Fabien Conjat kontynuuje swoje światowe tournée w padeli tym razem do Niemiec. tak padel istnieje, a nawet rozwija się za Renem!

Klub tenisowy, który chce padel !

"Po przejście przez półkulę południową, z powrotem w środowisku miejskim z 4-dniowym pobytem w Niemczech, szczególnie do Frankfurt. Czekając na zbliżające się otwarcie klubu z zadaszoną infrastrukturą, miałem okazję przetestować korty Padel Frankfurt w północno-wschodniej części miasta. Pierwszy kort powstał w 2021 roku. Kolejne trzy korty powstały w 2023 roku, w ramach dużego klubu tenisowego z Club-House (jednak w dni powszednie zamknięte przed godziną 16:XNUMX). Klub z padel ma wydzieloną salę, ale zwróć uwagę na godziny otwarcia. W zależności od rezerwacji pamiętajcie o zabraniu piłek i czegoś do picia.”

200 aktywnych graczy

„Kluby w mieście i jego okolicach korzystają z aplikacji, aby łączyć graczy. Pamiętaj, że poziom nie jest taki sam jak we Francji czy Hiszpanii, więc dostosuj swoje referencje, aby znaleźć zabawne lub konkurencyjne gry. Jest około 200 mniej lub bardziej aktywnych graczy, ale gry były bardzo przyjemne. Z braku czasu nie udało mi się przetestować najwyższych rankingów lokalnych. Do klubów można bardzo łatwo dojechać środkami transportu publicznego i znajdują się one około 30 minut od dworca centralnego.

Uważam, że dywany są bardzo chłonne i zapewniają dobrą przyczepność pomimo deszczowej pogody, jaką miałem przez 2 dni. Grubość okien, a także tylne wzmocnienia konstrukcji sprawiają, że kort jest bardziej „solidny”. Piłka uderza dobrze przeciwne i nie wibruje mocno podczas uderzeń - opinia subiektywna.

Nawet jeśli miasto jest mniej sprzyjające turystyce, jeśli pojedziesz przez Frankfurt, gra jest naprawdę bardzo łatwa, nawet jeśli pogoda może czasami wymusić odwołanie. Miasto Essen jest lepiej zaopatrzone w kryte stoki.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.