To właśnie na wyspie Yas w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich padel zabiera nas dzisiaj.

19 stycznia rozpocznie się sprzedaż nowego projektu nieruchomości o nazwie The Sustainable City autorstwa promotorów Aldar Properties i Diamond Developers.

Informowaliśmy o tym w listopadzie zeszłego roku, Dubaj ma zupełnie nowe centrum high-tech aby sprostać stale rosnącemu popytowi. A wiadomości wydają się potwierdzać, że mały wirus żółtej kuli rozprzestrzenia się w głównych miastach w całym kraju.

Ten nowy kompleks budynków jest tego dowodem. Zaoferuje swoim mieszkańcom udogodnienia wspólne, w tym ośrodek jeździecki, siłownię, kilka basenów, ścieżki rowerowe, boiska do piłki nożnej, koszykówki, ale także sklepy, punkty gastronomiczne, żłobek, a przede wszystkim… padel.

W mniejszym stopniu inicjatywa ta jest nieco podobna do tego, co robiono już w Hiszpanii kilka lat temu. Gdy nowa rezydencja ujrzała światło dzienne, często wyposażano ją w jeden lub dwa tory padel. Oczywiście zjawisko to wydaje się być teraz eksportowane do innych części globu!

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.