Padel Magazine - Ruben Castilla pozwala nam wyjść poza to, wyjaśniając zalety tego sportu dla niepełnosprawnych sportowców ... Aby odkryć go na torze wiosłowym, odkryj nasz album ze zdjęciami i nasze filmy na naszej stronie na Facebooku.

Padel Magazine : Witaj Ruben, jesteś znanym niepełnosprawnym graczem padla, czy możesz nam opowiedzieć swoją historię na temat padla ...

Ruben Castilla: Przede wszystkim nazywam się Ruben Castilla, jestem profesjonalnym graczem Padel w Handisport od 5 lat. Jestem graczem, który gra po lewej stronie. Bardzo dobrze znam sporty rakietowe, takie jak tenis, a to bardzo pomaga. Dziś wraz z moim kolegą z zespołu Oscarem Ageo jesteśmy numerem jeden na świecie. To pokazuje, że nawet z niepełnosprawnością, nawet z problemami z nogami, możemy ćwiczyć sport, dobrze się bawić i stać się potężnym.

Padel Magazine : Wyjaśniłeś mi, że padel był sportem, który osobiście ci pomógł, dlaczego?

Ruben Castilla: Ogromnie, padel nie tylko pomaga ci fizycznie, w naprawie, ale także pomaga w codziennym życiu, pomaga również na poziomie społecznym. Dzięki mojemu poziomowi mam także międzynarodowe życie. Mam okazję grać z ludźmi bez barier HCP. Dla mnie padel pozwala mi być znacznie bardziej operacyjnym. Dzięki Padel mam wszystko, czego potrzebujesz.

Padel Magazine : Ale nie grałeś dużo w padla przed wypadkiem?

Ruben Castilla: Ćwiczyłem wiosło przed moim wypadkiem i właściwie nie było tak źle i zdecydowanie byłem lepszy. Jednak z moimi obecnymi umiejętnościami doszliśmy do liczby Hiszpanii.

Padel Magazine : Czyli możemy szybko się bawić i grać w padla?

Ruben Castilla: Tak, oczywiście, że jest to możliwe. Ale wytrenuje się, aby zdobyć poziom, który pozwoli ci dobrze grać. Ale tak, to łatwy sport, dostępny. Ale jest to sport, który musimy przetestować, ponieważ w tym sporcie jest taka komunikacja, pomaga kontynuować i doskonalić się w tym sporcie.

Padel Magazine : Wcześniej powiedziałeś mi, że w padelu jest bardzo towarzyska strona, czy możesz się wyjaśnić?

Ruben Castilla: Społecznie padel może przynieść ludziom wiele rzeczy, pomóc im się stworzyć lub przerobić. Padel to gra, w którą gramy z ludźmi i przeciwko ludziom. To bardzo interesujące. Z ludźmi 4 jest to oczywiście o wiele bardziej interesujące niż gra w pojedynkę. Będąc 2, gra z kimś na małej przestrzeni przynosi wiele pozytywnych rzeczy. Możesz także bawić się z rodziną, żoną, dziećmi, przyjaciółmi ... Jest to bardzo ważne i utrudnia dostęp do innych sportów. Nie pachniemy źle, wręcz przeciwnie. Jest to czynność wykonywana w grupie. To bardzo satysfakcjonujące.

Padel Magazine : Grasz z rodziną, tak jakby handicap już nie istniał ...

Ruben Castilla: Jesteśmy dwójką, aby grać przeciwko dwóm innym osobom. To sprawia, że ​​4, a więc pozwala poznać wielu ludzi, ćwiczyć z rodziną. Handicap znika. Przypominamy, że mamy rację w grze z dwoma zbiorami, które dodatkowo poprawiają płynność gry. Istnieje tysiąc powodów, aby wybrać się na padel dla osób niepełnosprawnych lub niepełnosprawnych.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.