosprawnych sportowców… Aby odkryć go na torze padel, odkryj nasz album ze zdjęciami i nasze filmy na naszej stronie na Facebooku. 

Padel Magazine : Witaj Ruben, jesteś znanym graczem padel z niepełnosprawnością, czy możesz opowiedzieć nam swoją historię padel...

Ruben Castilla: Na początku nazywam się Ruben Castilla, jestem padel niepełnosprawny sportowiec od 5 lat. Jestem graczem, który gra szczególnie na lewej stronie. Znam dobrze sporty rakietowe, takie jak tenis, i to bardzo pomaga. Dziś wraz z moim kolegą z drużyny Oscarem Ageo jesteśmy numerem jeden na świecie. Pokazuje, że nawet z niepełnosprawnością, nawet z problemami z nogami, możemy ten sport uprawiać, dobrze się bawić i być sprawnym.

Padel Magazine : Wyjaśniłeś mi, że plik padel był sportem, który pomógł ci osobiście, dlaczego?

Ruben Castilla: Bardzo padel pomaga nie tylko fizycznie, ale także pomaga w życiu codziennym, ale także społecznie. Również dzięki mojemu poziomowi prowadzę życie międzynarodowe. Mam możliwość gry z osobami bez bariery handicapu. Dla mnie The padel pozwala mi być znacznie bardziej operacyjnym. Dzięki padelmam wszystko, czego potrzebuję.

Padel Magazine : Jednak nie grałeś dużo padel przed wypadkiem?

Ruben Castilla: Trenowałem przed wypadkiem padel i właściwie nie było tak źle i byłem zdecydowanie lepszy. Jednak dzięki moim obecnym umiejętnościom staliśmy się numerem jeden w Hiszpanii.

Padel Magazine : Więc możemy się dobrze bawić i dobrze bawić padel wystarczająco szybko?

Ruben Castilla: Tak, oczywiście, że jest to możliwe. Ale osiągnięcie poziomu, który pozwoli ci dobrze grać, będzie wymagało treningu. Ale tak, to łatwy sport, dostępny. Ale jest to sport, którego musimy spróbować, ponieważ w tym sporcie jest taka komunikacja, że ​​pomaga kontynuować i doskonalić się w tym sporcie.

Padel Magazine : Wcześniej powiedziałeś mi, że jest bardzo społeczny aspekt padel, czy możesz się wytłumaczyć?

Ruben Castilla: Społecznie padel może przynieść ludziom wiele rzeczy, pomóc je stworzyć lub przerobić. Plik padel to gra, w której gramy zi przeciwko ludziom. To bardzo interesujące. Przy 4 osobach jest to oczywiście o wiele bardziej interesujące niż gra w pojedynkę. Mając 2 lata, zabawa z kimś na małej przestrzeni przynosi wiele pozytywnych rzeczy. Możesz także bawić się z rodziną, żoną, dziećmi, przyjaciółmi… Jest to bardzo ważne i robi różnicę w porównaniu z innymi sportami, do których dostęp jest trudniejszy. Wręcz przeciwnie, nie pachniemy źle. To czynność, którą wykonujemy w grupie. To bardzo satysfakcjonujące.

Padel Magazine : Grasz z rodziną o godz padel jakby handicap już nie istniał ...

Ruben Castilla: Dwóch z nas gra przeciwko dwóm innym osobom. To 4, a więc pozwala poznać wiele osób, ćwiczyć z rodziną. Handicap znika. Przypominamy, że mamy prawo do podwójnego odbicia, co jeszcze bardziej poprawia płynność gry.Musów do gry jest tysiąc. padel dla osób pełnosprawnych lub niepełnosprawnych.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.